Yardım Masaüstünde veya Tarayıcı açıkken PC donuyor.

Bu konuyu okuyanlar

BalistikAdam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Merhaba arkadaşlar, Windows 11 kullanıcısıyım ortalama 1-2 haftadır tarayıcıda veya masaüstünde gezinirken bazen pc donuyor veya resetliyor kendini. Oyunlarda iken saatlerce bile açık olsa en ufak sorun yok. Isınma vs problemi yok değerlerim gayet normal. Güncel olmayan hiç bir şey yok defender virüs taramasında temiz çıkıyor. Ara sıra ayda bir gibi pc ice tower isimli bir küçük oyun kurma setupu gönderiyor ama kurmadan iptal ediyorum. İşlemcide undervolt işlemi mevcut bunla alakalı olabilirmi bilmiyorum ama 2 yıldır var bu işlem yeni değil. Desteklediği en yüksek frekansa sabitleyip düşük voltajda çalıştırıyorum. Tekrardan formatla uğraşmak istemiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Sistemim aşağıdaki gibidir.

Ryzen 5 3600 işlemci
Scythe fuma kule tipi soğutucu
Msi b450 gaming plus max anakart
Corsair cl 16 3200 mhz 8x2 Ram
Zotax Rtx 3050 ekran kartı
Samsung 970 evo plus 500 gb ssd
Cool master 750w psu

Melih beyefendi.

a.k.a nihai Yandex savunucusu
Cezalı
Reaksiyon puanı
19
Merhaba arkadaşlar, Windows 11 kullanıcısıyım ortalama 1-2 haftadır tarayıcıda veya masaüstünde gezinirken bazen pc donuyor veya resetliyor kendini. Oyunlarda iken saatlerce bile açık olsa en ufak sorun yok. Isınma vs problemi yok değerlerim gayet normal. Güncel olmayan hiç bir şey yok defender virüs taramasında temiz çıkıyor. Ara sıra ayda bir gibi pc ice tower isimli bir küçük oyun kurma setupu gönderiyor ama kurmadan iptal ediyorum. İşlemcide undervolt işlemi mevcut bunla alakalı olabilirmi bilmiyorum ama 2 yıldır var bu işlem yeni değil. Desteklediği en yüksek frekansa sabitleyip düşük voltajda çalıştırıyorum. Tekrardan formatla uğraşmak istemiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Sistemim aşağıdaki gibidir.

Ryzen 5 3600 işlemci
Scythe fuma kule tipi soğutucu
Msi b450 gaming plus max anakart
Corsair cl 16 3200 mhz 8x2 Ram
Zotax Rtx 3050 ekran kartı
Samsung 970 evo plus 500 gb ssd
Cool master 750w psu
Aga görev yöneticisine gir bir bak arkada çalışan program varsa öyle olabilir.

yucelxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Sistem yedeginiz varsa geri yükleyin

BalistikAdam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Aga PC ilk açtığında güncelleme optimizasyon falan yaptığı içi kasma ve yeniden açma olabilir. Bizim emektar da aynısıydı.
Sistem gayet güçlü ve battlefield gibi assasins creed gibi sağlam oyunlarda bile en ufak tekleme olmazken neden masaüstünde res atıp kilitlensinki. Formatı son çare olarak görsemde tek çare format gibi :)

lutfuhoca

Asistan
Reaksiyon puanı
45
hocam ram ile alakalı bir problem olabilir mi