" MEB İnternet Engeli " nasıl kaldırılır ?

Bu konuyu okuyanlar

ybaskin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Okuldaki bilgisayarda mevcut olan " meb engelini " nasıl kaldırabilirim ?

ybaskin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
yardımcı olabilecek yok mu ?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Facebook filan bu sitelere girmene izin vermiyorsa biz taaa eskilerden http:// yerine https:// yazar girerdik.

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
VPN kullanmayı denedin mi? Bu arada merak ettim hiçbir şeye mi girmiyor bu internet?

ybaskin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
bazı yerlere giriyor youtube gibi yerlere girmiyor..Bazı sayfalar indirme yerlerine girmiyor engel hatası veriyor. Valla bazı yöntemler denedim olmadı.. Sizin önerikleriniz nedir ?

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Derslerine çok çalışırak kaldırılır.
Artık MEB engelini kaldırmak mümkün değil, teorik olarak mümkün olsa da hız aşırı yavaşlamış olacağından google'a bile girmez, işe yaramaz.

MaratusAquatica

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Bizim okulda neti kestiler sanirim turkiye geneli artik girilmeyecek sen son care premium hotspot bul netten onu kur ben hocanin tahtasina kurmustum o da olmazsa demektir ki artik neti kesmisler

ybaskin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
hm.. peki premium hostpot nasıl alabilirim ve kurulum nasıl ? extra başka çözüm önerin var mı ?

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Sanırım ZenMate Premium da işe yaramıyormuş. Giremezsin maalesef MEB işi sıkı tutmuş :D

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Yanlis anlama ama, neden okulun bilgisayarini böyle seyler icin kullanmaya calisiyorsun? Adamlar yasak koyuyor ki amaci disinda kullanilmasin. Bu yasagi asmak icin gösterdiginiz cabaya anlam veremiyorum.

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Yanlis anlama ama, neden okulun bilgisayarini böyle seyler icin kullanmaya calisiyorsun? Adamlar yasak koyuyor ki amaci disinda kullanilmasin. Bu yasagi asmak icin gösterdiginiz cabaya anlam veremiyorum.
Bu insanlarda genel bir problem. Ortada yasak varsa onu kırmak daha cazip geliyor.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
MEB'in internetini kullanmamışsınız sanırım. Kullansaydınız sanki insanlar cinsel içerikli sitelere girmek için yasağı delmeye çalışıyormuş gibi yorum atmazdınız. Program indirme sitelerinin çoğu, video sitelerinin tamamı, sosyal sitelerin tamamı, oyunla ilgili sitelerin tamamı, bulut sistemlerinin tamamı yasaklı. Bir Gom player'i bile indiremiyorsunuz. Resmi siteler dışındakiler kısmen ya da tamamen yasaklı.

ckarakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Hocam aynı durum benim eski çalıştığım bir şirkette vardı. Şirket sahibi idi söylenecek bişe yok. Arkadaşın söylediğine bir noktada katılıyorum. Bence telefon yada evde pc nizi kullanın bence.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
E tamam iste, ben de buna anlam veremiyorum. Okulda oyun sitelerine veya sosyal medya sitelerine girmek zorundalar mi? Birakin okul bilgisayarinda okulun kurallari gecerli olsun.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
E tamam iste, ben de buna anlam veremiyorum. Okulda oyun sitelerine veya sosyal medya sitelerine girmek zorundalar mi? Birakin okul bilgisayarinda okulun kurallari gecerli olsun.
Oradan tek oyun sitesi ve sosyal medyayı mı seçtin? Google Drive bile kullanamıyorsun. Ufacık bir programı indiremiyorsun.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Bir sey sectigim yok. Ben sadece neden "okul" bilgisayarinin kisisel zevk icin kullanilmak istendigini sorguluyorum. Gerekli olan programlar yüklü olduktan sonra bunlara ihtiyac var mi?

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Modemi kapat zaten programa ihtiyaç yok.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Ben yinede yardıöcı olamk istiyorum şimdi bu meb engeline sadece öğretmenler mi takılmadan giriyor eğer böyleyse hocanın mac adresiyle giriş yaptığınız taldirde rahatlıkla interneti kullanabileceksiniz

ladder

Asistan
Reaksiyon puanı
33
chrome eklentisi DotVPN ücretsiz ve kullanışlı

ckarakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Hocam çok akıl veriyorsunuz ama eger kisitlamayi fortigate tarzi bir firewall la yapiyorsa mac adresi değiştirseniz dahi giremezsiniz. Ve kimin ne yaptiğini hangi ip nin hangi mac Adresli makinenin ne yaptığını görür. Adam engellemek istiyorsa ugraşmayin yapiyors bir sebebi vardır.

ybaskin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ben cinsel içerikli sitelere girmek için istemiyorum.. Böyle bi niyetim olsa okulda niye gireyim ve böyle bi niyetim yok cinsel içerikli sitelere girmeye..

okulun bilgisayarında bazı forum sayfalarına bu forumlarda teknoloji bilgisayarla alakalı sayfalar .. bunlara erişebilmek için ve 1-2 program indirip denemek için pc eğitimi ile ilgili videolara erişebilmek için engeli kaldırmak istiyorum..

ayrıca benim evde zaten bi mâkinam var ve okuluda bitirdim üniversiteye hazırlanıyorum fakat şöyle bi durum var benim peder okul müdürü ve onun yanına arada gidiyorum sürekli evde oturmaktan içim bayılıyor ve okulda internette herhangi bişeye giremiyorum , girmek istediklerimde üstte belirttiğim gibi forumlar falan..

Sonuç olarak engel durumunu nasıl kaldırabilirim ? siteye erişimi nasıl aktif edebilirim ?

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Hocam çok akıl veriyorsunuz ama eger kisitlamayi fortigate tarzi bir firewall la yapiyorsa mac adresi değiştirseniz dahi giremezsiniz. Ve kimin ne yaptiğini hangi ip nin hangi mac Adresli makinenin ne yaptığını görür. Adam engellemek istiyorsa ugraşmayin yapiyors bir sebebi vardır.
Sistemi bilmiyorum ben açıkca anşatılırsa daha çok yardımcı olanilirim önceki yorumumdada dile getirdim bunu