Yardım Hafif kolonya ile nemli havlu peçeteyle telefonu silmek zarar verir mi?

Bu konuyu okuyanlar

birga.ripadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler, son zamanlarda çok konu açtığımın farkındayım telefonu yeni aldığımdan biraz tedirginim o yüzden bu soruyu soruyorum. Telefonun ekranı kirleniyor bende ara ara havlu peçeteye 1-2 fıs kolonya sıkıp telefonu siliyorum. Genellikle ahizeye gelmeden nazikçe siliyorum fakat ara ara aceleden dalıp tüm ekran(ahize dahil) siliyorum. Ekranda ekran koruyucu var fakat içim yine de rahat değil. Bu yaptığım işlem telefona zarar verir mi? Telefon iPhone 13 Pro Max.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
İyi günler, son zamanlarda çok konu açtığımın farkındayım telefonu yeni aldığımdan biraz tedirginim o yüzden bu soruyu soruyorum. Telefonun ekranı kirleniyor bende ara ara havlu peçeteye 1-2 fıs kolonya sıkıp telefonu siliyorum. Genellikle ahizeye gelmeden nazikçe siliyorum fakat ara ara aceleden dalıp tüm ekran(ahize dahil) siliyorum. Ekranda ekran koruyucu var fakat içim yine de rahat değil. Bu yaptığım işlem telefona zarar verir mi? Telefon iPhone 13 Pro Max.
Sıvı içeriye temas etmediği sürece sorun yok.Ben ıslak mendil ve mikrofiber bez ile siliyorum.

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Ben Android varken kolanyayı elime boşaltıyor, telefonu sıvazlıyor ve peçeteyle siliyordum. Sonra ekranda problemler oluşmağa başladı.

iPhone’da ise o kadar yapamasam da sildiğim oluyor. Tabii ekran koruyucu var.

oguzyanginci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
teknolojik cihazları silmenin en iyi yolu mikrofiber bezdir hiç ıslamadan tozu fuşşş diye alır

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Teknosada satılan Screen Cleaner adında bir sprey var.Bunu satın alıp gözlük bezi ile telefonun ekranına sıktığın zaman hiç bir şey olmaz.Ben Se 2020 de bunu yapıyorum.Ekran cam gibi oluyor.