Android 12'de Çift Dokunma mı Geliyor ??? İşte detaylar...

Bu konuyu okuyanlar

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Android 11 beta sürümünde denenen ve İOS 14'de bulunan "çift dokunma ile atanan eylemin yapılması" özelliği Android 12 de karşımıza çıkabilir.

Bu haberi android kaynak kodlarına erişen bazı geliştiriciler duyurdu.
Android 11 e dokunmaları ayırt etmekte zorlanıldığı için bu özellik eklenmemişti.
1611502659808.png

Geliştiricilerin bilgilerine göre çift dokunma öncelikli olarak Google Asistan uygulamasını çalıştıracak. Tabii ki farklı eylemler de atanabilecek.
Google şuanda çift dokunma hassasiyetini algılama üzerinde çalışıyor. Android 12, dokunmaları birbirinden ayırarak çift dokunma yaptığınızda atadığınız eylemi gerçekleştirebilecek.

Kaynak: iOS 14 özelliği Android 12 için mi geliyor? - ShiftDelete.Net

Son düzenleyen moderatör:

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,156
Kullanmam ama kullanan olur. Teşekkürler.

Reaksiyon puanı
1,056
Anlamıyorum google neden Android 8 çıktığından beri düzgün bir arayüz yapmıyorlar neredeyse hep aynı şeyleri kopyala yapıştır yapıyorlar

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
En çok beğendiğim sürümler 5 le 7 arası çıkan sürümler ama 8 den sonra bozdu hiç uğraşmıyorlar
Kullanıcılar IOS de bir özelliği beğenince Google ın da bunu androide eklemesini istiyor. Aynı durum apple tarafında da olunca gittikçe benziyorlar birbirlerine.

Reaksiyon puanı
1,056
İOS da android de birbirlerinden özellikleri kopyalıyorlar.
Evet oda doğru ama ios daha kötü onda hiç değişen birşey yok anca hava atmak için kullanıyorlar Xiaomi nin ucuz fiyatları ve yüksek performanslı telefon varken Neden 20bin tl verip iPhone alsınki
Mesaj otomatik birleştirildi:

İçimden acayip Xiaomi övesim var

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Güzel konu olmuş. Ellerine sağlık.
Teşekkür ederim kapanmıştı ama açıldı yeniden.
Evet oda doğru ama ios daha kötü onda hiç değişen birşey yok anca hava aymak için kullanıyorlar Xiaomi nin ucuz fiyatları ve yüksek performanslı telefon varken Neden 20bin tl verip iPhone alsınki
Başta mesajınıza katılmıştım ama bu mesaja tamamıyla katılmıyorum. IOS daha stabil ve sade bir işletim sistemi, MIUI ise renkli bir arayüz ve içinde çok fazla hata barındırıyor.