Madalyonun Öteki Yüzü "SAYLAN"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ForumNT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
NFK'yı karalamadım aksine onun ve bir sürü şairin sizin gibi gericiler yüzünden gereken ilgiyi görmediğini söyledim.Sanırım algında bir sorun oluştu verecek başka cevap bulamayınca...Bu arada SEVR'ini de al ister imzala ister bi oku da gör Osmanlı'nın son zamanlarındaki teslimiyeti.Tarih biliyorsun ya o açıdan bi hatırlaman gerekebilir.Git de nasıl kaçışıp emperyalistlere sığındığını gör son hükümdarların.Sonra da hala yüzün varsa bu memleketi kim kurtarmış bi de onu yazıver hala yazacak gücün olursa.Bu arada kimsenin Fatihi Kanuniyi Yavuzu inkar ettiği de yok...!

Nnetmaniaa

Doçent
Reaksiyon puanı
7
NFK'yı karalamadım aksine onun ve bir sürü şairin sizin gibi gericiler yüzünden gereken ilgiyi görmediğini söyledim.Sanırım algında bir sorun oluştu verecek başka cevap bulamayınca...Bu arada SEVR'ini de al ister imzala ister bi oku da gör Osmanlı'nın son zamanlarındaki teslimiyeti.Tarih biliyorsun ya o açıdan bi hatırlaman gerekebilir.Git de nasıl kaçışıp emperyalistlere sığındığını gör son hükümdarların.Sonra da hala yüzün varsa bu memleketi kim kurtarmış bi de onu yazıver hala yazacak gücün olursa.Bu arada kimsenin Fatihi Kanuniyi Yavuzu inkar ettiği de yok...!

hala cevap vermedin

ForumNT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sen ne anladın ?

Burada anlatılmak istenen geçmişte insanlar tarafından binbir emekle yaratılan eserlerin bazen BİZ Türk milletince düşünülmeden yok edilmiş olmasıdır.Bunun kötü örnekleri olduğu gibi iyi örnekleri de vardır.Zor ve emekle inşa edilen eserlerin yokedilmesini takdir mi etseydi yani kadın allah aşkına bu kadar taraflı bakmayın olaya.Her zaman TEK VATAN,TEK TOPRAK,TEK BAYRAK'ın savunucusu olsaydınız umarım bu vatana daha iyi hizmet etmiş olurdunuz...

croft

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bu oyunlar zamnnda osmalıyada yapılmıştı şimdide türkiye cumhuriyeti üzerinde oynanınyo
sonu gelecekmi bence hayır gelmicek
çünkü dünyada söz sahibi olmamızdan çok korkuyolar islamiyetten ve türklerden kokuyolar geçmişteki şanlı geçmişimizden korkuyolar bu onları o derece korkuyolarki oyun üstüne oyun yapıyolar bunun içinde saylan gibileri kullanıyolar genç nesili etkileyip gelecekte ahlaksız buz beyinli idalsiz kimliksiz ve dinsiz bi toplum yetiştirip başkalarının köpeği yapmaya çalışıyolar ama göz ardı ettikleri bişy varki oda bitmek tükenmek bilmeyen inancımızdır şanlı geçmişimizdir bunu yok etmek yıkmak okadar kolaymıki basit bi forumda bile görüyoruzki 3 beş çatlak ses dışında herkes öncelikle dinine ve gereklerine ve cumhuriyete geçmişine geleceğine sahip çıkıyo

Nnetmaniaa

Doçent
Reaksiyon puanı
7
● Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsal olmuş bir milletiz.
M.K Atatürk

Bak buda atatürk ün sözü

Bak yabancılar bizim hakkımızda ne düşünüyo hani biz yakmıız yıkmışız ya
Objektif yazılar biz söylememeişiz onlar söylemiş

“Bundan başka şunu söylemek istiyorum ki Türkler bir şatoyu veya kaleyi aldıkları zaman her şeyi ve resimleri buldukları gibi aynen bırakıyorlar, onları tahrip etmek gibi bir âdetleri asla yoktur. (Belon, s. 90)”

“Türkler sokakta rastladıkları yazılı kağıda ve güle basmazlar; yerden alıp bir duvarın üstüne veya dibine koyarlar. (Busbecq)”

“İsteyen Türk, gerek cuma, gerekse bayram namazında, cami içinde veya avlusunda, cemaat ortasında, düşmanı kim ise ondan af diler. Affı yaş ve makamca küçük olan ister. Muhatabı, kesin şekilde ve cemaat önünde affettiğini söylemeye mecburdur. Sonra elini öptürür ve kucaklaşırlar. Bir kere barışmış olan iki düşman, eski anlaşmazlıklarından dolayı birbirlerine kötülük edemezler. Böyle bir şeye cesaret eden kişi, hem toplumla, hem Allah’la alay etmiş sayılır ve lanetlenir; fena muamele görür, kendisine inanılmaz.(Villamont, s. 252)”

Bu da Saylan
"Biz Türkler hep akın etmişiz; yakıp yıkmışız, başkalarının yaptıklarını yakıp yıkmışız.
.................................................. Saylan

eddiebg

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Insanları karalamak çok kolaydır ama Türkan Saylanın bu ülke için yaptıkalrının binde birini buradaki kaç kişi yapmıştır acaba ?

