Mağazamda ve güncellemelerimde Windows 8.1 görünmüyor

furkansoygur96

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, ben Windows 8 kullanıyorum ve telefon ile etkinleştirme yöntemi ile orjinal hale getirmiştim ve kopyasını almıştım ve şuan Windows'um orjinal ve bütün en son güncellemelerin yüklü olmasına rağmen benim mağazamda ve güncellemelerimde Windows 8.1 görünmüyor daha önce ön izlemeyi hiç yüklememiştim bundan olabilirmi acaba bu arada x64 kullanıyorum yorumlarınızı esirgemeyin arkadaşlar şimdiden teşekkürler...

onurmx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
8.1 haricinde tüm updateleri yaptınmı yapmadıysan windows update den tüm updateleri yap sonra mağaza dan indir güncellemeyi ama bence güncelleme ben şuan güncelledim ve hiç memnun kalmadım

furkansoygur96

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yaptım güncelleştirmeleri denetliyorum hiç güncelleştirme yok ama yinede gözükmüyor :(

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Yasal lisanslı değil mi kullandığınız W8 ?

furkansoygur96

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Telefon ile etkinleştirme yapanların nedeyese hiçbiri alamamış gözüküyor...

Peki ben gidip orjinal 64 bit pro windows 8 alsam bu telefonla etkinleştirilmişin üstüne kursam o zaman olurmu sahteleşmez degilmi o da ?

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Enterprise 64bit kullanıyorum, bende de gözükmüyor magazasında...
>>Ufak bir araştırmadan sonra enterpriselara verilmediğini öğrendim...
>>O zaman iş bize düştü, Enterprise ın 8.1 in (msdn den olanı) indirmeye başladım...

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Peki ben gidip orjinal 64 bit pro windows 8 alsam bu telefonla etkinleştirilmişin üstüne kursam o zaman olurmu sahteleşmez degilmi o da ?

Windows her sürümün ayrı bir lisanslama olayı var. Bu satın almış olduğunuz orginal Windows 8 sadece kendi sürümü için çalışır PRO sürümü için lisans çalışmaz.

furkansoygur96

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Windows her sürümün ayrı bir lisanslama olayı var. Bu satın almış olduğunuz orginal Windows 8 sadece kendi sürümü için çalışır PRO sürümü için lisans çalışmaz.

Tamam işte bende orjinal cd si ile sıfırdan bir pro yu kursam sonrada orjinal keyimi girsem problem kalkar degilmi yani önceden sahte kullandım diye buda sahte olmaz ?

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Tamam işte bende orjinal cd si ile sıfırdan bir pro yu kursam sonrada orjinal keyimi girsem problem kalkar degilmi yani önceden sahte kullandım diye buda sahte olmaz ?

Orjinal Windows PRO 8 Lisansınız varsa tabiikide kurabilirsiniz.

Ben sizin saf Windows 8 sürümü kullanıp üstüne Windows PRO sürümü kurmayı deneyeceğiniz için o yorumu yapmıştım.

furkansoygur96

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Orjinal Windows PRO 8 Lisansınız varsa tabiikide kurabilirsiniz.

Ben sizin saf Windows 8 sürümü kullanıp üstüne Windows PRO sürümü kurmayı deneyeceğiniz için o yorumu yapmıştım.

Peki tamam teşekkür ederim size :) en iyisi orjinali almak anlaşılan yapacak birşey yok :D

MrFantastic

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bende telefonla Microsoft Türkiye'yi arayıp etkinleştirmiştim ve şuan win 8.1 güncelleştirmem yüklü ve kullanabiliyorum.

furkansoygur96

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben Birleşik Arap Krallıklarını aramıştım ondan sanırım ama size gücelleştirme nasıl geldi nasıl yüklediniz yani direk mağazadan mı ?

furkansoygur96

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende telefonla Microsoft Türkiye'yi arayıp etkinleştirmiştim ve şuan win 8.1 güncelleştirmem yüklü ve kullanabiliyorum.

Ben Birleşik Arap Krallıklarını aramıştım ondan sanırım ama size gücelleştirme nasıl geldi nasıl yüklediniz yani direk mağazadan mı ?

furkansoygur96

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sen birleşik zombi kralığını arayıp yapsaydın o zaman.

Bunda dalga geçilecek birşey yok sadece birşey sordum siz bu etkinleştirmeyi yaptıktan sonra hiç format attınız mı lisans kopyası alıp falan mağazadamı göründü yani direk?

furkansoygur96

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben windows 8 64 bit kullanıyorum ve "telefon ile etkinleştirme" yöntemi ile etkinleştirdimve lisans kopyamı aldım fakat Windows 8.1 güncelleştirmesi benim mağazama gelmedi bende size şunu sormak istiyorum.

Microsoft'un yayınladığı yazıya göre şu kişilerde güncelleme gözükmeyecek;

"Bazı Windows 8 sürümleri ücretsiz Windows 8.1 güncelleştirmesini desteklemez. Bunlar:
Windows 8 Enterprise
KMS etkinleştirmesi kullanılarak kuruluşlar tarafından yüklenen Windows 8 Pro sürümleri
MSDN ISO kullanarak yüklenen ve birden fazla etkinleştirme anahtarı kullanılarak etkinleştirilen Windows 8 sürümleri"

Benim ki bunlardan birine girermi acaba ben KMS ve MSDN ISO oluyor mu bunlardan anlamıyorum yoksa bunlar değilse format atmayı düşünüyürum hata olmuş ise falan diye onun için sordum.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

deq

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bilgisayarın özelliklerine baktığında windows 8 in hangi sürümü yazıyor?

furkansoygur96

Asistan
Reaksiyon puanı
0

furkansoygur96

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar size kısa bir sorum olacak ;

Windows 8 pro ' sunu sahte alıpta telefon ile etkinleştirip şuan 8.1 güncelleştirmesini mağazadan indirip kullanan varmı?

[Etkinleştirirken Birleşik Arap Emirliklerini mi aradınız bir de o ]

deq

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yani sizin söylediğinize göre gelmemesinin sebebi telefon ile etkinleştirmem değilde , sürümün eski olmasımıdır ?

güncelleme gelir, orjinal sürüm sonuçta, yalnız ne zaman düşeceğini bilemem. mağazadan kurmayı denedin mi?

furkansoygur96

Asistan
Reaksiyon puanı
0
güncelleme gelir, orjinal sürüm sonuçta, yalnız ne zaman düşeceğini bilemem. mağazadan kurmayı denedin mi?

Evet ama mağazada gözükmüyor microsoft sitesinden 8.1 yükle diyorum mağazaya yönlendiriyor mağaza boş updateleri kontrol ediyorum güncel diyor zaten şuan yok birşey

MrFantastic

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşım ben telefon ile etkinleştirdim ve win 8.1 çıktı haberini görünce mağazaya girdim direk mağazadan indirdim benimki win 8 pro idi win 8 pro kuzenimde vardı onunda mağazsında görünmüyor galiba bi sıkıntı var kaldırdılar ama eklenecektir en kısa zxamanda bu kadar acele etmeye gerek yok yani...