Mars için önemli engel!

  • Konbuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Mars için önemli engel!

NASA, Mars için heyecanla çalışmalar yürütse de bilim insanları bu kolonileşme hevesinin ilk Mars kaşifleri için büyük bir tehlike arz ettiğinin altını çiziyor. İşte bunun sebebi!

Mars’a gitmekle ilgili çalışmalar konusunda siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Kızıl Gezegen bir gün kolonileşebilecek mi?

 
Son düzenleme:
İnsanoğlunun bu saçma sapan uğraşıları bitip tükenmiyor yav. Dünyayı halletmişiz de sıra Mars'a mı gelmiş yani? Onca paralar harcama yerine o parayla dünyayı daha iyi yaşanılır bir hale getirmek çok daha mantıklı olmaz mı? Ama yok, adam ille de içine edilmedik bir orası kaldı, onu da halledecez demek istiyor. Da, görüldüğü üzere boşa gayret, boşa kürek çekme derler buna. Uçağa atlayıp kolayca gidilebilen bir yer değil orası.
 

leventdonmez

Öğrenci
Mars da yaşamdan çok, uzayda maden ocakları kurmak daha fazla önem taşıyor. Dünya da bulunmayan elementleri başka gezegenler de toplamak için çalışmalar yapmak zorundayız.
Yakın Uzay da yaşamın olmadığı gerçeğini kabul edip, yaşamın tek olduğu bu gezegeni korumak ve daha yaşanabilir bir hale getirmek için çalışmalıyız.
Dünyamız için, Uzaydan gelecek tehlikeler için hazırlık yapmalıyız. Bu tehlikelerden en yakın olan Astroitlerin dünyaya çarpmasını engellemek için dünyaya yakın çeşitli çevresinde nükleer silahlar yerleştirmek zorundayız. Dünya yüzeyinde test edilen nükleer silah denemelerini derhal yasaklamak ve olası bir eksen kayması sonucu yaşamın son bulacağı gerçeğini insanlara kabul ettirmeliyiz. Burada yaşamayı adam gibi öğrenemedik, Mars da mı yaşayacak bu insanlar?..
 
Üst