Macbook Pro Satıp Oyun Bilgisayarı Almak

Bu konuyu okuyanlar

baronion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Arkadaşlar merhaba, ben 2020 Nisanda, Macbook Pro 2019 13 inch 128 gb satın aldım çünkü ileriye dönük üni geçince rahatlıkla taşıyabileceğim bir şey olsun istedim ve şu an güzel ve konforluda Mac fakat bu dönemlerde oyun oynamayı ne kadar çok özlediğimi fark ettim. Aslında eski bilgisayarımız bozuk ve tamir edilince oyun oynanabilir ama CS ve ETS 2 dışında oyun oynayamıyordum zamanında bozulmadan önce. Ama bir yandan babam faktörü var aldıysan kullan mantığında, eski bilgisayarı tamir ettirsek bile bana vereceğini pek sanmıyorum. Sizce bir bahane ile Mac'i satıp bir oyuncu bilgisayarı almak mantıklımı ? Kasa tercih etmiyorum çünkü bilgisayarımı nereye götürürsem götüreyim kullanmayı seviyorum. Siz ne düşünüyorsunuz ? Mac'in sağ kasasının yan tarafında kırık var fakat ekranında herhangi bir şey yok. Kaça gider ve sizce nasıl hareket etmeliyim, babama ne diyebilirim ?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
M1 Air'den sonra eski proların fiyatları epey düştü. Seninki birde 128 GB en temel sürüm. Kasada sıkıntı da varmış. 7-8K civarından gider maksimum diye düşünüyorum.

baronion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
M1 Air'den sonra eski proların fiyatları epey düştü. Seninki birde 128 GB en temel sürüm. Kasada sıkıntı da varmış. 7-8K civarından gider maksimum diye düşünüyorum.
Anlıyorum zaten o civara aldım, acaba o fiyata iyi bir laptop bulabilirmiyim onu bilmiyorum

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,156
Anlıyorum zaten o civara aldım, acaba o fiyata iyi bir laptop bulabilirmiyim onu bilmiyorum
Şu an elimde olan cihaz bu, bakabilirsiniz:

baronion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Şu an elimde olan cihaz bu, bakabilirsiniz:
Teşekkürler, peki böyle bir harekete girişmek mantıklı olurmu sizce ?

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,156
Teşekkürler, peki böyle bir harekete girişmek mantıklı olurmu sizce ?
Şahsen ben, şu anda "Acaba M1 ya da Pro mu alsaydım?" diye düşünüyorum. Gaming kullanıyorum ama ağır oyunlar oynanıyorum, ben de üniversite için aldım. Daha uzun gitmesi adına oyunlardan uzak duruyorum.

baronion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Şahsen ben, şu anda "Acaba M1 ya da Pro mu alsaydım?" diye düşünüyorum. Gaming kullanıyorum ama ağır oyunlar oynanıyorum, ben de üniversite için aldım. Daha uzun gitmesi adına oyunlardan uzak duruyorum.
Aynı durumu farklı şekillerde yaşıyoruz :) Gerçekten kafa karıştırıcı bir konu. Alırken 1000 defa düşündüm şimdi pişmanlık var :( Ama bu harekete girişirsem babam izin verirmi onu bile bilmiyorum tam TYT-AYT zamanındayım.

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,156
Aynı durumu farklı şekillerde yaşıyoruz :) Gerçekten kafa karıştırıcı bir konu. Alırken 1000 defa düşündüm şimdi pişmanlık var :( Ama bu harekete girişirsem babam izin verirmi onu bile bilmiyorum tam TYT-AYT zamanındayım.
Bence diğer bilgisayarı yaptırın. Sonra pişman olursanız geri dönüş olmaz.

baronion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Bence diğer bilgisayarı yaptırın. Sonra pişman olursanız geri dönüş olmaz.
Haklısın sanırım teşekkürler, onunla Cs, ETS 2 oynamaya devam ederim zaten daha fazla oyun oynamayı pek sevmiyorum bide Valorant kaldırırsa onu oynarım. Fortnite falan kaldırmıyor fakat idare edilir bir şekilde.

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
dostum, geforce now türkiyede sunucu açıcak. tavsiyem satmakla almakla bıdı bıdıyla uğraşmaktansa evdeki internetini çek 35 mpbs ye, türkiyeye server açıldığı anda da kabloyla bağla mac ini internete keyfine bak.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
dostum, geforce now türkiyede sunucu açıcak. tavsiyem satmakla almakla bıdı bıdıyla uğraşmaktansa evdeki internetini çek 35 mpbs ye, türkiyeye server açıldığı anda da kabloyla bağla mac ini internete keyfine bak.
Arkadaşa katılıyorum. Fakat net kesinlikle fiber olmalı pingi az olanlardan yoksa eziyet olur. Diğer açıdan oyuncu laptobu almak saçma olur bence kasa toplanılmayacaksa. Diğer bilgisayar da yaptırılabilir.

başabaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Bende katılıyorum. Geforce now beklenir. Macini satma dedikleri gibi pilman olursun sonra. Zaten teknoloji artık buluta kayıyor gitgide. Oyun bilgisayarı ve konsol devri geride kalıcak. Tv yi internete bağlıyacaksın oyun kumandası ile istediğin oyunu oynayabileceksin. Benimde tavsiyem internet hızını yükseltmen yönünde

baronion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Bende katılıyorum. Geforce now beklenir. Macini satma dedikleri gibi pilman olursun sonra. Zaten teknoloji artık buluta kayıyor gitgide. Oyun bilgisayarı ve konsol devri geride kalıcak. Tv yi internete bağlıyacaksın oyun kumandası ile istediğin oyunu oynayabileceksin. Benimde tavsiyem internet hızını yükseltmen yönünde
teşekkürler ve evet haklısın :)
Arkadaşa katılıyorum. Fakat net kesinlikle fiber olmalı pingi az olanlardan yoksa eziyet olur. Diğer açıdan oyuncu laptobu almak saçma olur bence kasa toplanılmayacaksa. Diğer bilgisayar da yaptırılabilir.
Anlıyorum teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

128 gb kullanıyorum umarım problem olmaz