Microsoft, Para Dağıtacak

Bu konuyu okuyanlar

Fragger

Dekan
Katılım
21 Ekim 2016
Mesajlar
9,544
Reaksiyon puanı
3,576
Puanları
113
Arama motoru dünyasında, sağlam desteklerle gelseler dahi Google’nin tahtını çökertmeyi başaran bir arama motoru daha çıkmadı. Şöyle ki, Yandex, Yahoo, Bing arama motoru sektörünün önde gelen güçlü firmalarından olmasına dair halen istenen seviyede değiller. Bu durumdan rahatsız olan Microsoft, kendi arama motoru olan Bing üzerinden para dağıtacakları bir sistemi duyurdu.

microsoft.jpg


Kullandıkça Kazan!

Geçtiğimiz süre içerisinde başlatılan Microsoft Ödülleri Programı kapsamında, kullanıcılarına puan dağıtmaya başladı. Amerika’da tek geçerli olan bu proje bu hafta itibari ile İngiltere’de kullanıma açıldı. Sizde bir Microsoft hesabı açarak bing adlı internet arama motoru üzerinden arama yaptığınız zaman her arama için, 3 puan vermektedir. Microsoft Store üzerinden yapacağınız her 1 poundluk alışveriş için de 1 puan kazanabiliyorsunuz. Bir kullanıcı günde 30 puan toplayabiliyor. Aylık 900 puan toplama şansınız bulunuyor. Tabii 900 puanın üzerine de çıkabilirsiniz. Şöyle ki, 15 Ağustos tarihine kadar sürecek olan kampanyada puanlarınız iki katsayısı ile çarpılıyor. Bu şekil bir kazanım için Microsoft Edge tarayıcısını kullanmanız gerekiyor. Böylece günlük 60 puan kazanmış oluyorsunuz. Eğer puanınız o ay içerisinde 500 puanı geçerse, günlük puan kazanma sınırınız 150 puana kadar yükseliyor. Bu şekilde puanları biriktirebiliyorsunuz. İngiltere’de aktif edilen sistemin kısa bir süre sonra Almanya, Fransa ve Kanada ülkelerinde aktif edilecek.

Peki topladığınız puanlardan nasıl kazanacaksınız? Bu soru çok sorulan soruların başında geliyor. Öncelikle konuyu açıklayalım. Puanlarınızı kesinlikle paraya dönüştürme şansınız bulunmuyor. Kazandığınız puanlar ile Microsoft hizmetlerini ücretsiz olarak satın alabiliyorsunuz. Alınabilen ürünlere bakığımız zaman, xbox hediye kartları, skype kontorü, ücretsiz film, Groove üyelik gibi ürünleri satın alabiliyorsunuz.

Microsoft, Para Dağıtacak!
 
Katılım
8 Ekim 2011
Mesajlar
53,209
Reaksiyon puanı
15,264
Puanları
113
Yaş
45
burası Türkiye biz dilenci değiliz suriye'li hiç değiliz...
 

penguin

Profesör
Katılım
11 Haziran 2009
Mesajlar
3,495
Reaksiyon puanı
201
Puanları
63
Paraya dönüştürme şansı olsaydı bayağı rağbet görürdü. Ama bu şekilde beklenen sonuca ulaşacaklarını pek sanmıyorum. Microsoft'ta ne kadar cimriymiş.
 

MrtAltg

Dekan
Emektar
Katılım
22 Şubat 2007
Mesajlar
9,796
Reaksiyon puanı
11,994
Puanları
113
Bu şekli de güzel xbox da ufak tefek şeyler almaya yeter fakat Türkiye yok şu an için
 
Üst