Mining ekran kartına zarar verir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Görkem Kazak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bir tarafta "Mining yaparken ekran kartları tam kapasite çalıştığı için ömrü kısalır" diyenler.
Diğer tarafta "Ekran kartı taksi çıkması araba mı sanki uzun süre çalışınca ömrü kısalıyor mining zarar vermez" diyenler,

Miningcilere soruyorum zarar vermez diyorlar...

Biz bunların hangisine inanacağız? Soruyu açık ve net olarak soruyorum. Mining Ekran kartına zarar verir mi?

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Bir tarafta "Mining yaparken ekran kartları tam kapasite çalıştığı için ömrü kısalır" diyenler.
Diğer tarafta "Ekran kartı taksi çıkması araba mı sanki uzun süre çalışınca ömrü kısalıyor mining zarar vermez" diyenler,

Miningcilere soruyorum zarar vermez diyorlar...

Biz bunların hangisine inanacağız? Soruyu açık ve net olarak soruyorum. Mining Ekran kartına zarar verir mi?
Ömrünü kısaltır. Uzun süre tam yük altında kalacak. Uzun süre ders yaparsan beynin ağırır misali.

Görkem Kazak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ömrünü kısaltır. Uzun süre tam yük altında kalacak. Uzun süre ders yaparsan beynin ağırır misali.
Bunu miningci adama söylediğimde "Ekran kartı insan değil yorulmaz ve ömrü kısalmaz ve fan hariç mekanik bir aksamı yok. Mining ekran kartına zarar vermez" Diyor. Şimdi bu dediğine karşı ne demeli..

Latiroz Kaipa

Profesör
Reaksiyon puanı
636
Lehimler atabilir veya Chipset, VRAM ve mosfet gibi parçaların iç donaınımı zarra görmüş olabilir, 60 derecede çalışırsa VRAM ve besleme dışında sorun çıkarmaz.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Bu bağlamda mekanik aksamı olmayan hiçbir şey (mesela SSD) bozulmaz o zaman. Mining ekran kartlarını sürekli tam yükte çalıştırdığı için kartın ömrü kısalır. Mining yapan kart kesin daha çabuk bozulur diyemeyiz ancak kartın bozulma ihtimalini artıran bir uygulama mining.

Görkem Kazak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu bağlamda mekanik aksamı olmayan hiçbir şey (mesela SSD) bozulmaz o zaman. Mining ekran kartlarını sürekli tam yükte çalıştırdığı için kartın ömrü kısalır. Mining yapan kart kesin daha çabuk bozulur diyemeyiz ancak kartın bozulma ihtimalini artıran bir uygulama mining.
Bu da zararlı demek değil mi.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Miningcilerde bir terim vardır kartın kendi parasını çıkartması diye. Manası kart bozulduğu zamana kadar kartın parasına denk veya daha fazla kazım yapmasıdır. Yani anlayacağın zarar veriyor. Bir süre sonra bozuluyor ve başka kartla yola devam ediliyor. Bazılarıda bu satıcı gibi mining kartları yormuyor diyerek bozulmaya yakın kartı insanlara satıyor.

Mustafa_Sönmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
merhabalar Rx580 ekran kartım var bugun ilk defa 2-3 saat mining denedim 70 dereceydi pc d donma kasma oluyor heleki oyunlarda yardımcı olurmusunuz nası l düzelir

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
merhabalar Rx580 ekran kartım var bugun ilk defa 2-3 saat mining denedim 70 dereceydi pc d donma kasma oluyor heleki oyunlarda yardımcı olurmusunuz nası l düzelir
Kartın yeni sürücüsünü yükle. Biostan ekran kartı ayarlarını sıfırla.

Mustafa_Sönmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
3 saatten bir şey olmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada merak ettim 3 saatte ne kadar kazandırdı?
Arkadaş ile yaptim da günlük 0.00034 eth aylık 0.01000 yaklaşık bi 200 300 tl heralde aylik tam hatırlamıyorum arkadaş daha iyi biliyor

Daha da fazla olabilir

Arkadaş ile yaptim da günlük 0.00034 eth aylık 0.01000 yaklaşık bi 200 300 tl heralde aylik tam hatırlamıyorum arkadaş daha iyi biliyor

Daha da fazla
Daha da fazla olabilir tam hatırlamıyorun

Reaksiyon puanı
385
@Rizelimapper53,

Ama oyunlarda kullanım çok dalgalanır. O yüzden daha fazla zorlanır. Yani 10 saat boyunca oyun oynansa 10 saat kadar yapılan miningden daha fazla yoruyor kartı.

Sıradan Kullanıcı

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
Elektronik mezunu olarak rahatlıkla diyebilirim ki evet.

Çat diye kısa vadede bozulmaz ama. Her elektronik parçanın bir ömrü vardır. Hele tam yükte çalışırsa çok uzun vakitler parçanın standart olarak çalışması gereken süre azalır doğal olarak kartta sıkıntılar meydana gelir. Ama her mining kartı kısa vadede bozulur mu, hayır. Örneğin 10 yıl gidecekse 3-4 veya 5 yıl gidecek gibi düşün.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
@Rizelimapper53,

Ama oyunlarda kullanım çok dalgalanır. O yüzden daha fazla zorlanır. Yani 10 saat boyunca oyun oynansa 10 saat kadar yapılan miningden daha fazla yoruyor kartı.
Dalgalanma %100 ve %200 arası kullanımda olmuyor ama. %0 ile %100 arası oluyor. Dalgalanması demek oynaması demek. Bazen düşük bazen yüksek. Ama Miningde her zaman 10 saat boyunca %100'de kullanıyor.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
@Rizelimapper53,

Dalgalanmalar sıkıntı çıkarmaz. Ama Tam yükte 7/24 çalışması sıkıntı çıkarır 10 saat oyun ile 10 saat miningi karşılaştırmanız yanlış. 10 saat oyun ile 24 saat miningi karşılaştırmalısınız çünkü 1 gün için maksimum o kadar kullanılıyorlar.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Tam yükte çalışan her ekipman ısınır. Isındıkça da ömründen elbette gider. İyi soğutma sağlayarak bu süreyi bir müddet daha uzatabilirsin.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Sağlam soğutma yapılırsa çok uzun süre gider. Hatta hiçbir şey olmaz. Bana deseler mining için sistem hazırla. Hemen custom sıvı soğutma hazırlarım devasa boruları birleştiririm. Isınacak yerlere vram gibi termal ped atarım hiçbir şey olmaz.

Latiroz Kaipa

Profesör
Reaksiyon puanı
636
Kavga etmeyin, cevap basit eğer iyi bir BİOS ve dereceler iyi ise sorun çıkmaz şimdi şuda var VRAM dereceleri ne durumda 1-2 saat 60-65 derece arası mining zararı yoktur.

Yanlız BİOS mod yapmadan 79 derecelerde 15-16 saat mining yapmak sıkıntı verebilir.

Bunu düzeltme şansın yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...