Max 350 TL klavye

Bu konuyu okuyanlar

Discordman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar öncelikle merhaba klavye almayı düşünüyorum laptop yeni almıştım 1-2 ay oldu ama oyun oynarken falan haliyle bazen biraz hor kullanabiliyoruz ?. Ve laptopun kendi klavyesi yerine harici bir klavye istiyorum. Bütçe Max. 350 yazdığım gibi daha üste çıkamam muhtemelen çıkarsam da hydra r6 alırım diye düşünüyorum. Bu fiyatta max.350 olacak şekilde bir klavye önerebilir misiniz. Tercihlerim;
-Bilek desteği olsun (eğer gerçekten rakiplerine göre iyi bir klavye ise harici de alabilirim bilek desteğini)
-Numpad olmaz zorunda
-Multimedya tuşları olmalı
-Red switch ya da brown switch olsun (muhtemelen olmayacak ama olabilirse yani bu fiyatta switch seçme şansı olacağını çok düşünmüyorum)
-Mekanik olursa iyi olur ama mekanik olmayıp da kaliteli bir ürün olursa ona da hayır demem (g213 gibi)
-Yazılımı olsun (makro da atanabilirse iyi olur olmasa da klavye güzelse sıkıntı yok ama yazılımı olması şart)

G213 demişken ne düşünürsünüz bu klavye ile ilgili multimedya tuşları da var, yazılımı da var. Xpg k10 gibi modeller de gördüm ama biliyorum arkadaşlar önerilerinize açığım. Biraz yordum sizi şimdiden kusura bakmayın ?

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Logitech G 213.
Cyberpunk,Monster Pusat Pro aldıktan sonra almayı düşündüğüm klavye.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cooler Master MK110 RGB Membran Klavye var ama bilek desteği yok.

Rampage önermem.

Discordman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Logitech G 213.
Cyberpunk,Monster Pusat Pro aldıktan sonra almayı düşündüğüm klavye.

Cooler Master MK110 RGB Membran Klavye var ama bilek desteği yok.

Rampage önermem.
Sağolun hocam da mk110 nasıldır dersiniz. Bir de evet genelde rampage kötü bir marka fakat bu klavyede iyi iş çıkarmışlar gibi gözüküyor

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Blue Switch sana sıkıntı olmazsa eğer bilek desteği ve multimedya tuşları olmasa da önerim mekanikte Redragon K552.Gamepower gibi değil.Yurtdışında çok satıyor ama Türkiye'de çok bilinmiyot.

Sağolun hocam da mk110 nasıldır dersiniz. Bir de evet genelde rampage kötü bir marka fakat bu klavyede iyi iş çıkarmışlar gibi gözüküyor
Hangi incelemelerini izlediniz?Garantide nasıl olacak?
MK110 iyi ama bence membran almışken G213 alınmalı.G HUB,multimedya,bilek desteği.MK110'da bunlardan sadece G HUB olmasa da kendi yazılımı var.
Edit:Red veya Brown demişsiniz o zaman Redragon Kumara K552'yi eleyebiliriz.

TRUST CADA GXT var ama bence Trust'ın daha 1-2 tıkı var.

Discordman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Blue da olmaz değil aslında hocam sadece öyle olursa daha iyi olur demiştim g213 iyidir diyorsunuz ya da k552. Bilindik demişsiniz ama Bir sıkıntısı olması halinde muhattap alabileceğimiz birisi olacak mıdır karşımda

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Redragon,yurtdışının tersten Gamepower'ı.
Ucuza mekanik üretir kaliteden ödün vermez.(Burada 1000 tllikle karşılaştırırsak vermiş olur fakat 500 tllik ürüne göre vermez.)
Tuşları ayarlıdır.(Biri yüksekte diğeri alçakta değildir.)
Malzeme kalitesi iyidir.
Şuanda ben mouse alacak olsam ve bütçem 120 civarında olsa ya Logitech G 102 ya da Redragon M606 Nothosaur alırım mesela.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Rica ederim.
Bence G213.
Ben olsam G213 alırım.Kumara'nın multimedya tuşları,bilek desteği yok.Yazılımı var mı bilmiyorum.G213'ü alırım ben olsam.

Reaksiyon puanı
425
K552 ya da Redragon Dark Avenger derim
Multimedya için mekanikten dönülmez bence :D

whyXdep

Asistan
Reaksiyon puanı
91
rampage orion klavye ye bak istediğin herşey var

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
560
Arkadaşlar öncelikle merhaba klavye almayı düşünüyorum laptop yeni almıştım 1-2 ay oldu ama oyun oynarken falan haliyle bazen biraz hor kullanabiliyoruz ?. Ve laptopun kendi klavyesi yerine harici bir klavye istiyorum. Bütçe Max. 350 yazdığım gibi daha üste çıkamam muhtemelen çıkarsam da hydra r6 alırım diye düşünüyorum. Bu fiyatta max.350 olacak şekilde bir klavye önerebilir misiniz. Tercihlerim;
-Bilek desteği olsun (eğer gerçekten rakiplerine göre iyi bir klavye ise harici de alabilirim bilek desteğini)
-Numpad olmaz zorunda
-Multimedya tuşları olmalı
-Red switch ya da brown switch olsun (muhtemelen olmayacak ama olabilirse yani bu fiyatta switch seçme şansı olacağını çok düşünmüyorum)
-Mekanik olursa iyi olur ama mekanik olmayıp da kaliteli bir ürün olursa ona da hayır demem (g213 gibi)
-Yazılımı olsun (makro da atanabilirse iyi olur olmasa da klavye güzelse sıkıntı yok ama yazılımı olması şart)

G213 demişken ne düşünürsünüz bu klavye ile ilgili multimedya tuşları da var, yazılımı da var. Xpg k10 gibi modeller de gördüm ama biliyorum arkadaşlar önerilerinize açığım. Biraz yordum sizi şimdiden kusura bakmayın ?
Tam isteklerinizi karşılarmı bilemem ama GamePower Ogre Rainbow Kırmızı Mekanik Rgb Oyuncu Klavye | Trendyol güzel gözüküyor

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
bozuldu mu hemen ya da kötü mü
Icarus mouse'ım 4 ayda bozuldu garantiye gönderdik.Kulaklık ise 1-1.5 yıl sonra cızırdamaya başladı ama kulaklıkta kullanıvı hatası vardı.
Eğer mekanik alacaksanız Monster'dan ve Gamepower'dan (bu tür markalardan) uzak durun bunlar marka basıyor.Redragon,Logitech,Corsair,Razer (sevmesem de),SteelSeries (sevmesem de) kendi üretiyor.