Mi Note 10 Lite alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6,381
Aynı özellikleri aynı fiyata huawei, samsung, oppo ÇIKARAMAZ böyle bir telefon satmaya kalksalar emin ol fiyatı 5000'lerde dolaşır
Kesinlikle. Bende bunu diyecektim ama uğraşmak istemedim. Siz dediniz madem biraz konuşalım. Dediğiniz gibi Samsung, Hauwei, Oppo böyle bir telefon asla çıkaramaz. Yaparlasa en az 4.500 olur. Realme x2 pro 4.900 idi. Ki xiaomi olmasında da bir sakınca yok. Xiaomi ona göre berbat olabilir ama herkese berbat demek sadece yanlış yönlendirme olur.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Peki arkadaşlar sizce Mi Note 10 Lite ekran koruyucusu çok kolay mı çıkar?

smdeng

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Peki arkadaşlar sizce Mi Note 10 Lite ekran koruyucusu çok kolay mı çıkar?
Yarın bidaha gidicem tahtakaleye bakıcam soruşturucam olmadı sıvı olanını yaptırıcam. Gerekirse telefona kılıf kaplama yaptırıp slikon kılıfsız kullanıcam. Ekran Gorilla Glass 5 ama o kadar çabuk çiziliyor ki..

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Yarın bidaha gidicem tahtakaleye bakıcam soruşturucam olmadı sıvı olanını yaptırıcam. Gerekirse telefona kılıf kaplama yaptırıp slikon kılıfsız kullanıcam. Ekran Gorilla Glass 5 ama o kadar çabuk çiziliyor ki..
Sıvı olanı neden istemiyorsunuz?

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Servis sıvı teması var diye garanti dışı bırakma ihtimali var hocam. O sıvı yanlardan akıyor. Düzgün uygulayan görmedim daha..
Normal ekran koruyucu bulursanız nereden aldığınızı yazar mısınız?

smdeng

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-08-04-14-34-36-907_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2020-08-04-14-34-36-907_com.miui.gallery.jpg
    46.4 KB · Görüntüleme: 61

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Eğitici güzel bi video yok olsa yapacam da :)
Evet bir bakayım bulabilirsem paylaşayım buradan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

buna bir bakın hocam. Kılıf kullanınca 3 günde çıkmış.

Bu da var.

Son düzenleme:

smdeng

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Evet bir bakayım bulabilirsem paylaşayım buradan.

buna bir bakın hocam. Kılıf kullanınca 3 günde çıkmış.

Bu da var.
Bence bu başarılı bir malzeme ama uygulaması zor galiba. Çünkü çok ince. Ya ekran korucu alıp silikon kullanmayıp arka kasayı kaplama ile kullanıcaz. Yada ekranı koruyucuz kullanıcaz:D

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Bence bu başarılı bir malzeme ama uygulaması zor galiba. Çünkü çok ince. Ya ekran korucu alıp silikon kullanmayıp arka kasayı kaplama ile kullanıcaz. Yada ekranı koruyucuz kullanıcaz:D
Ama videonun sonunda 3 gün içinde yanlardan çıktığını söylüyor. Sıkıntılı bir durum. MiStore'un kendi hesabına da soranlar olmuş orijinal ekran koruyucu ne zaman çıkacak diye. Ekran koruyucusuz da tehlikeli olur.

smdeng

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Ama videonun sonunda 3 gün içinde yanlardan çıktığını söylüyor. Sıkıntılı bir durum. MiStore'un kendi hesabına da soranlar olmuş orijinal ekran koruyucu ne zaman çıkacak diye. Ekran koruyucusuz da tehlikeli olur.
Aynen öyle Mi bu konuda sınıfta kaldı..

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Lensun sipariş edicem. Deneyecem bakalım ön arka koruma olmadı bu telefonu değiştiricem bu stres iile yaşayamam :D
Her ne kadar realme 6 pro varken note 10 lite'ın alınmamasını tavsiye etsem de telefon değiştirmenizi önermem. Bekleyin, spigen gibi markaların koruyucuları çıkabilir.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Her ne kadar realme 6 pro varken note 10 lite'ın alınmamasını tavsiye etsem de telefon değiştirmenizi önermem. Bekleyin, spigen gibi markaların koruyucuları çıkabilir.
Ben 31 Ağustos'a kadar telefon almış olacağım. Realme 6 pro mu daha uzun ömürlüdür yoksa mi note 10 lite mı hocam?

