Mi Note 10 Lite 8+128 vs Realme 6 Pro 8+128

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Mi Note 10 Lite'ın 8 GB RAM olan modelini mi almalıyım yoksa Realme 6 Pro mu?
Önceliklerim: Uzun ömürlü olması, pil, performans ve kamera. Çok oyun oynamam.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Evet karışacak gibi. Bir de herkes nedenini de söylese iyi olur karışıklık çıkmasın.

batuhan67

Doçent
Reaksiyon puanı
557
Ben mi note 10 lite kullanıyorum çok memnun aldığım için pişman olmadım çok şık bir telefon ve ekranı çok iyi
Ben mi note 10 lite öneririm
Ama realme 6 pro da iyidir pişman olmassın

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
@alpotter 'a katılıyorum. Pil konusu hariç Realme 6 Pro daha iyi bir tercih olur.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Biraz önce Realme 6 Pro'yu desteklemiştiniz. Sizce hangisi bana daha uygun?
Realme'yi önermemin sebebi performans ve kamera açısından daha iyi olması. Uzun ömürlülük kısmına gelirsek de işlemci bu konuda en önemli faktör bunun yanında güncellemeler de eklenebilir tabii.
O yüzden eğer güncelleme takıntınız yok ise Realme daha iyi bir seçim olur. Neticede o da 2 sürüm Android güncellemesi alacak. Ekran konusunda da 90hz desteği olması bu fiyata göre çok iyi. Ben olsam onu alırdım MIUI güncellemeyi uzun vermesine rağmen birçok sorunu da beraberinde getiriyor.

Reaksiyon puanı
6,381
İkisi de çok iyi ve inanılmaz derecede benzerler. Yani bu kadar benzer telefonlar arasında mn10 lite da 128 olınca mağazaya gidip sizin kara vermenizi tavsiye ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangisi daha uzun ömürlüdür hocam?
Ömürleri aynı. Stabilliğini ikisi de yaklaşık 3 sene sonra yitirir.

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Realme'yi önermemin sebebi performans ve kamera açısından daha iyi olması. Uzun ömürlülük kısmına gelirsek de işlemci bu konuda en önemli faktör bunun yanında güncellemeler de eklenebilir tabii.
O yüzden eğer güncelleme takıntınız yok ise Realme daha iyi bir seçim olur. Neticede o da 2 sürüm Android güncellemesi alacak. Ekran konusunda da 90hz desteği olması bu fiyata göre çok iyi. Ben olsam onu alırdım MIUI güncellemeyi uzun vermesine rağmen birçok sorunu da beraberinde getiriyor.
Performansta sadece sentetik testlerde belli olan bir farkla Snapdragon 720G Snapdragon 730G'den daha önde ama dediğim gibi kullanımda hissedilemez ve kamerada Mi Note 10 Lite ön kamera dışında daha önde

Önceliklerim: Uzun ömürlü olması, pil, performans ve kamera. Çok oyun oynamam.
Önceliklerine daha çok uyan Mi Note 10 Lite'ı öneririm

Son düzenleyen moderatör:

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Performansta sadece sentetik testlerde belli olan bir farkla Snapdragon 720G Snapdragon 730G'den daha önde ama dediğim gibi kullanımda hissedilemez ve kamerada Mi Note 10 Lite ön kamera dışında daha önde
Kamera öznel bir yargı herkesin belirli bir anlayışı vardır. Mesela çoğu kişi iPhone kameralarının doğal sonuçlar verdiğini söyler ama bence deği. Ben Xiaomi'nin de kamera sistemini çok beğeniyorum bana hitap etmiyor şahsen. Realme'yi daha hoş buluyorum.

