Mercedes Vito 2005 Cdi115 Araç arızası

enbiyaoztrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Araba yan kapı ve arka kapıyı bazen kilitliyo bazen kilitlemiyo ancak yan kapıdaki kilit i kendim aşşağıya basarsam arka kapıda kilitleniyo
İç aydınlatmada arada yanıyo arada yanmıyo Ve göstergede yan kapı açık gözüküyor
Sizce aracın neresinde sıkıntı var beyninde problem olma ihtimali nedir acil yardım bekliyorum Şimdiden teşekkürler

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Araba yan kapı ve arka kapıyı bazen kilitliyo bazen kilitlemiyo ancak yan kapıdaki kilit i kendim aşşağıya basarsam arka kapıda kilitleniyo
İç aydınlatmada arada yanıyo arada yanmıyo Ve göstergede yan kapı açık gözüküyor
Sizce aracın neresinde sıkıntı var beyninde problem olma ihtimali nedir acil yardım bekliyorum Şimdiden teşekkürler
Kilitlenme problemi merkezi kilit motoru arızasından ya da içini söküp yağlanması ile çözüle bilir zamanla paslanmış olma ihtimali yüksek ama söylediğine göre büyük ihtimal pastan kaynaklı gibi. Aydınlatma ve gösterge konusunda bir oto elektrikçiye ya da servise göstermeniz de fayda var herşey olabilir sigorta olabilir ya da için de ki kaplo oksitlenmiş olabilir

enbiyaoztrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kilitlenme problemi merkezi kilit motoru arızasından ya da içini söküp yağlanması ile çözüle bilir zamanla paslanmış olma ihtimali yüksek ama söylediğine göre büyük ihtimal pastan kaynaklı gibi. Aydınlatma ve gösterge konusunda bir oto elektrikçiye ya da servise göstermeniz de fayda var herşey olabilir sigorta olabilir ya da için de ki kaplo oksitlenmiş olabilir
Yanıt için teşekkür ederim ancak kapıları yağladım fiziksel hiçbir sorun yok herşeyi sağalam anahtarla basınca kapı açılıyor ama kapanmıyor :)

enbiyaoztrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sürgülü kapının yandaki kapağını söküp haraketli olan herşeyi spray ile yağladım hocam çelik tellerin bağlı oldugu parçalar özellikle

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
IMG_1880.JPG
Resim temsili kapının iç kısmını sökünce kilit yerinde böyle buna benzer bir motor olur damak kısmını kitleyen zamanla paslana biliyor ve işlevini kaybediyor sebep o olabilir yine aynı şekilde arızalı da olabilir ben ilk aşamada değişimi önermem masraflı Eğer yağ ile çalışacak durumdaysa masrafa gerek Yok ama olmaZsa geçmiş olsun.

enbiyaoztrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Anladom hocam bu parçayı söküp güzelce yağlarım ozaman teşekkür ederim bir sorum daha olacak şimdi ben yan kapıyı içerden kilitleyip aracı kilitleme düğmesine bastıgımda en arka kapı da kilitleleniyo ama içeriden kilitlemessem arka kapıda açık kalıyor :)

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Anladom hocam bu parçayı söküp güzelce yağlarım ozaman teşekkür ederim bir sorum daha olacak şimdi ben yan kapıyı içerden kilitleyip aracı kilitleme düğmesine bastıgımda en arka kapı da kilitleleniyo ama içeriden kilitlemessem arka kapıda açık kalıyor :)
O konuda bir fikrim Yok ben yine de anlayan birine yaptırmanızı öneririm

enbiyaoztrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Teşekkür ederim ilginiz için iyi aksamlar

Reaksiyon puanı
16,118
o kilit motorları ucuz yenisini tak servise göster ...

Reaksiyon puanı
16,118
soketlerine su girerse orası oksitlenir kontak sprey çözer sorunu...

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
2005 modele göre normal sorun bunlar merkezi kilitte vardı bi sıkıntı aynısı benimde başıma gelmişti ancak benimki bir kaç kez daha basınca düzeliyordu .

Reaksiyon puanı
16,118
vito yaşlandıkça baz modeli kartal'a çekiyor san ki eski işyerimde arkasağ kapının ki çekmiyordu motoru değişince takır takır çalıştı far soketlerini bile değiştirmiştim kabloları kararmıştı...

enbiyaoztrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
soketlerine su girerse orası oksitlenir kontak sprey çözer sorunu...
Teşekkür ederim cevap için deneyeceğim iyi aksamlar

---- Mesajlar birleştirildi ----

2005 modele göre normal sorun bunlar merkezi kilitte vardı bi sıkıntı aynısı benimde başıma gelmişti ancak benimki bir kaç kez daha basınca düzeliyordu .
Anladım hocam oksitleme felan olamaz yani demi mercedeste kilit sistemini tamir ettirmek sıkıntı

---- Mesajlar birleştirildi ----

Anladım hocam oksitleme
vito yaşlandıkça baz modeli kartal'a çekiyor san ki eski işyerimde arkasağ kapının ki çekmiyordu motoru değişince takır takır çalıştı far soketlerini bile değiştirmiştim kabloları kararmıştı...
Kapının motorunu söküp bi bakım yapıyım olmassa değiştiririm ozaman hocam sağolun cevap için

Son düzenleme:

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
Conficer sendeki kartal 1.6ie mi :)

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
yok 1992 düz kartal dı 1,6 geçmişte kaldı akranlarının aksine dengeliydi...
motoru yağ eksilttikçe 444 katıyorduk.
1996 modelinde çok hararet sorunu çekmiştim :) kendine has bir kokusu vardır bunların kokusu dışında pekte güven vermez zaten :) ..

Reaksiyon puanı
16,118
tasarlayan mühendis kör olmuş çok manyak akım çekiyordu devri yüksek hv üflemesi güçlü model uçak yapn uçurabilir...

sezginözdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu konuda çözüm bulundu mu ? benim araçta da aynı arıza var yapacak usta bulamadım.