Bu konuyu okuyanlar

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,781
Redmi Note 9S telefonumda, daha yeni gelmiş olan güncellemeden bahsetmek istiyorum. Sanırım bu güncelleme Redmi Note 9 Pro kullanıcılarını da ilgilendiriyor.
MIUI 12 gelmiş olmasına rağmen Android 10 tabanlıydı. Nitekim geçenlerde Android 11 güncellemesi de geldi. Sanırım ilk Mayıs ortalarında gelmiş ve haziran boyunca dağıtıma devam etmiş, bana ulaşması haziran sonuna doğruydu, daha yeni güncelledim.

Android 10 tabanlı MIUI 12.0.4 sürümünden, Android 11 tabanlı MIUI 12.0.2 sürümüne güncelledim. Elbette değişiklikler var.
Yazı fontunda gözle fark edilmeyecek ama göze hoş gelecek ufak değişiklikler yapılmış.
Animasyon konusunda gözle fark edilmeyecek ama göze hoş gelecek ufak değişiklikler yapılmış.
Açık uygulamalara bakarken uygulamaya basılı tutunca önceden seçenekler çıkıyordu, onu sebepsiz yere yok etmişler, artık uygulamaya basılı tutunca direk uygulama bilgisi sayfasını açıyor.
Iphone modu dediğimiz tam ekran görünümünün ayarlardaki yerini değiştirmişler, bulamayan arkadaşlar o gitti sanabilir ama aslında gitmedi. Ayarlar > Ana ekran > Navigasyon diye bir yere taşımışlar.
Google klavye griyken beyaza döndü eskisi daha şeffaf daha hoş duruyordu onu eski halini hatırlasam o haline getirmeye çalışacağım
Apk yüklenen bazı uygulamalarda uygulama yüklenemedi diye uyarı verdi, o uygulamanın daha yeni sürümünün apk'sını bulmanız gerekebilir.
Kamera uygulaması 4.0 sürümünden 4.3 sürümüne güncellenmiş, ekstra yenilik gözüme çarpmadı.
Ses kaydedici, ekran kaydedici ve daha toplamda 7 tane sistem uygulamasına yeni güncellemeler geldi, her zamanki gibi hiçbir değişiklik olmayan güncellemeler.
Bazı arkadaşlar adımsayar uygulaması geldi demiş ama bende öyle bir şey yok, belki kurcalamak gerekiyordur.

Güncelledikten sonra başta yavaşlık oldu, normal gördüm çünkü miui sürümü olsa neyse de Android sürümünü güncellediğimiz için güncelledikten sonra hard reset atmanız önemle tavsiye olunur. Hard reset attıktan sonra yavaşlık gitti. Herhangi bir kronik sorunla da karşılaşmadım, bir sıkıntı yaşamaksızın güncellenebilir.

[Tavsiye] Xiaomi Pil Ömrü Uzatma
Elbette şu konumda bahsettiklerimi yapınca telefonun hızı biraz daha arttı kendine geldi ve stabil, hızlı şekilde kullanıyorum.

Batarya konusunda ileride yazacağım; çünkü telefon şu anda şarjda, henüz uzun kullanım yapamadım.