Mac Lion X Vs Windows 7

Bu konuyu okuyanlar

eairmak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba Forum Üyeleri;

Elimde asus vx6 netbook var. Bilgisayarımda windows 7 kurulu fakat kafamı karıştıran şey neden mac pc ler bu kadar pahalı.

Mac ile Windows arasında ne farklar vardır. Yani ben gidip mac işletim sistemi alsam bilgisayarıma kursam ne gibi avantajım yada dezavantajım olur ?

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Mac ve PC çalışma sistemi daha değişiktir ve saire ve saire...

Çok pahalı çünkü Apple işi. Bir farkı yok.

v0ld3m0rt1s

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ayrıca Mac OS'u bilgisayarınıza kurmanız için donanımlarınızın desteklemesi lazım. Baya uğraşlı iştir. :) (Mesela AMD desteği yoktur.)

eairmak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Zaten netbokta intel atom var ama desteklediğini yada desteklemediğini nasıl öğrenebilirim ??

besiktasli111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows 7 ye gecmek istiyorum, malesef cok pahali nereden indirebilirim acaba ?

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Zaten netbokta intel atom var ama desteklediğini yada desteklemediğini nasıl öğrenebilirim ??
O öyle donanım uyumluluğu işi değil. Mac Os için ayrı çeşit bilgisayarlar yapılıyor bildiğin gibi. Oda Mac. :)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Arkadaşında dediği gibi hiç bir farkı yok tek farkı apple ürünü olması ve tasarımı.

flashpoint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
microsoft windowsu yazarken, dünyadaki hemen hemen tüm donanımlarla çalışabilmesi ve uyumlu olması için yazar. Bu yüzdende devasa boyutta bir çekirdeğe ve çok çeşitli bir donanım listesini tanıdığı gibi, pek çok farklı teknolojiyide birbiriyle konuşturur. Dolayısıyla sürekli hatalar almak, sorunlar yaşamak çok normal.

Mac'ler de ise işletim sistemi unix'e çok başarılı bir arayüz yazılmış hali olup, sadece o işletimin sisteminin en iyi performans verebileceği şekilde optimize donanımlarda çalşır. Sadece kendi ürettiği donanımlarda kullanıldığı için inanılmaz bir performans ve stabilite mevcuttur.

Eğer mac os x de windows gibi diğer bilgisayarlara yüklenebiliyor olsaydı, windows'tan bir farkı kalmazdı.

Günümüzde çeşitli yöntemlerle diğer pclere yüklenebiliyor olmasına rağmen, stabilitesini kaybetmiş durumdadır. Yani her an hata verip kapatabilme sorunu vardır. Driver sorunu vardır.

Bütün bunların yanında dünyanın en iyi satış stratejisini yürüten apple, ürünlerinin görsel kalitesini ve teknolojisini sürekli geliştirerek, artan bir hayran kitlesine ulaşmıştır.

Son mesajlar