Haber MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu’nda 2 önemli atama!

ahmetalışık

SDN
SDN
24 Haziran 2024
202
16
18
24
Techinside içerik linki: LİNK

MediaMarkt Türkiye, kamuoyuna yaptığı resmi açıklamayla İcra Kurulu bünyesindeki iki yeni atama haberini duyurdu. İşte detaylar...

1719993380201.png

MediaMarkt Türkiye, yaptığı açıklama ile iki yeni atama haberini resmen duyurdu. Buna göre, 1 Temmuz itibarıyla Ticaretten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi (CCO) olarak Mete Uslukılınç, 15 Temmuz itibarıyla da Finanstan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi (CFO) olarak Tolga Balta şirketin bünyesinde yer alacak.

MediaMarkt Türkiye, iki atama ile güçlendi​

2018 yılından bu yana Dyson Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Mete Uslukılınç, şirketin büyümesinde önemli rol oynadı. GfK Türkiye, Philips Türkiye ve Philips B.V. Hollanda gibi şirketlerde yöneticilik deneyimi bulunan Uslukılınç, Dyson Türkiye’nin kurucu Genel Müdürü olarak pazar stratejisi, satış hacmi ve e-ticaret sistemi konularında başarı sağladı.

1719993397766.png

Finanstan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi (CFO) görevini yıl sonunda emekli olacak olan Spyros Xenos’tan devralacak olan Tolga Balta, MediaMarkt Türkiye bünyesinde yer alacak olan bir diğer üst düzey isim. Xenos, 2004 yılından bu yana MediaMarktSaturn bünyesinde çeşitli önemli görevlerde bulundu. 2004-2019 yılları arasında MediaMarkt Yunanistan CFO’su olarak görev yapan Xenos, 2020’den beri MediaMarkt Türkiye’nin finansal operasyonlarından sorumluydu.

Tolga Balta ise daha önce Adidas Grubu, PepsiCo ve Reckitt gibi şirketlerde çeşitli finansal yöneticilik pozisyonlarında bulundu. Yerel, bölgesel ve uluslararası finans rollerindeki deneyimiyle Balta, MediaMarkt Türkiye’nin finansal stratejilerini yönlendirme ve büyüme hedeflerini destekleme konusunda önemli bir rol üstlenecek.

Şirket yaptığı açıklamada 2 yeni atamanın MediaMarkt Türkiye, iş ortaklarına ve sektöre hayırlı olması temenni ettiğini belirtti.

Sizler bu atamalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Size göre de MediaMarkt Türkiye bu atamalarla yeni dönemde daha güçlü bir profil çizecek mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlarda ve sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla paylaşmayı unutmayın.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!