Metin2 yasaklamak

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
merhaba arkadaslar

öncelikle problemim sudur : kardesim metin2 adinda bir oyun oynuyor her ne kadar oynama yapma etme desekte tinlamiyor ben bu oyunu nasıl ona yasaklarım bir program yada benzeri sey ile degil hani fark edemeyecegi bir yontem ile ? tesekkurler

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
tam olarak engelleyeceğini düşünmüyorum gider cafe de oynar bıraktırma yöntemleri yada oyun oynama isteğini azaltmayı deneyin.

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Ben antivirüs programı ile engellemiştim hatta birde not düşmüştüm üstüne "Bu oyunu oynamak için babadan abiden izin alınacak" diye [MENTION=198520]Seriouss[/MENTION] :D

zatura

Profesör
Reaksiyon puanı
0
malum psikologların belirttiği gibi , ilgisini başka bir alana çekmeye çalışın , güzel bir örnek olmayacak ama dikkatli olması konusunda , http://medyasavar.net/haberler/6278-kucuk-hacker-musa-internet-oyunu-yuzunden-mi-olduruldu.html haber ile ilgili uyarınızı yapınız ( bir arkadaşın oğlu bu haber sonrası oyunu bırakmış idi. ) , aynı oyunu sizde oynayarak ,vazgeçirme için bir ipucuna ulaşabilirsniz belki.. ( tabi bu arada sizde bağımlısı olmayın :)

Sword.q

Profesör
Reaksiyon puanı
25
modeminizin içinden firewall kısmından metin 2 serverlarına erişimi yasaklayabilirsiniz. kaspersky internet security de kullana bilirsiniz. yıllık 50 tl gibi birşeydi yanlış hatırlamıyorsam. çok verimli bir şekilde engelleme yapıyor tavsiye ederim.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Evde engellesen cafeye gidecek, daha kalıcı bir çözüm şart, oda karşına alıp güzelce konuşmaktan geçiyor.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Eminim şu yol çocuğunuzu çıldırtacaktır.
Bir keylogger programını kurun. Oyuna giriş hesabını alın ve oyuna girip karekteri ile sağa sola küfredin. Böylece hiçbir zaman oynayamaz. :)

Ama söylemek gerekirse bu bir çözüm değil. Bırakın oynasın, daha sonra Call Of Duty gibilerle tanışınca Metin2'yi kendi eliyle silecek.

emre24

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Oyunun kullandığı port numaralarını engellemek de bir çözüm olabilir.(Nasıl yapıldığını bilmiyorum ama işe yarıyor)(windows güvenlik duvarı belki bu konuda yardımcı olabilir)
Bence keylogger sorunu çözmez. Gene başlayacaktır oyuna. Benim dediğim yöntemde o kadar çok işe yaramaz ama evde 5 saat o oyunu oynayacağına verin 1-2 lira günde 1-2 saat internet cafede oynasın :=)

realzed2001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
keylogger ile şifresini ele geçir karakterini veya itemlerini yok et. Başa dönmek gerçekten sıkıcı ve gıcık olacaktır.
şifresini de değiştirebilirsin çalınmış zannetsin.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
bazı arkadasalrın soyledigi ve düsündügü seyler mantıklı bende jatiliyorum lakin btlfd 3 call of var nfs var ama adam ona yoneliyor :S
arkada ortami sanrm
port kapama yaada modem ayarlarindan mantıklı olabilir. ama nasıl yapcam fikrim yok

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşları ile beraber kendi server lerini kurunca item leri de silmek ise yaramıyor malesef iki kardeşim var günde her birine birer saat o da dersleri yaptıktan sonra en mantıklı yolu bu yoksa başka türlü baş edilemiyor .Bir şey daha ders için internette araştırma yapmaları gerektiğinde de yardım etmiyorum bırakıyorum kendileri bulsun ki internet ın sadece oyun olmadigini anlasinlar diye.

exop

Asistan
Reaksiyon puanı
4
En başarılı ve zahmetsiz yöntem host dosyasını değiştirmen olacaktır. Bu dosyada Metin2 serverlerinin iplerini yada sadece giriş ipsini herhangi bir geçersiz ipye(örn: 192.168.1.1) yönlendirirsin. Bu yöntem tam sonuç verecektir. Ayrıca bir defa bu dosyayı değiştirirsen başka hiçbir işleme gerek kalmadan Metin2 oyunun oynanmasını engellersin. [MENTION=74929]korpe[/MENTION]

