MIUI 12 Ve Android 11 ile gelecek özellik. Çift dokunma!

Bu konuyu okuyanlar

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Xiaomi, yeni nesil mobil işletim sistemlerinin en dikkat çekici çift dokunma özelliğini getiriyor. Apple bu özelliği ios 14 ile geleceğini duyurmuştu. Miui 12 ve android 11 üzerinde telefonun arkasına iki kez ve üç kez dokunarak bu işlemi gerçekleştirebileceksiniz. Bu tuşlara kısayolları arayıp dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Ekran görüntüsü alma, kamerayı açma, bildirimleri gösterme gibi özellikler atanabilir.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Xiaomi, yeni nesil mobil işletim sistemlerinin en dikkat çekici çift dokunma özelliğini getiriyor. Apple bu özelliği ios 14 ile geleceğini duyurmuştu. Miui 12 ve android 11 üzerinde telefonun arkasına iki kez ve üç kez dokunarak bu işlemi gerçekleştirebileceksiniz. Bu tuşlara kısayolları arayıp dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Ekran görüntüsü alma, kamerayı açma, bildirimleri gösterme gibi özellikler atanabilir.
Çalomi 'den beklenen hareket ! :D

Son düzenleme:

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
D
Yeni kontrol paneli ve pro max isimleri gerçekten replika telefon algısı yaratıyor.
Demin MIUI 12'yi yükledim.İlk izlenim olarak iyi gibi ancak yazı fontlarının büyüklüğü dedemin telefonunu anımsattı.Fazlaca animasyonlar ise bazen göz yorabiliyor.Açıl işte niye hava atıyorsun ?
Kontrol paneline alışmak lazım.Biraz kullanacağım beğenmezsem kapatırım zaten.İsimler konusu ise tam bir fiyasko zaten

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
İşe yarar bir özellik umarım sadece çin romuna gelmez globale de gelir

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
İşe yarar bir özellik umarım sadece çin romuna gelmez globale de gelir
Bu Çin rom falan, örnek veriyorum tr rom yüklü ülkeyi değiştirsek Çine geçsek yine alabilirmiyiz güncellemeyi?

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Kamerayı kullanmaktan başka çaresi yok. Telefonun arkası düz cam. Dokunmatik değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu Çin rom falan, örnek veriyorum tr rom yüklü ülkeyi değiştirsek Çine geçsek yine alabilirmiyiz güncellemeyi?
Muhtemelen çin romu yüklemeniz gerekir.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Kamerayı kullanmaktan başka çaresi yok. Telefonun arkası düz cam. Dokunmatik değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Muhtemelen çin romu yüklemeniz gerekir.
Ona göre bir yazılım geliştirebilirler illa kamera olması gerekmez heralde yada parmak izi sensörü üzerinden de yapabilirler.

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
TWRP üzerinden çin romunu yüklemeniz gerekir ama çin romunda google servisleri yok

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Bu mantıklı. Ame hem iPhone arkadan parmak izi kullanmıyor hem de ekrandan parmak izi kullanan modeller.
Güncelleme gelince göreceğiz bakalım nasıl olacak, inşallah düzgün bir şekilde yaparlar sorun çıkmaz.