Maxthon 3.1.4.1000 Final

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
maxthon.png

En iyi tarayıcılar listesine girmeye çok yakın olan Maxthon güncellendi ve 3.1.4.1000 sürümüne yükseltildi.Maxthon her yeni derlemesiyle tarayıcısına yeni özellikler eklemeye devam ediyor ve her yeni sürümde pek çok hata düzeltmesi yapılıyor.Tüm değişiklik listesine BURADAN bakabilirsiniz. Bu sürümde Maxthon da zaten var olan(Maxthon Snap) ekran görüntüsü yakalama özelliğinde eklemeler yapılmış ve normal bir ekran görüntüsü yakalama programlarına kafa tutacak derecede özellikler eklenmiş.

maxthon3e.png

Bu özellikleri görmek için yakalamak istediğiniz görüntü ekrandayken Maxthon’un sağ üstündeki kamera simgesine tıklayın.Görüntüsünü almak istediğiniz alanı farenizin sol tuşunu basılı tutarak çerçeveleyin.Parmağınızı kaldırdığınızda alt tarafta küçük bir çubuk belirecek.Buradan ekran görüntünüzü düzenleyebilirsiniz.

Bunların dışında Maxthon’da RSS okuyucu,reader,dosya indirme yöneticisi,gizli gezinme,reklam ve pop up engelleme,hızlı erişim gibi pek çok özellik te mevcut.Ayrıca hızlı erişime sayfalandırma özelliği de eklenmiş.ALINTI

Download Maxthon

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
benim maxthon'da en beğenmediğim özellik, her site de tek tek flash reklamları seçip engellemek. aynı şey opera içinde geçerli. firefox ve chrome da adblock kur, keyfine bak.

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
benim maxthon'da en beğenmediğim özellik, her site de tek tek flash reklamları seçip engellemek. aynı şey opera içinde geçerli. firefox ve chrome da adblock kur, keyfine bak.

Lafı ağzımdan almışsın:) aslında maxthonda da bu mümkün hazır filtre listesi yapılsa kendisi engeller ama ben çok aramama rağmen bulamadım. Operada zaten adblock var.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Aslında Opera ve Maxthon aynı sayılır Opera nın eklentileri Maxthon a uyarlanabilir... Zaten Maxthon geliştiricileride buna yönelmeleri yakındır...

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Opera'da da engelleme filtre listeleri ve eklenti var içerik engellemek için.

KağanİSMAİL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir de Maxthon için tema bulabilsek yada şöyle söyliyim temaları yükleyebilsek daha güzel bir tarayıcı olacak.

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar bu sürümde(belki birkaç sürüm öncede olabilir ben yeni farkediyorum) reklamları kendisi engelliyor daha önce çok denememe rağmen olmamıştı ama artık oluyor tabi adblock gibi mükemmel değil çok azda olsa arada tek tük reklamları kaçırıyor onlarıda tıklayarak engelleyebilirsiniz, zaten bir defa engellediğiniz zaman onlarıda kurallara ekliyor yedekleyebilirsiniz. Adblock'taki fanboy, easylist gibi hazır filtreleri eklemeyi denedim ama henüz başarılı olamadım eğer onu da becebilirsem paylaşırım. Son sürüm gerçekten iyi olmuş, reklamları otomatik engellememesi en büyük sorunuydu onu aşmışlar artık. iyi forumlar

6U9dl.png

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
herkes ie yi kötülüyor maxtonu övüyor nasıl oluyorsa motoru ie zaten

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
ie'ye yada herhangi bir tarayıcıya kötü motor kullanıyor diyen görmedim ki, adamlar var olan motordan en fazla verimi almışlar ie ile aynı motoru kullanıyor ama uzaktan yakından alakası yok bünyesinde çok güzel özellikleri barındırıyor. Ayrıca maxthon bir değil iki (Trident, Webkit) motor birden kullanıyor ve en hızlı olan V8 javascript motoruna sahip, chromedaki gibi. Belki firefox ve chrome'a rakip değil ama çok güzel bir alternatif. Diğer tarayıcılara eklentiyle gelen kullanışlı özellikler kendiliğinden var ama benim en sevdiğim yanı her yeni sürümde gelişmeyi gözümle görüyorum, şu da olsa diyorum yeni sürüme bir bakıyorum gelmiş:) çalışıyor adamlar takdir etmek lazım. Tek dezavantajı arkasında google yada microsoft yok.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
@speedy Aynen katılıyorum söylediklerine... Maxthon tarayıcısı 2 serisinde İE altyapısını kullanıyordu bunu Maxthon 3 serisinde değiştirdi hem trident hemde webkit motoruna sahip artık...

Ayrıca bazı arkadaşlar kızmasında opera dan daha iyi diyebilirim... Hangi yönden daha iyi diye soracak olursanız opera bazı ağır sitelerde çok çabuk şişiyor ama Maxthon da bu sorun yok... Ayrıca sistemim çok güçlü bi sistem vede opera yı çok farklı sistemlerde denedim tecrübeyle sabit bu şişme sorununu halledemediler bi türlü...

timuruntorunu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hızlı erişimi değiştirmişler arka plan seçme iyi olmuş , biraz uzun yollu olsa da tema yükleme de gelmiş o da iyi olmuş

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2

timuruntorunu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
doğrudur,ben fark edememişimdir ,en iyisi de kendi teması gibi ama yine de iyi olmuş

DcanL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya arkadaşlar bişi soracağım bu maxthonda alttaki durum çubuğunu kaldırmanın yolu yok mudur?

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Vardır. :) Araçlara tıkladığınızda arayüzü özelleştir var oraya tıklamadan hemen üzerine gelin. Tiki kaldırın tamamdır.

ben mesajı yazdığım zaman yoktu diye hatırlıyorum, arayüz özelleştirme özelliği sonradan geldi, iyiki de geldi.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
beyler maxthon faceye girmiyor 500 internal server hatası veriyor chrome ile denedim sorun yok sorun maxthonda sanırım ama ney?