3rd Master Hard Disk Bad Statu ve trojan.multi.brosubsc.gen Problemi

Bu konuyu okuyanlar

konkont

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba,

Aşağıdaki özelliklere sahip masaüstü bilgisayarı kullanıyorum.

Anlatacaklarım tesadüf veya değil, sırasıyla anlatıyorum. Öncesinde bir şey oldu mu sorusu gelebilir ihtimaline karşı açık açık yazacağım. 01.11.2020 tarihinde windows yüklü bir güncelleme yaptı. Arada kaç gün geçti hatırlamıyorum belki 1 belki 2, kullandığım virüs programı KasperSky "trojan.multi.brosubsc.gen" isimli kötü amaçlı yazılım tespit edildi uyarısı verdi, bulunduğu konum ise "sistem belleği" Bu uyarı çıktığında tabi temizle ve yeniden başlat dedim. Ertesi gün tekrar çıktı ama bilgisayar açıldığı gibi çıkmıyor belki aradan 1 saat geçiyor o zaman uyarıyı veriyor. Tekrar aynı akışı uyguladım. 3. ve4. günde bilgisayar düğmesine bastım "Ekran1" görüntüsü karşıma çıktı. Hard Disk statüsü durumunun kötü olduğundan bahsediyor. Her seferinde F1 apıp geçiyorum, bir sıkıntı da yaşamıyorum. Makinem de açıkçası hızlı, 2009 yılında satın aldım ama maşallahı var, oyun oynamam sadece internet film indirip izliyorum. Yani hor kullanmadım. Bu akışa göre yaşadığım olayları düşünüyorum acaba virüs var mı, tam virüs programını bir kaç kez çalıştırmama rağmen halen niye bu uyarıyı alıyorum anlamadım. Senelerdir bu virüs programını orjinal lisansı ile kullanıyorum. Bu uyarının nedeni acaba diskle mi alakalı, yoksa tam tersi virüs var da diski mi mi etkiledi, virüs varsa niye silinmiyor. Bilgisayar donanımından çok anlamıyorum, orta düzey ingilizce ile sorunlarımı çözmeye çalıştım ama bu konuda ortada kaldım, desteğinize ihtiyacım olacak. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Marka: Casper
İşlemci: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7600 @3.06Ghz 3.07 Ghz
Takılı Ram: 3GB
Sistem Türü: 32 bit işletim sistemi, x64 tabanlı işlemci

Ekli dosyalar

• IMG_20201104_202458_resized_20201111_075534971.jpg
    IMG_20201104_202458_resized_20201111_075534971.jpg
    95.9 KB · Görüntüleme: 112