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Kamera öznel bir yargı herkesin belirli bir anlayışı vardır. Mesela çoğu kişi iPhone kameralarının doğal sonuçlar verdiğini söyler ama bence deği. Ben Xiaomi'nin de kamera sistemini çok beğeniyorum bana hitap etmiyor şahsen. Realme'yi daha hoş buluyorum.
Kamerada işin öznel yargıya kalması daha çok üst seviye cihazlarda oluyor bu seviyedeki cihazlarda fark daha belirgindir Mi Note 10 Lite Sony IMX686 sensörünü kullanırken Realme 6 Pro Samsung GW1 sensörünü kullanıyor bu nedenle Mi Note 10 Lite arka kamerada daha önde

Mi Note 10 Lite'ın 8 GB RAM olan modelini mi almalıyım yoksa Realme 6 Pro mu?
Eğer tercihin Mi Note 10 Lite olursa diye söylüyorum 8GB ram abartı 6/128 olanı öneririm arada 250 lira civarı fark var az değil

Son düzenleme:

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Ben karar vermekte zorlanıyorum. İkisini de mağazada inceledim. İkisinin de hissiyatı çok iyi. Ama karar veremedim.

Özellikleri de benzer ve benim ilk android telefonum olacak. Ayrıca Xiaomi veya Realme'den kullanacağım ilk telefon olacak (başkasında falan da kullanmadım).

Kamera çok aşırı önemli değil benim için. Zaten fotoğrafçı değilim çok az fotoğraf çekerim. İkisinin kameraları da fazlaca iyi. Siz benim yerimde olsanız hangisini alırdınız?

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Hocam ben sırf ekran gövde oranı ve amoled olması yüzünden note 10 lite alırdım. Ayrıca pil boyutu olarak da xiaomi önde. Yetmez ise xiaomi nin ekranı daha küçük. Yani daha az pil yer. Yani elbet realme pro da oldukça iyi. Kendine göre artıları vardır ama benim isteklerimi en çok note 10 lite karşılıyor. Siz de iyice düşünüp önceliklerinizi belirlersiniz. Hangisinin artıları işinize geliyorsa onu seçin.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Hocam ben sırf ekran gövde oranı ve amoled olması yüzünden note 10 lite alırdım. Ayrıca pil boyutu olarak da xiaomi önde. Yetmez ise xiaomi nin ekranı daha küçük. Yani daha az pil yer. Yani elbet realme pro de oldukça iyi. Artıları vardır ama benim isteklerimi en çok note 10 lite karşılıyor. Siz de iyice düşünüp önceliklerinizi belirlersiniz. Hangisinin artıları işinize geliyorsa onu seçin.
Aslında ben ilk telefon bakarken biraz daha küçük boyutlarda arıyordum. Mi Note 10 Lite orta boyutlarda ne küçük ne büyük. Bu nedenle zaten beğenmiştim ve alacaktım ancak bu ekran koruyucu olayları yüzünden vazgeçmiştim. Büyük ihtimalle Mi Note 10 Lite alacağım. Haylou kulaklık da almayı düşünüyorum. Mi Band 4'ümle birlikte küçük çaplı bir ekosistem olur.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Aslında ben ilk telefon bakarken biraz daha küçük boyutlarda arıyordum. Mi Note 10 Lite orta boyutlarda ne küçük ne büyük. Bu nedenle zaten beğenmiştim ve alacaktım ancak bu ekran koruyucu olayları yüzünden vazgeçmiştim. Büyük ihtimalle Mi Note 10 Lite alacağım. Haylou kulaklık da almayı düşünüyorum. Mi Band 4'ümle birlikte küçük çaplı bir ekosistem olur.
Hocam yeni model telefonlara göre gayet iyi boyutu. Çoğu telefon ondan büyük. Sadece 6" veya 7" gibi bakmayın. Ekran gövde oranı yüksek olduğu için daha küçük olur. Mesela şuradan boyut karşılaştırmasına bakabilirsiniz. Resimler boyuta göre ayarlanmış.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Mi Note 10 Lite biraz küçük çıkmış sanki.

Çünkü ben incelemiştim bu kadar küçük değildi.