Macbook pro 2020

Bu konuyu okuyanlar

bgmbysl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Şu anda Macbook Air 2017 kullanıyorum. Bilgisayarımı yenilemek istiyorum. Bunun için biraz araştırdım. Yeni macbook pro 13" 512 gb almaya karar verdim. Arada bir edit ypıyorum. Kod yazmaya başlamak istiyorum. Sizce nasıl bir seçim?
Ve nereden almalıyım. Ben direlt Apple Store'dan almayı düşündüm. 2020 Modeli diğer yerlerde bulamadım zaten yeni geldiği için.
Fiyatı 12.799 tl. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
12.799 TL olan eski MacBook Pro yalnız. Yeni olan değil. 8. nesil işlemci kullanılıyor. O fiyata da değmez bana kalırsa. Kodlama için rahatlıkla yeter de, edit işleri de yaptığınız için 16K'lık modele yönelebilirsiniz veya daha güçlü Windows alternatiflerine de bakabilirsiniz.

bgmbysl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
12.799 TL olan eski MacBook Pro yalnız. Yeni olan değil. 8. nesil işlemci kullanılıyor. O fiyata da değmez bana kalırsa. Kodlama için rahatlıkla yeter de, edit işleri de yaptığınız için 16K'lık modele yönelebilirsiniz veya daha güçlü Windows alternatiflerine de bakabilirsiniz.
16K vermek bana biraz fazla gelir. 13K editi öyle çok yapmıyrum zaten. Bu model çok mu kötü olur ?

Tuna Günay

Asistan
Reaksiyon puanı
81
Bence size fazlasıyla yetecektir. Fakat arkadaşın dediği gibi işlemciler 8. nesil. Şuan Türkiyede satılan en güncel macbook pro 13 ler bunlar. Yeni nesili Beklemek isterseniz bekleyin ama seçimi bundan yana kullanırsanız sizi gayet mutlu edecektir.