Öneri Mekanik klavye önerisi

Bu konuyu okuyanlar

müziXyen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dostlar bir mekanik klavyeye ihtiyacım var. Blue switch istiyorum ancak red switch olsa da olabilir. Bu bir kenara görünüş bir tık önemli yapacağım iş için. Örneğin; Logitech G G213 gibi. Dümdüz mat siyah bir klavye arıyorum. RGB modları da olsa iyi olur ancak olmasa da olur bilek desteği de kesinlikle lazım. Şimdi böyle söylemek güzel, zurnanın zart dediği kısım bütçe. Zaten bu konudan dolayı buraya yazıyorum. Max 500, taş çatlasın 600 TL gibi bir bütçem var. Bu bütçeye bu saydığım özelliklerin her birini bulmanın zor olduğunun farkındayım. Ama gene de belki aradan birşey çıkar diye buraya yazıyorum. Yardımcı olur iseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
O bütçeye düzgün marka bulamazsın. Ne olduğu belirsiz markalardan alana kadar para biriktirip kaliteli ve switchleri değişebilen bir model alman çok daha iyi olur. Hot-swap yani sökülebilir switch olması çok önemli. Yoksa w,a,s,d gibi önemli tuşlardan biri bile arızalansa klavye işlevsiz hale gelir. Paran boşa gider. Ki en çok kullandığın tuşların bozulma ihtimali de daha fazla. Yenisini almak için yine para harcamak zorunda kalabilirsin.

Düzgün bir klavye için en azından 1000TL civarına çıkman lazım. Tabi indirim zamanlarını denk getirirsen 800TL civarına da güzel şeyler denk gelebilir. Ama dolar böyle artarken bu minimum bütçe de sürekli artacaktır. 2 ay önce bu soruyu sorsan 700 - 800TL ye güzel modeller vardı mesela.

Kerem834

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
O bütçeye düzgün marka bulamazsın. Ne olduğu belirsiz markalardan alana kadar para biriktirip kaliteli ve switchleri değişebilen bir model alman çok daha iyi olur. Hot-swap yani sökülebilir switch olması çok önemli. Yoksa w,a,s,d gibi önemli tuşlardan biri bile arızalansa klavye işlevsiz hale gelir. Paran boşa gider. Ki en çok kullandığın tuşların bozulma ihtimali de daha fazla. Yenisini almak için yine para harcamak zorunda kalabilirsin.

Düzgün bir klavye için en azından 1000TL civarına çıkman lazım. Tabi indirim zamanlarını denk getirirsen 800TL civarına da güzel şeyler denk gelebilir. Ama dolar böyle artarken bu minimum bütçe de sürekli artacaktır. 2 ay önce bu soruyu sorsan 700 - 800TL ye güzel modeller vardı mesela.
Merhabalar, öneriniz var mıdır inceleyelim. Ben de almayı düşünüyorum.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Merhabalar, öneriniz var mıdır inceleyelim. Ben de almayı düşünüyorum.
1000TL için diyorsan bu model iyidir. Bluetooth özelliği var. Fakat RGB değil. Tek renk. Ayrıca yurtdışından geldiği için 2 hafta sürebilir kargo süreci. Ama amazon da vergi, kargo vs hepsini satın alırken ödüyorsun. Evine kadar bir sorun olmadan geliyor.

Bu modelde iyi fakat 1100TL.

Bir de şu şekilde pembe model var. Tabi rengi yüzünden tercih edileceğini sanmam. Mesela ben bu modelin beyaz-gri renkli olanını 1 ay önce vergi dahil 950TL ye almıştım.

Son mesajlar