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Ben 31 Ağustos'a kadar telefon almış olacağım. Realme 6 pro mu daha uzun ömürlüdür yoksa mi note 10 lite mı hocam?
Öncelikleriniz neler? Ben 6 Pro'yu bir tık daha uzun ömürlü görüyorum. Xiaomi ilerleyen zamanlarda yaptığı güncellemelerle telefonu bambaşka hallere sokabiliyor.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Öncelikleriniz neler? Ben 6 Pro'yu bir tık daha uzun ömürlü görüyorum. Xiaomi ilerleyen zamanlarda yaptığı güncellemelerle telefonu bambaşka hallere sokabiliyor.
Önceliklerim günlük kullanım. Pil ömrü,1-2 oyun yüklerim onları akıcı oynatsın. Çabuk çizilmesin,çizilirse garantiyle sorun çıkmasın. Arayüzünde ve telefonda sıkıntılar olmasın.Android 11 i alsın.(12 de olursa daha da iyi olur). Benim önceliklerim ve beklentilerim bunlar hocam.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Önceliklerim günlük kullanım. Pil ömrü,1-2 oyun yüklerim onları akıcı oynatsın. Çabuk çizilmesin,çizilirse garantiyle sorun çıkmasın. Arayüzünde ve telefonda sıkıntılar olmasın.Android 11 i alsın.(12 de olursa daha da iyi olur). Benim önceliklerim ve beklentilerim bunlar hocam.
Oyun için 6 Pro alınır: 720G ve 90hz ekran tazeleme, göz zevkini bozan damla çentik yok.

Bir konuda Note 10 Lite'ın ekranının kolay çizildiğini duydum. Ne kadar doğru bilmiyorum.

N10 Lite'ın mAh değeri fazla ve ekranı amoled. Ama arayüzde animasyon ve canlı simgeler olduğu için pil tüketimini olumsuz etkiliyor. 6 Pro'nun sade bir arayüzü var, ve yazılımı xiaomi'den daha iyi. Ancak yine de bataryada Note 10 Lite'ın az bir farkla üstün olduğunu söyleyebiliriz.

İki cihaz da Android 10 ile çıktığından, büyük ihtimalle 12'ye kadar alacaklardır.

Kamera önceliğiniz olmadığı için detaya girmeyeceğim. Ön kamerada 6 Pro, Arka kamerada Note 10 Lite önde.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Oyun için 6 Pro alın
ekran tazeleme, göz zevkini bozan damla çentik yok.

Bir konuda Note 10 Lite'ın ekranının kolay çizildiğini duydum. Ne kadar doğru bilmiyorum.

N10 Lite'ın mAh değeri fazla ve ekranı amoled. Ama arayüzde animasyon ve canlı simgeler olduğu için pil tüketimini olumsuz etkiliyor. 6 Pro'nun sade bir arayüzü var, ve yazılımı xiaomi'den daha iyi. Ancak yine de bataryada Note 10 Lite'ın az bir farkla üstün olduğunu söyleyebiliriz.

İki cihaz da Android 10 ile çıktığından, büyük ihtimalle 12'ye kadar alacaklardır.

Kamera önceliğiniz olmadığı için detaya girmeyeceğim. Ön kamerada 6 Pro, Arka kamerada Note 10 Lite önde.
Oyun için 6 Pro alınır: 720G ve 90hz ekran tazeleme, göz zevkini bozan damla çentik yok.

Beni xiaomiye sürükleyen bir neden de always on display idi.Uzun ömürlü olması açısından ve firmanın sorun çözme etkilerini de göz önünde bulundurarak sonuç olarak hangisini önerirsiniz?
Bu arada hafta sonu reno 2z yi kullanma şansım oldu. Pop up kamerası gayet güzel,kamerası da gece çekimlerinde dahi sorun yaşatmıyor. Arayüzü de beğendim.Şarjı boştayken bile zar zor azalıyordu.

Ayrıca mi'den uzaklaştıran ekran koruyucu tutmaması ve bulunmasının zorluğu oldu.

Son düzenleme:

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Beni xiaomiye sürükleyen bir neden de always on display idi.Uzun ömürlü olması açısından ve firmanın sorun çözme etkilerini de göz önünde bulundurarak sonuç olarak hangisini önerirsiniz?
Bu arada hafta sonu reno 2z yi kullanma şansım oldu. Pop up kamerası gayet güzel,kamerası da gece çekimlerinde dahi sorun yaşatmıyor. Arayüzü de beğendim.Şarjı boştayken bile zar zor azalıyordu.

Ayrıca mi'den uzaklaştıran ekran koruyucu tutmaması ve bulunmasının zorluğu oldu.
Realme 6 Pro öneririm. Always on Display, oled ekranlarda pil tüketimini azaltmak için kullanılıyor. Bunun için fikir değiştirmek, bence mantıklı değil.

Ayrıca söyleyeyim, reno 2z şuan 3199 tl, gayet iyi bir fiyat. Oppo markasının kameraları genel olarak iyi zaten.