M21 vs M31 vs A31 ? En iyi kamera hangisinde ? Ve hangisi sizce ve neden?

Bu konuyu okuyanlar

alpotter

Profesör
İllaki bu üçü arasında seçim yapacaksanız M31. Ama bu fiyatlarda realme 6'nın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

alpotter

Profesör
M21 ve a51 de 48mp m31de 64 MP kamera var ama 3 telefonda 1080 ekran olduğu için hepsi sana aynı gözükecek
Megapiksel kamera kalitesini belirlemez.
Ekran çözünürlüğü görüntülenen fotoğrafla alakalı değil. Öyle olsaydı tüm 1080p ekranlı telefonların çektiği fotoğraf iphone 11'den daha iyi olurdu.

Mikail_Ebrinç

Profesör
Megapiksel kamera kalitesini belirlemez.
Ekran çözünürlüğü görüntülenen fotoğrafla alakalı değil. Öyle olsaydı tüm 1080p ekranlı telefonların çektiği fotoğraf iphone 11'den daha iyi olurdu.
Eski telefonum 8 mp kamerası vardı ekranı 960x540 i simdi ben 108 MP kamera ile foot ceksem bu telefonda 960x540 görücem benim demek istediğim MP si yuksek diye fazla para verilmemeli

sgselcuk

Asistan
M21 ve a31 de 48mp m31de 64 MP kamera var ama 3 telefonda 1080 ekran olduğu için hepsi sana aynı gözükecek
Ben mp takılmıyorum sayılar yanıltmaya önemli olan mercekler sensörler. Mesela m31 64 mp s20 12 mi 16 mı ne yanlış hatırlamıyorsam sanki s20 den daha mu iyi çekiyor yanından bile geçemez. Ancak benim aradığım bunlardan hangisi daha iyi ?

Mikail_Ebrinç

Profesör
Ben mp takılmıyorum sayılar yanıltmaya önemli olan mercekler sensörler. Mesela m31 64 mp s20 12 mi 16 mı ne yanlış hatırlamıyorsam sanki s20 den daha mu iyi çekiyor yanından bile geçemez. Ancak benim aradığım bunlardan hangisi daha iyi ?
Bende onu diyorum önemi yok ama s20 in ekranı 2k

sgselcuk

Asistan
Bunları hepsini kaldır çöpe at.Realme 6 al keyfine bak.İllaki Samsung alacaksan,kalınlık ve ağırlık sorun değilse M51 al derim.
M51 e bütçe yetmiyor. Babama alacağım ya Samsung almam lazım kamera bakımından hangisi iyi m serisini mağazalarda bulamıyorum deneyimlenmek de mümkün olmadı kamerasını merak ediyorum