Microsoft Teams Arkada RAM Yiyor?

Bu konuyu okuyanlar

OvalSwan20216

Supreme Сasual Dating Verified Damsels
Cezalı
Reaksiyon puanı
33
Arkadaşlar fotoda göründüğü gibi program açık olmadığı halde 500 mb ram yiyor bazen 600 e çıkıyor. Program açık bile değilken bu kadar yemesi normal mi? Ne yapmam lazım bu konuda
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar fotoda göründüğü gibi program açık olmadığı halde 500 mb ram yiyor bazen 600 e çıkıyor. Program açık bile değilken bu kadar yemesi normal mi? Ne yapmam lazım bu konuda
Foto atılmamış arkadaşlar şuan 600 mb ye çıktı yediği ram

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Merhaba;
Paylaşılan görsel yüklenmemiş. Öncelikle Windows güncelleştirmelerini kontrol edin. Eğer uygulamaya gerek duyulmuyorsa, Uygulamalar'dan kaldırın. Başlangıçta çalışması istenmiyorsa, Görev yöneticisinde başlangıç sekmesinden uygulamayı devre dışı bırakın. Ayrıca, Ayarlar > Gizlilik ve Hizmetler'de bu uygulamanın arka planda çalışmasını sağlayan herhangi bir servisi var mı, kontrol edin.

OvalSwan20216

Cezalı
Reaksiyon puanı
33
Merhaba;
Paylaşılan görsel yüklenmemiş. Öncelikle Windows güncelleştirmelerini kontrol edin. Eğer uygulamaya gerek duyulmuyorsa, Uygulamalar'dan kaldırın. Başlangıçta çalışması istenmiyorsa, Görev yöneticisinde başlangıç sekmesinden uygulamayı devre dışı bırakın. Ayrıca, Ayarlar > Gizlilik ve Hizmetler'de bu uygulamanın arka planda çalışmasını sağlayan herhangi bir servisi var mı, kontrol edin.
Reis görev yöneticisini açıp belleğe tıkladığımda en üstte o çıkıyor insta felan varsa foto atim oradan konuşalım

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Reis görev yöneticisini açıp belleğe tıkladığımda en üstte o çıkıyor insta felan varsa foto atim oradan konuşalım
Hocam kilicbaligi zaten çözümleri söylemiş, daha fotoğraf atmanıza pek gerek yok. Uygulamayı başlangıçta başlatmamayı sağlarsanız sizi rahatsız etmez zaten. Sadece kullandığınız zamanlarda 600MB kullanır ki onu da bizim çözebileceğimizi sanmıyorum. Ya gerek vardır o kullanıma ya da optimizasyon sorunudur.

OvalSwan20216

Cezalı
Reaksiyon puanı
33
Hocam kilicbaligi zaten çözümleri söylemiş, daha fotoğraf atmanıza pek gerek yok. Uygulamayı başlangıçta başlatmamayı sağlarsanız sizi rahatsız etmez zaten. Sadece kullandığınız zamanlarda 600MB kullanır ki onu da bizim çözebileceğimizi sanmıyorum. Ya gerek vardır o kullanıma ya da optimizasyon sorunudur.
Hayır reis kullanmadığım halde uygulama kapalıyken bu kadar yiyor ve bu beni rahatsız ediyor. Açıkken bile bu kadar ram yemiyor.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Hayır reis kullanmadığım halde uygulama kapalıyken bu kadar yiyor ve bu beni rahatsız ediyor. Açıkken bile bu kadar ram yemiyor.
Uygulama kapalı değil demek ki. :D Sağ altta uygulamaların minimize edildiği yer var ya orayı bir kontrol edin isterseniz. Orada açıktır. Başlangıçta o arkaplanda açık kalma olayının açılmasını kapatırsanız bir sorun kalmayacaktır diye tahmin ediyorum.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Yukarıda belirttiğim çözüm yollarında takıldığın yer olursa, buradan yazabilirsin.
Bunun için bir çözüm sağlayabilmek istesek de, Teams uygulaması ve nasıl çalıştığı üzerinde kontrolümüz yok. Bu nedenle, karşılaştığınız sorunları Microsoft'a bildirmenizi önemle tavsiye ederim. Bu arada şu bilgiye ulaştım: Teams uygulamasını çalıştırmadığın halde yüksek RAM kullanımı genel bir sorunmuş.

Teams uses 600MB and is super slow!