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Host yönlendirme Private Metin2 sunucularında işe yaramaz. :)

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
hocam kardesım arkadasları ıle takılıyor evet aynı zamanda kendıleri ERGEN oldugundan bir laf yedtiştiremiyoruz annem babam falanda sokaga cıkmasın cafelere gitmesın suna buna takılmasın diye goz yumuyor dersleri asiyor falan bu da beni sıkıyor :S adam flash bellekten acıyor kımı zaman format attım kurma dedm olmadı dıger oyunlari kurdum olmadi k9 kurdum benzer prgm kurdum oolmadi son carem modem den yasaklamak falan yada benzer bişe bilemiyorum

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
hocam kardesım arkadasları ıle takılıyor evet aynı zamanda kendıleri ERGEN oldugundan bir laf yedtiştiremiyoruz annem babam falanda sokaga cıkmasın cafelere gitmesın suna buna takılmasın diye goz yumuyor dersleri asiyor falan bu da beni sıkıyor :S adam flash bellekten acıyor kımı zaman format attım kurma dedm olmadı dıger oyunlari kurdum olmadi k9 kurdum benzer prgm kurdum oolmadi son carem modem den yasaklamak falan yada benzer bişe bilemiyorum

Arkadaş ergense niye yaşıyor ki? :D

Hangi sunucuda oynuyor? Onun ipsini verelim.

forumstar

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Benim kardesim de bilgisayar oyunlarina cok bagimliyidi. En güzel yöntem onu baska aktivelerle mesgul etmek. Ona bir gitar aldim ve programlamaya ilgilenmesini tavisiye ettim, ikiside kosuna gitti. Photoshop ve Web Programlama ögreniyo.. yasi 13 ve gayet iyi simdi. Bence sende böyle birseyler dene.

/www.cizgi-tagem.org taki video egitimleri tavsiye edilir!

by efsane

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Benim kardesim de bilgisayar oyunlarina cok bagimliyidi. En güzel yöntem onu baska aktivelerle mesgul etmek. Ona bir gitar aldim ve programlamaya ilgilenmesini tavisiye ettim, ikiside kosuna gitti. Photoshop ve Web Programlama ögreniyo.. yasi 13 ve gayet iyi simdi. Bence sende böyle birseyler dene.

/www.cizgi-tagem.org taki video egitimleri tavsiye edilir!

İşe yarayabilir. Ayrıca şöyle bir sohbet kurabilirsiniz. Nette iki insan çeşidi vardır, kullananlar ve yapanlar. Kullananlardan olursan, hiç bir şey yapamayabilirsin. Ama eğer yapanlardan olursan, paraya para demezsin. Host domain alın mesela kendi adına olsun, orada site kursun. Adresi varsa, bende görüşebilirim netten. Her türlü ikna ederiz.

--- Mesaj Güncellendi ---

Unutmadan, zorlama yöntemle olacak bi iş değil. Yasak olan bir şey bilirsiniz ki daha tatlı gelir. Sohbet etmelisiniz..

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
www.cizgi-tagem.org Kardeşlerim için iyi olurmu bilmiyorum ama benim için iyi olacağı eminim site adresini paylaşan arkadaşlara teşekkürler.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
zorlamayla asla olmayacak bir şey onun oyunu bırakması bende bağımlısıydım bazı online oyunların ama şimdi canımı bile sıkıyolar
ama bu demek değilki oynamıyorum arada bi girip arkadaşlarla takılıp kafa dağıtıyorum sonrada çıkıyorum ama küçük yaşta online oyunlarda şu hastalık vardır sürekli oynamam lazım en iyisi ben olmam lazım gibi takıntılar :D
küçük yaşta dedim ama bazı büyük yaştakilerde de vardır ki bu daha da vahim bence çünkü ellerine geçen bütün gelirlerini bu oyuna yatıran geri zekalılar gördüm ne yazıkki.

Sword.q

Profesör
Reaksiyon puanı
25
arkadaşlar sitenin ismini reklam yapar gibi tekrarlamayalım lütfen.

forumstar

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar sitenin ismini reklam yapar gibi tekrarlamayalım lütfen.

