Mantıklı Cep Telefonu Önerileri

Bu konuyu okuyanlar

BuzenessClass

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar HTC 10 almayı düşünüyorum. Nedeni de HTC kullanıcılarının telefonlarından memnun olmaları. Telefonun gayet stabil olduğunu iddaa etmeleri. Ama bir kaç speed test seyrettim HTC 10 vs edge,6s,G5 htc bir tek G5 le kafa kafaya gidiyor. Diğerlerinin gerisinde kaldı. Bir öneriniz var mı acaba. Yorum yapacakların en azından HTC nin gerçekten ne olduğunu biliyorsa yazmalarını rica ediyorum.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Arkadaşlar HTC 10 almayı düşünüyorum. Nedeni de HTC kullanıcılarının telefonlarından memnun olmaları. Telefonun gayet stabil olduğunu iddaa etmeleri. Ama bir kaç speed test seyrettim HTC 10 vs edge,6s,G5 htc bir tek G5 le kafa kafaya gidiyor. Diğerlerinin gerisinde kaldı. Bir öneriniz var mı acaba. Yorum yapacakların en azından HTC nin gerçekten ne olduğunu biliyorsa yazmalarını rica ediyorum.

Merhaba,

Htc10 genel grafik olarak baktigimizda kategorilere gore iyi sonuclar veren ve teknik donanim olarak her konuda basarili bir urun olmus. Bu speedtest videolarina cok itimad etmeyin. Sonucta bu videolarda cogu zaman saptirmalarin olfugunu biliyoruz. Daha cok teknik detaylarin sonuclarini gorerek yorumlayarak daha iyi bilgi edinabilmek mumkun.

Htc10 sd820 islemcisi ile geliyor. Bu islemci o kadar guclu ki iphone 6s'in a9'unun 720p ekranda verdigi skorlari nerdeyse 2k ekranda veriyor. Yani 820'yi 720p'de yani esit sartlarda dusunursek apple a9'dan daha guclu bir yapida. Bu arada apple a9 ile kiyaslamamizin sebebi a9 ulkemizde satilan urunler icinde sentetik testlerde en iyi skorlari alan islemciler icinde yer almasi. Ki sartlar reel hayatta cozu zaman esit olucak cunku her oyun 2k cozunurlukle calismiyor. Daha cok 1080p, 720p cogunlukta. Ha bu arada sd820 en yakin rakibi olan samsung s7/s7 edge ile ulkemize gelen exynos 8890'dan da daha guclu bir yapida. Sadece guc degil tabi islemcilerde baktigimiz. Guc tasarrufu, oyun benzer guclu islemlerdeki isinma durumlarinda da sd820 daha iyi sonuclar veriyor.

Urunun sivrildigi noktalardan biriside ki bu noktada bu kadar basariyi beklemiyordum htc'den kamera konusu. Arka kamera tamam guzel. Yani s7, s7 edge, g5 falan asagi yukari bunlar denk. Ama on kamerada htc10 resmen costurmus. Bu konuda saydigimiz rakiplerinin kesinlikle onunde yer aliyor. Ayrica ilginizi cekermi bilemem ama on kamera ile video cekiyorsaniz on kamerda ois desteginin olmasida bir degil arti.

Htc10'un sivrildigi bir diger nokta ses performansi. Kutu icerisinden cikan kulakligi oldukca kaliteli. Htc m8 ve m9'daki basarili ses performansini htc10'a tasimis hatta daha da iyi bir noktaya getirmis.

Urunun pil performansi iyi. Pcmark battery testinde 6 saat civari bir skor aldi. Buda gundelik standart sosyal medya, web'de gezinti, mail, sosyal ag gibi isler ile aksami yaparsiniz. Yani pil suresi kotu degil cok iyi de degil. Tam tanimi iyi desek dogru olur.

Urunun ekrani guzel. Yani 2k cozunurlugu, renk paleti falan gercekci yani abarti olmayan renkler iceriyor. Fakat ekran konusunda cihazin rakiplerinden geri kaldigi bir nokta var oda parlaklik seviyesi. Ne akla hizmet yaptilar bunu bilmiyoruz ama ekran parlakligi s7,g5 gibi guncel rakiplerinden daha dusuk. S7,g5 gibi modellerde %50deki parlakligi htc 10'da %75lerde alabiliyorsunuz.

Tasarim konusu zevkler ve renklere giriyor. Begenen olur begenmeyen okur. Ama on taraf tasarimi iyi. Cunku ekran 2.5D ekran camina sahip. Parmak izi okuyucu mekanik tus degil kapasitif tus buda guzel. Ayrica cihaz sanal tuslar ile degil kapasitif tuslar ile geliyor. Buda ekrandan yer calmamasi ile begeni kazaniyor. Arka tarafi komple metal. Oldukca saglam. Ama 3000 mah pil'e gore biraz kalin cihaz.

Ozetle buceniz htc10 icin uygunsa htc10 oldukca basarili bir model olmus.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798

htc arayüzüne fazla eklemeler yapmadan stock androide yakın deneyim sunuyor ve geniş sürede fazla uygulama olmadığı için şişme süresi yavaşlıyor ve performanslı kullanım süresi artıyor bu yüzden htc arayüzü diğer markalara nazaran daha çok seviliyor keza kullanılan malzemelerde bi o kadar kaliteli

Memento Morx105

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Bence en mantıklısı direk almanı öneririim

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798

htc arayüzüne fazla eklemeler yapmadan stock androide yakın deneyim sunuyor ve geniş sürede fazla uygulama olmadığı için şişme süresi yavaşlıyor ve performanslı kullanım süresi artıyor bu yüzden htc arayüzü diğer markalara nazaran daha çok seviliyor keza kullanılan malzemelerde bi o kadar kaliteli

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Mantıklı telefon iphone dur...Bi kere alırsın ve sorunsuz kullanırsın ama illa android olsun diyosan htc 10 olabilir fakat fiyatı daha düşük olmalı...

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
S
Speed teste çok güvenmeyin hatta tüm benchmark uygulamalarına htc 10 alınır

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
en olarak dedikleri gibi sentetik testler o kadar ince detay vermez yani iki sd820 li cihaz aralarında 3-5 puan farkı olur ama kısa dönem ve uzun vade de her telefonun karakteristik özellikleri vardır.

misal touchwiz için kasıyor söyle böyle derler ama benim gibi 6 ayda bir yedekleme temizleme ve format üçlüsünü yaparsanız hoşunuza giden telefonu ve arayüzü kasmadan kullanırsınız. aslında çoğu zaman kasma olayı ani fps düşüşleri oluyor animasyon kaynaklı

emirsacu

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Merhabalar,
bu fiyat segmentinde yani HTC 10'ın fiyatında Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Note 5 gibi performans telefonlarınada göz atabilrisiniz.
note 5 biraz daha düşük fiyatta HTC 10'dan.

Memento Morx105

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Teşekkürler yardımcı olduğunuz için
Bak hocam sen satışa sunulduğu gibi al istediğin rengi rahat sorunsuz 3 yıl kullanırsın bak benim arkadaşım ilk çıktığında aldı m8 i hala kullanıyo ne bi dış görünüşünde bişey var ne içinde hala telefon kasmıyo htc 10 baya iyi seni yıpratmaz git al pişman olmazsın git al