Yardım Modem arayüzüne giremiyorum

Bu konuyu okuyanlar

azizdzgn59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar dün sabah durduk yere internetim gitti. Bir baktım dsl ışığı yanmıyor. Aradım ttneti 48 saat içinde bakacağız dediler. Bugün sabah bana mesaj attılar sorununuz giderildi diye. Fakat şimdi de dsl ışığım yanmasına rağmen ağda otrum aç diyor. Ben modemi resetledim. Şimdi ise modemin arayüzüne giremiyorum. Kullanıcı adı şifreyi modemin arkasındakileri yazıyorum yine açılmıyor. Nereden öğrenebilirim kullanıcı adı ve şifreyi?

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Modemin markası ve modeli nedir?

berkunal

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Arkadaşlar dün sabah durduk yere internetim gitti. Bir baktım dsl ışığı yanmıyor. Aradım ttneti 48 saat içinde bakacağız dediler. Bugün sabah bana mesaj attılar sorununuz giderildi diye. Fakat şimdi de dsl ışığım yanmasına rağmen ağda otrum aç diyor. Ben modemi resetledim. Şimdi ise modemin arayüzüne giremiyorum. Kullanıcı adı şifreyi modemin arkasındakileri yazıyorum yine açılmıyor. Nereden öğrenebilirim kullanıcı adı ve şifreyi?
192.168.2.1 i deneyin kullanıcı adı:admin şifre:ttnet olarak giriş yapmayı deneyin.

Reaksiyon puanı
76
192.168.1.1 yazıp modemin üzerinde yazan modem şifresini ve kullanıcı adınızı "admin" olarak girin. Kullanıcı adı RESET' lemeden sonra "admin" olarak girilmelidir. Modemin kendi kullanım kitapçığında RESET' lenmeden sonra kullanıcı adı ve modemde yazılı şifreyle giriş şekli yazılıdır. Türk Telekom TTNET' e bu sorunu çözmek için modemle online yardım alma internet bağlantısı yapıldığında RESET'lenen modem ayarları uzaktan yardımla internet erişimine otomatik olarak yeniden hazırlanmış olur. Kolay gelsin.