M.Şamil Can | Barretta M82 | SolidWorks

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Evet arkadaşlar yeni çalışmam ile karşınızdayım. Sırada G36 var sanırım yada bir tabancada olabilir. Hayırlısı bakalım :)

render1l.jpg

render2i.jpg

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Teknik bir bilgi sormak istiyorum. O silah ucundaki ne işe yarıyor? Isınmayla ilgili bir şey diye tahmin ediyorum. Model harika bu arada. :)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Benim bildiğim geri tepmeyi azaltıcı ve alev gizleyici işlevi görüyor. Yorum için teşekkürler :)

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
modellemeyi hep sevmişimdir güzel çalışma :)

micoli27

Doçent
Reaksiyon puanı
1
şu G-3 ü de yapda askerlik anılarımız canlansın..:D

3d-enjoy

Asistan
Reaksiyon puanı
2
modelleme çok güzel merak ettim de solidworks un kendi içinde render motoru mu var yoksa vray yada keyshot t tarzı bi render motoru mu kullandınız?

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
kaç saniyede render alıyosun ?

bu arada çalışma güzel başarılar dilerim.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
modelleme çok güzel merak ettim de solidworks un kendi içinde render motoru mu var yoksa vray yada keyshot t tarzı bi render motoru mu kullandınız?

Kendi içinde gelen photoview 360 render motorunu kullanıyorum. Diğer programları da kullanabilirsiniz tabi :)

---------- Post added at 14:51 ---------- Previous post was at 14:50 ----------

kaç saniyede render alıyosun ?

bu arada çalışma güzel başarılar dilerim.

Valla süre diğer pcde kayıtlı ama oda bozuk malesef yaklaşık yarım saat 45 dk filan. :)

Yorum için teşekkürler.

3d-enjoy

Asistan
Reaksiyon puanı
2
45 dk böyle bir render için fazla:huh:
ya bilgisayarınız özellikleri düşük yada yada render motoru hantal:glare:

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
45 dk böyle bir render için fazla:huh:
ya bilgisayarınız özellikleri düşük yada yada render motoru hantal:glare:

Render aldığım çözünürlük 1280x720 ve en iyi kalitede aldım o yüzden okadar sürüyor resimleri buraya eklerken imageshack küçültmüş :)

Bilgisayar özelliklerine gelince 3.10 ghz amd işlemci 2 gb ram var.

---------- Post added at 23:45 ---------- Previous post was at 23:44 ----------

Bilgisayarın anakart yada işlemcisi malesef başka bir projede render alırken :D yandı. Artık ne zamana çıkar g3 Allah bilir :)

tarkan255

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Meraktan soruyorum, silahı modellerken referans kullandınız mı (blueprint vs.) yoksa hayali olarak mı çizdiniz?

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar yeni çalışmam ile karşınızdayım. Sırada G36 var sanırım yada bir tabancada olabilir. Hayırlısı bakalım :)

render1l.jpg

render2i.jpg

Tebrik ederim güzel çalışma. Fakat aklıma birşey takıldı.. ilk resimdeki namlu ucundan geriye doğru ilk delikte bir beyaz boşluk var. Yana bakan delikte. Orasının beyaz olmaması gerekmez miydi. Çünkü içeriden namlunun hattı geçiyor.. Sanki namlu geçmiyormuş gibi duruyor :) Dikkatimi çekti

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Tebrik ederim güzel çalışma. Fakat aklıma birşey takıldı.. ilk resimdeki namlu ucundan geriye doğru ilk delikte bir beyaz boşluk var. Yana bakan delikte. Orasının beyaz olmaması gerekmez miydi. Çünkü içeriden namlunun hattı geçiyor.. Sanki namlu geçmiyormuş gibi duruyor :) Dikkatimi çekti

İlk modellerken dediğiniz gibi yaptım sonra son rütüşlarda alttaki resmi görünce düzelttim :)

barrett82mod.jpg

---------- Post added at 11:42 ---------- Previous post was at 11:40 ----------

m4 isterük, m203 bomba atarı da olsun:)

Bomba atarı yok ama olsun :)

http://forum.shiftdelete.net/photoshop-ve-grafik-tasarimi/218901-m-samil-can-%7C-m4a1-carbine-%7C-solidworks.html

---------- Post added at 11:44 ---------- Previous post was at 11:42 ----------

Meraktan soruyorum, silahı modellerken referans kullandınız mı (blueprint vs.) yoksa hayali olarak mı çizdiniz?

Tek boyutlu bir referans resmi kullandım ama resimde ölçüler olmadığı için birebir aynısı değil. Çoğu yerini kendi zevkime göre modelledim :)

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
İlk modellerken dediğiniz gibi yaptım sonra son rütüşlarda alttaki resmi görünce düzelttim :)

barrett82mod.jpg

---------- Post added at 11:42 ---------- Previous post was at 11:40 ----------

Bomba atarı yok ama olsun :)

http://forum.shiftdelete.net/photoshop-ve-grafik-tasarimi/218901-m-samil-can-|-m4a1-carbine-|-solidworks.html

---------- Post added at 11:44 ---------- Previous post was at 11:42 ----------

Tek boyutlu bir referans resmi kullandım ama resimde ölçüler olmadığı için birebir aynısı değil. Çoğu yerini kendi zevkime göre modelledim :)

harikasın, ne diyeyim. hastasıyım m4 ün....:)

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
M4 hayalimin silahı bbatan bir m4 alacağımda çok para 500 lira istiyor namussuzlar :D

safir t 14 modeli var. 1000 lira üzerinde. av tüfeği olarak av tüfeği ruhsatıyla alabiliyorsun. arabanın borcunu bitirirsem. planlarımda ilk o var:)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
safir t 14 modeli var. 1000 lira üzerinde. av tüfeği olarak av tüfeği ruhsatıyla alabiliyorsun. arabanın borcunu bitirirsem. planlarımda ilk o var:)

Benim dediğim oyuncak olarak geçiyor o yüzden ruhsat filan istemiyor. Ama oyuncak dediğime bakma videoda nasıl bir şey olduğunu anlatıyor :)

[video=youtube;qI2QKUxdZjs]http://www.youtube.com/watch?v=qI2QKUxdZjs[/video]

---------- Post added at 11:56 ---------- Previous post was at 11:55 ----------

Harika bir çalışma <:)

Teşekkürler :)