ForumNT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
● Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsal olmuş bir milletiz.
M.K Atatürk

Bak buda atatürk ün sözü

Bak yabancılar bizim hakkımızda ne düşünüyo hani biz yakmıız yıkmışız ya
Objektif yazılar biz söylememeişiz onlar söylemiş

“Bundan başka şunu söylemek istiyorum ki Türkler bir şatoyu veya kaleyi aldıkları zaman her şeyi ve resimleri buldukları gibi aynen bırakıyorlar, onları tahrip etmek gibi bir âdetleri asla yoktur. (Belon, s. 90)”

“Türkler sokakta rastladıkları yazılı kağıda ve güle basmazlar; yerden alıp bir duvarın üstüne veya dibine koyarlar. (Busbecq)”

“İsteyen Türk, gerek cuma, gerekse bayram namazında, cami içinde veya avlusunda, cemaat ortasında, düşmanı kim ise ondan af diler. Affı yaş ve makamca küçük olan ister. Muhatabı, kesin şekilde ve cemaat önünde affettiğini söylemeye mecburdur. Sonra elini öptürür ve kucaklaşırlar. Bir kere barışmış olan iki düşman, eski anlaşmazlıklarından dolayı birbirlerine kötülük edemezler. Böyle bir şeye cesaret eden kişi, hem toplumla, hem Allah’la alay etmiş sayılır ve lanetlenir; fena muamele görür, kendisine inanılmaz.(Villamont, s. 252)”

Bu da Saylan
"Biz Türkler hep akın etmişiz; yakıp yıkmışız, başkalarının yaptıklarını yakıp yıkmışız.
.................................................. Saylan
bkz. "Bazen" kelime anlamı...NOKTA...

Nnetmaniaa

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Bak bu da değişik bişey
öncekine cevap vermedin ama

Saylan:
Bale ile namazı karşılaştırıyor ve bundan bale lehine bir çağdaşlık ölçütü çıkarıyor! (Dikkat ‘namaza karşıyım’ değil!) Bilim, biri sanat biri ibadet konusu iki eylemi kıyaslayabilir mi?

BU da istiklal marşımız

Rûhumun senden İlahî, şudur ancak emeli:
Değmesin ma' bedimin göğsüne nâ-mahrem eli!
Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli-
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli.

promete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1400 yıl önce sadece tevhid inancına sahip tek kitap tek peygamber tek önderli bir dinimiz vardı bugün?

haritada müslüman diye gösteriyoruz aynı renge boyuyoruz,
ama bizim mezhebe göre bu boyadığımız haritanın 3 te biri hak mezhep veya bizim mezhebe göre doğru müslüman değiller.
aramıza fitne fesat soktu yahudi tohumları halada devam ediyorlar. kimisine tarikat önceri, kimisine önder,
kimisine lider kimisine bediuzzaman, kimisine alim dedik.
farkında değilsiniz hıristiyanlık veya musevilik bizim kadar parçalı değil.
protestanı ortodoksu var sonradan çıkma bizimkilere benzer evangelisti var.
başımıza zümreleri getirdik,
hizipler oluştu bizzat kuranı kerim hiziplere bölmeyin dediği halde.
ortalık fetullahçıdan, süleymancıdan okuyuudan, yazıcıdan geçilmiyor.
hiçbiride üstüne toz kondurmuyor. din onların oldu onlarla olmayanlar dinsiz sayıldı. allah belalarını versin.
birisi öldümü hemen hesabını verecek şimdi ne yapacak diyorlar toprak altında,
sanane be münafık, sen mi soracaksın hesabını sana mı kaldı bu yük sen misin rabbimin dünyadaki temsilcisi.
hak mezhep te ayrı bir konu, nerde yazıyor benim mezhebim kim koyuyr hak adını mezhebime,
kuradan mı yazıyor 12 imam?
orda mı geçiyor fetullah,
neresinde geçiyor said'ün kürdi?
Şu ayet hiç birşey ifade etmiyor mu size?
-"hep birlikte allahın ipene sarılın, bölünüp ayrılmayın."
nereye gidiyorsun ey halkım.

türk-kürt, alevi-sünni, sağcı-solcu, şimdide fetullahçı-dinsiz nereye gidiyorsun ey ülkem...

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
bu kadının öğrencilere öğrenci evlerinde incil okuttuğuna da şahidim.

madalyonun iyi yüzünü görmeyi yeğlerim fakat bu idda gerçekden çok ciddi.
cemaat evlerinin dini ve okul dersleri hakkında eğitiim verdiğini biliyoruz zaten bunu da gizleyen yok(çıkıp bağırmalarınıda beklemeyin). fakat çağdaşlık kelimesi ardında incil okutmak insanın aklında farklı düşünceler getiriyor.

bu durumda çağdaşlığın yolu incilden mi geçiyor.
batının bilim ve tekniğinden sonra dininide mi alıcaz.

eddiebg

Asistan
Reaksiyon puanı
4
BU ülkede çok şey yapan

her zaman haklı mı sence

Vede sorularım hala cevap bekliyor
İnsanalr doğal oalrak hatalar yapabilir ama dinimiz gereği ölen birinin arkasından konuşmak, ve özellikle karalamak çok büyük günahtır. Hatası varsa, cezasını çeker, biz bu ülke için yaptığı olumlu şeylerden bahsedelim.

