" MEB İnternet Engeli " nasıl kaldırılır ?

Lazzz

Rektör
Facebook filan bu sitelere girmene izin vermiyorsa biz taaa eskilerden http:// yerine https:// yazar girerdik.

ybaskin

Üyecik
bazı yerlere giriyor youtube gibi yerlere girmiyor..Bazı sayfalar indirme yerlerine girmiyor engel hatası veriyor. Valla bazı yöntemler denedim olmadı.. Sizin önerikleriniz nedir ?

Derslerine çok çalışırak kaldırılır.
Artık MEB engelini kaldırmak mümkün değil, teorik olarak mümkün olsa da hız aşırı yavaşlamış olacağından google'a bile girmez, işe yaramaz.

Bizim okulda neti kestiler sanirim turkiye geneli artik girilmeyecek sen son care premium hotspot bul netten onu kur ben hocanin tahtasina kurmustum o da olmazsa demektir ki artik neti kesmisler

scorpion

Rektör
Yasaklı
Yanlis anlama ama, neden okulun bilgisayarini böyle seyler icin kullanmaya calisiyorsun? Adamlar yasak koyuyor ki amaci disinda kullanilmasin. Bu yasagi asmak icin gösterdiginiz cabaya anlam veremiyorum.

Alecont

Profesör
Yanlis anlama ama, neden okulun bilgisayarini böyle seyler icin kullanmaya calisiyorsun? Adamlar yasak koyuyor ki amaci disinda kullanilmasin. Bu yasagi asmak icin gösterdiginiz cabaya anlam veremiyorum.
Bu insanlarda genel bir problem. Ortada yasak varsa onu kırmak daha cazip geliyor.

7.43

Dekan
MEB'in internetini kullanmamışsınız sanırım. Kullansaydınız sanki insanlar cinsel içerikli sitelere girmek için yasağı delmeye çalışıyormuş gibi yorum atmazdınız. Program indirme sitelerinin çoğu, video sitelerinin tamamı, sosyal sitelerin tamamı, oyunla ilgili sitelerin tamamı, bulut sistemlerinin tamamı yasaklı. Bir Gom player'i bile indiremiyorsunuz. Resmi siteler dışındakiler kısmen ya da tamamen yasaklı.

ckarakaya

Asistan
Hocam aynı durum benim eski çalıştığım bir şirkette vardı. Şirket sahibi idi söylenecek bişe yok. Arkadaşın söylediğine bir noktada katılıyorum. Bence telefon yada evde pc nizi kullanın bence.

scorpion

Rektör
Yasaklı
E tamam iste, ben de buna anlam veremiyorum. Okulda oyun sitelerine veya sosyal medya sitelerine girmek zorundalar mi? Birakin okul bilgisayarinda okulun kurallari gecerli olsun.