Bence böyle kaliteli bir egitim sitesinin REKLAMI yapilabilir.(Hemde SDN yakisan reklamlardan). Abidik kubudik acilan konularandan ise böylesi daha iyidir.
Böylece daha cok insan kaliteli bilgiye ulasabilir.

SItenin Ana sayfasindan bir alinti " *** Araştırma Geliştirme ve Eğitim Merkezi, bazı bilişim firmalarının ve bilişim Sivil Toplum Kuruluşlarının liderliğinde, ülkemizin kalkınma perspektifinin ve ekonomisinin araştırma geliştirmeye, eğitime, yenilikçi çalışmalara ve bilgiye dayalı olmasını zorlaması dolayısıyla AR-GE ve eğitim projelerinin desteklenmesi fikrinden doğmuştur."

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Ben de knight online oynuyordum (gerçi hala bi pvp serverda oynuyorum ya neyse :) ) bir gün oyunu bırakıcam dedim kendi kendime önümde bi sınav vardı ve ben oynadığım bütün oyunları bıraktım bilgisayarda yüklü hiçbir oyun bırakmadım onu vazgeçirmek için oyunun sonunda ne olacağını sorun oyunun bir sonu yok çünkü bunu açıklayamaz sürekli birşeyler söyler böyle sonu olmayan bir oyunda neden daha fazla vakit geçirmemesi gerektiğini kendinin anlamasını sağlayın ve daha sonra photoshop, web programlama ya da gitar vs gibi konulara çekebilirsiniz. Oyunu bırakmsaı için önce kendi kafasında bir adım atması lazım ; siz ne yapsanız boş önce konuşun. ;) Zamanında biz de öyleydik. Gelip geçici bazı şeyler. :) Umarım kardeşiniz oyunu bırakır. :)

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Ben de knight online oynuyordum (gerçi hala bi pvp serverda oynuyorum ya neyse :) ) bir gün oyunu bırakıcam dedim kendi kendime önümde bi sınav vardı ve ben oynadığım bütün oyunları bıraktım bilgisayarda yüklü hiçbir oyun bırakmadım onu vazgeçirmek için oyunun sonunda ne olacağını sorun oyunun bir sonu yok çünkü bunu açıklayamaz sürekli birşeyler söyler böyle sonu olmayan bir oyunda neden daha fazla vakit geçirmemesi gerektiğini kendinin anlamasını sağlayın ve daha sonra photoshop, web programlama ya da gitar vs gibi konulara çekebilirsiniz. Oyunu bırakmsaı için önce kendi kafasında bir adım atması lazım ; siz ne yapsanız boş önce konuşun. ;) Zamanında biz de öyleydik. Gelip geçici bazı şeyler. :) Umarım kardeşiniz oyunu bırakır. :)

Farklı bir hobi şart. Hala daha MMORPG oynuyoruz. :)

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
tavsiyeler icin cok tesekkurler

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Windows ebeveyn denetimi ile yasaklayabilirsin.

stttntnzn

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Kendi ergenliğimden aldığım dersi söylüyüm; 2 tip oyundan kesinlikle uzak duracaksın ve mümkünse HİÇ başlamıcaksın / başlatmayacaksın; MMORPG ve şu Ogame/Travian benzeri online oyunlar. Her oyun bağımlılık yapar ama en azından bi sonu vardır bi amaç vardır, eninde sonunda game over yazısı gelir ekrana, ama bu oyunların sonu olmadığı gibi sürekli oyuna girmen ve bişeyler yapman gerekir. Bi pause yada save yapim sonra devam ederim olayı yok, haliyle ergenin oyundan kalkması bile sözkonusu olamaz (ya kendimden biliyorum, filo gelecek geldiği gibi geri kaldırıyım vurmasınlar die gecenin 3üne 4üne alarm kurar yatardım varmı böyle bişey ?! yat uyu lan rahat mı batıyo :D ). Dışarda rahat gezemezsin aklın hep oyundadır, çünkü oyun durmaz, hep devam eder. Bırak BF'a NFS'ye sarsın eninde sonunda biter o oyunlar ama MMORPG bitmez kardeşim ömrünü yer adamın.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
:) hehe adam diyorkı abi ozledim gorüsemiyoruz diye yanına geliyorum tinlamiyor :O