Nnetmaniaa

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Toplantılarda nasıl çağdaş olunacağı öğretiliyormuş.
Çağdaş olabilmek için; dikkat edin; din demiyorum sadece İslama meyilli olmamak lazımmış. İslam çağdaşlaşmaya engel bir dinmiş.
Ama diğer dinlere itiraz yokmuş. İslam mini etek giymek ve istediği gibi yaşamayı engelliyormuş.
…. Vesaire, vesaire.

KAYNAK::

6.jpg

ForumNT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çağdaş olabilmek için; dikkat edin; din demiyorum sadece İslama meyilli olmamak lazımmış. İslam çağdaşlaşmaya engel bir dinmiş.
Ama diğer dinlere itiraz yokmuş. İslam mini etek giymek ve istediği gibi yaşamayı engelliyormuş.
…. Vesaire, vesaire.

6.jpg

Şıracının şahidi bozacı...

Big

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bu nasıl birşeyse karşındakinin görüşlerine katılmıyorsan Seni hep bir etnik kökene veya bir gruba mensup ediyor chpli diilsen atatürkçü diilsin Yok türkanı sevmiyorsan fethullahcısın Anlamıyorum senin görüşüne göremi ben kökenimi meshebimi belirlicem bence yaptığınız en büyük salaklık bu :D

Anlamıyorum ben senin görüşüne göremi atatürkçü olup veya olmuyucam..

Bukadar ..

ForumNT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu kitapların uygunsuz olup olmadığına MEB karar verir.Ayrıca şıracının şahidi hala bozacı samanyolu haber :)

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Çağdaş bir partiye oy veren bir aile olacak,
Bir arkadaş kızı için bu çağdaş derneğe başvurmuş. “Her şey tamam ama, haftada bir gün toplantılarımıza katılacaksın!” demişler.
Ama diğer dinlere itiraz yokmuş.

Evet malesef öyle, hatta madalyonun bir öteki yüzünüde ben hatırlatayım, Saylan şu an Allah'a hesap veriyor geride bıraktığı (ÇYDD) o dernek hala yukarıdaki zihniyetine aynı yolda yoluna devam ediyor bu ayrıntıyıda unutmamak lazım.

eddiebg

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Madalyonun öteki yüzü Recep Tayyip Erdoğan diye bir konu açsak ne olur acaba :D:D:D

Nnetmaniaa

Doçent
Reaksiyon puanı
7
.Ayrıca şıracının şahidi hala bozacı samanyolu haber
Al işte
at gözlüğünü çıkardığın zaman tartışmaya tekrear gel

ben samanyolu haber izleyen bi insan değilim(bu kanala karşı önyargım da yok)

Sorularımada cevap vermedin hala

Madalyonun öteki yüzü Recep Tayyip Erdoğan diye bir konu açsak ne olur acaba :D:D
:D

Atatürk ü bu gibi insanlarla anmayın anlatmak istedğim bu

vede din gericiliktir sözünü kulanan lara aldanmayın

Din ve çağdaşlık ayrılmaz bir bütündür

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Madalyonun öteki yüzü Recep Tayyip Erdoğan diye bir konu açsak ne olur acaba :D:D:D

Damda saksağan vur beline kazmayı durumu olur.

Ama aç istersen Güneş balçıkla sıvanmaz :) zaten bu konuların arkasından bazı fikirlerin başvuracağı en muhtemel yoldur bu, karşı atak, ama her ataklarında geldikleri yere geri gittiler.

Bu başlıkta ne konuşuluyor sen nereye hesap yapıyosun. Biz diyoruzki Saylan öldü ama dernek hala aynı zihniyette yaşıyor buna cevap ver verebiliyorsan çemberin etrafında dolanma.

Nnetmaniaa

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Hala cevap bekliyoruz dört gözle

kaynak istiyosan başka kaynakta sunayım

İslamı çarpıtanlar tabiki olabilir

ama

Bize islamın gericilik Hristiyanlığın ilericilik olduğunu söylerlerse bu nedemek anlamına geliyor

eddiebg

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ya arkadaşım, @pafter dernek hangi zihniyette bana açıklarmısın. Bunun kadar yayagarayı Feto için bile kopartmadı Türkiye, din ile aldatınca insanların gözünde insanlar çok daha değerli oluyor.

ForumNT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya arkadaşım, @pafter dernek hangi zihniyette bana açıklarmısın. Bunun kadar yayagarayı Feto için bile kopartmadı Türkiye, din ile aldatınca insanların gözünde insanlar çok daha değerli oluyor.

Arkadaşım boşuna yorma elini ve klavyeni bunların çoğu cahil çocuklar ve beyinleri yıkanmış.Allah bilir bunlara da çamaşır makinesi mi verdiler ne verdilerse...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...