Soru MacBook Pro 2022 13" M.2 almakla hata mı yaptım?

Bu konuyu okuyanlar

Baga mi didin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba,

Geçen hafta MacBook Pro 2022 13" M.2 aldım.
İşim gereği gittiğim yerlerde ofis uygulamaları kullanıyorum. Bunun dışında sosyal medya, internet vs. vakit geçirmek için kullanıyorum.
Sonradan öğrendim ki Apple, MacBook 2022 13"'te eski kasa kullanmış. Birçok YouTube kanalı daha ucuza MacBook Air M.2 öneriyor. Çünkü yeni kasa. Kasa ve ekranda farklılıklar var. Sizce elimdeki Pro'yu satıp Air almama değer mi? Aslında her işimi görüyor ve tasarımını da seviyorum. Ancak son model aldığım Pro'nun eski kasa çıkması canımı sıktı. Satıp Air aldığım zaman muhtemelen cebimden ekstra para çıkmayacak. Siz ne önerirsiniz?

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Ofis dışında kalan her şeyi telefonda yapıyor. Zaten ekran boyutuda çok küçük.

Yaptığın şeyleri çok ama çok ucuza, eksiğini aratmayacak şekilde normal bir laptopda iş görürdü. Sıradan işler için biraz pahalı bir seçim olmuş.

Baga mi didin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ofis dışında kalan her şeyi telefonda yapıyor. Zaten ekran boyutuda çok küçük.

Yaptığın şeyleri çok ama çok ucuza, eksiğini aratmayacak şekilde normal bir laptopda iş görürdü. Sıradan işler için biraz pahalı bir seçim olmuş.
Kendi cebimden almadım zaten. Kendi adıma şirketten aldırdım.

Son düzenleme:

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Kendi cebimden almadım zaten. Kendi adıma şirketten aldırdım.
O zaman azcık israf ama şirket kendi aldıysa sorun yok. Sonuçta bedava sirke baldan tatlıdır abi. Kasayı dert etme derim. Apple eski olsada malzemeleri güzel kullanılır. Kaldıki çok yeni bir kasa aslında. 1 senelik daha.

Baga mi didin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
En değerli şey değerini bildiğiniz şeydir bana göre değiştirmeye değmez artı olarak airde soğutma fanı yok bu sebepten ısınma sorunu yaşayabilirsiniz
Aslında yeni çentikli tasarım da çok hoşuma gitmedi. Biraz göze batıyor gibi geldi izlediğim videolarda. Yine de insanın içine kurt düşüyor işte. Teşekkür ederim yorum için.

eminozcanaslan

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Hocam Air Çentikli Ekran Da Alabilirdiniz Ama Pro Modellerinde Aire Göre Bulunan Fan Olsun Yoğun Yükte İşinizi Daha Çok Görür Yoksa Taşınım Batarya Olarak Air M2 Daha İyi Ayrıca Ses Konusunda Ve Ekranda İyileştirmeler Var Velhasıl Kelam İki Cihazda 7 Sene Gibi Rahatlıkla Kullanacak Uzun Ömürlü Başarılı Cihazlardır 2 Sene Sonra Satıp Yeni Modellere Ücret Ekleyip Geçebilirsiniz :)

java256

Twerk atarken altıma işedim :)
Reaksiyon puanı
6
Merhaba,

Geçen hafta MacBook Pro 2022 13" M.2 aldım.
İşim gereği gittiğim yerlerde ofis uygulamaları kullanıyorum. Bunun dışında sosyal medya, internet vs. vakit geçirmek için kullanıyorum.
Sonradan öğrendim ki Apple, MacBook 2022 13"'te eski kasa kullanmış. Birçok YouTube kanalı daha ucuza MacBook Air M.2 öneriyor. Çünkü yeni kasa. Kasa ve ekranda farklılıklar var. Sizce elimdeki Pro'yu satıp Air almama değer mi? Aslında her işimi görüyor ve tasarımını da seviyorum. Ancak son model aldığım Pro'nun eski kasa çıkması canımı sıktı. Satıp Air aldığım zaman muhtemelen cebimden ekstra para çıkmayacak. Siz ne önerirsiniz?
Mac de uefi/bios bile yok adamlar efi önyükleyici kullanıyor. Tavsiyem Asus/Hp laptop alıp linux kurmanızdır.