Modem arayüzüne giremiyorum

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Beyler bu hep benim başıma geliyor şuan 3. kez başıma geliyor wifi şifremi değiştiriyorum o tamam fakat ip adresinden girceğim yerden giremiyorum şifreyi değiştiğim halde hani o admin ve ttnet olduğu yer ilk seferinde olmuştu fakat bir sonrakinde girmedi sıfırladım şimdi yine girmiyor ve değiştiğimede eminim direk peşine girdiğimde olmuştu şimdi yine sıfırlamam mı gerekiyor neden bu kadar zor

umit190719

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Senin dısında bır baskası wıfı ye baglanıyorsa gırıp o degıstırmıs olabılır .
Modemı resetle arkasında tusu vardır.Sonra modem ayarlarını tekrar yap ve "mutlaka" varsayılan modem arayuz sıfrenı degıstır.
Kolay gelsin.

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
Modemi Ethernet ile PC'ye bağla. Wi-Fi'ı kapat sonra modemi sıfırlayıp modem arayüzüne gir ve ayarlarını yap.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Windows 8.1 de bu sorunu bende çok yaşadım o yüzden modem arayüzlerine hep win7 yada xp ile giriyorum

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Senin dısında bır baskası wıfı ye baglanıyorsa gırıp o degıstırmıs olabılır .
Modemı resetle arkasında tusu vardır.Sonra modem ayarlarını tekrar yap ve "mutlaka" varsayılan modem arayuz sıfrenı degıstır.
Kolay gelsin.

Hocam bu sefer sadece şifreyimi değişsem yoksa kullanıcı adınımı ? yada öylece kalsın mı

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Beyler modem arayüzüne girdim formatladım ama bundan sonra hiç giremiyorum modem şifremi ismimi değiştiriyorum wifiden bağlanıyorum wifi açık tüm sinyaller açık gözüküyor ama internete girmiyor arayüz şifremide değiştim onlada girebiliyorum ama şimdide bu sorun cıktı.Şuanda direk formatlayıp girdim

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Beyler bu hep benim başıma geliyor şuan 3. kez başıma geliyor wifi şifremi değiştiriyorum o tamam fakat ip adresinden girceğim yerden giremiyorum şifreyi değiştiğim halde hani o admin ve ttnet olduğu yer ilk seferinde olmuştu fakat bir sonrakinde girmedi sıfırladım şimdi yine girmiyor ve değiştiğimede eminim direk peşine girdiğimde olmuştu şimdi yine sıfırlamam mı gerekiyor neden bu kadar zor

Sıfırlaman gerek :D

Reaksiyon puanı
16,118
sıfırla kablo ile bağlı ayarla web arayüzün şifre ve kullanıcı adını değiştir hatta adreside değiştir bizim kinde böyle...

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
sıfırla kablo ile bağlı ayarla web arayüzün şifre ve kullanıcı adını değiştir hatta adreside değiştir bizim kinde böyle...

adresi değişmesine ne gerek var?

şifre koyduktan sonra kimse erişemez arayüze..

Arayüzü saklamaya kalkışsada saklayamaz çünkü ip scanner gibi uygulamlarla 1 ile 255 arası tüm ipleri taramaktadır ve elinde sonunda birisi arayüze çıkacaktır.

örnek :
192.168.1.1
ile
192.168.1.255 arasi tüm ipleri deniyor ve arayüzü buluyor
eğer sunucu server nas v.s bişi varsa oda cıkıyor :D

Reaksiyon puanı
16,118
adresi değişmesine ne gerek var?

şifre koyduktan sonra kimse erişemez arayüze..

Arayüzü saklamaya kalkışsada saklayamaz çünkü ip scanner gibi uygulamlarla 1 ile 255 arası tüm ipleri taramaktadır ve elinde sonunda birisi arayüze çıkacaktır.

örnek :
192.168.1.1
ile
192.168.1.255 arasi tüm ipleri deniyor ve arayüzü buluyor
eğer sunucu server nas v.s bişi varsa oda cıkıyor :D

bazı manyaklar azimle uğraşıp delebiliyor diyenler var...

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Ben anlamam öyle şeylerden fakat formatlayıp halletmiştim sorunu kullanıcı adı değiştirince sıkıntı oluyordu bende tek şifreyi değiştim o kadar

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
bazı manyaklar azimle uğraşıp delebiliyor diyenler var...

ben evimde öyle bir ayarlama yaptımki asla giremiyorlar

şöyleki ana modemin ip grubu

39.50.1.1 - arayüz

modemden birtane ethernet çıkıp yeğleyen sunucuma gidiyor o aldığı bağlantıdan yeni bir DHCP ile tekrar yayın yapiyor ve

başlangıç ip'si : 50.40.1.1
bitiş ip'si : 50.40.1.255

wireless için tekrar farklı bir swictten odalardaki accespoinlere ethenet giriyor onlarda farklı bir DHCP sunucusu bağlantı veriyor onlarında

başlangıc ip'si : 100.10.1.1
bitiş ip'si : 100.10.1.255

Kısaca ana arayüze kimse erişemiyor ip sabitlese bile :D
anca ana modemin ethernet portuna bir bilgisayar takip ondan elle ip alıp öyle erişebilir :D

iyisistem ama dimi

birde frewall cihazı var :D
QOS paket sınırlayıcı sistemi var oda her bir swict portuna hız sınırı koayabiliyor ve trafiği eşitleyebiliyor.

1000 mbps download
1000 mbps upload hızı mevcut evde.
2x fiber geliyor.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
ben evimde öyle bir ayarlama yaptımki asla giremiyorlar

şöyleki ana modemin ip grubu

39.50.1.1 - arayüz

modemden birtane ethernet çıkıp yeğleyen sunucuma gidiyor o aldığı bağlantıdan yeni bir DHCP ile tekrar yayın yapiyor ve

başlangıç ip'si : 50.40.1.1
bitiş ip'si : 50.40.1.255

wireless için tekrar farklı bir swictten odalardaki accespoinlere ethenet giriyor onlarda farklı bir DHCP sunucusu bağlantı veriyor onlarında

başlangıc ip'si : 100.10.1.1
bitiş ip'si : 100.10.1.255

Kısaca ana arayüze kimse erişemiyor ip sabitlese bile :D
anca ana modemin ethernet portuna bir bilgisayar takip ondan elle ip alıp öyle erişebilir :D

iyisistem ama dimi

birde frewall cihazı var :D
QOS paket sınırlayıcı sistemi var oda her bir swict portuna hız sınırı koayabiliyor ve trafiği eşitleyebiliyor.

1000 mbps download
1000 mbps upload hızı mevcut evde.
2x fiber geliyor.

Bu kadar güvenliğe gerek varmı ki ayrıca indirme hızınız kaç sizin

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
1000mbps download ve 100mbps upload olduğuna emin misin? O internet Sdn ofisinde yok ev kullanıcısına vermiyorlar diye biliyorum.

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Fiyatı ne kadar. Bence bir ev kullanıcısı için çok pahalı.

evet oldukça pahalı uploadda 1000 mbps downloadda 1000 mbps oldukça hızlı ben bir ayarlama yaptım hattımda adil kullanım upload ve downloadada işlemiyor :D

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
Ben 100mbps download 100 upload için çok fazla derdim. Geçeceğim artık lanet olsun.