Lise hakkında önerileriniz.

Bu konuyu okuyanlar

Tolga6bd6

Doçent
Reaksiyon puanı
298
Bu sene LGS ye giricem ,çalışıyorum güzel sanatlar lisesi ilgimi çekiyor ,Önerileriniz nelerdir ve girmiş olanlar sınav zormu?.

Reaksiyon puanı
10,560
Düzgün bir anadolu veya fen lisesi kazanabiliyorsan hic arkana bakma. Sanata ilgin varsa bunu kurslarla daha profesyonelce halledebilirsin. Ayni zamanda iyi bir universitede iyi bir bolum okuma ihtimalin artar.
(Lgs ye girmedim, sbs ile liseye girdim. Zorlugunu bilemiyorum)
2 meslegin birden olur. Hangisinden firsat yakalarsan oradan ilerlersin.

Reaksiyon puanı
3,027
Türkiye'de güzel sanatlar bölümleri hak ettiği değeri görmüyor ne yazık ki. Sanat alanında ilerleyebilirsin ama bunu okul üzerinden yapma, bir Anadolu lisesi okuyabilirsin.

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Bu sene LGS ye giricem ,çalışıyorum güzel sanatlar lisesi ilgimi çekiyor ,Önerileriniz nelerdir ve girmiş olanlar sınav zormu?.
kanka ben hayatım boyunca hiç bi sınava adam akıllı çalışmadım kopyayla geçtim lgs de 2 tane hoca vardı sınıfta boş boş gezıyolardı ilk girdiginde 2 ceşit insan var 1. aşırı tedirgin kimden kopya cekecıgını bilemeyen bilmeyen 2. sınavda rahat olan tipler onlar akıllıdır eger fazla çalışmadıysan onlardan bakabilirsin ben girdigimde sorular çok şaşırtmacılı zamanını iyi kullanmalısın matematikle hayatta ugraşmaya degmez dogru oldugunu emin olduklarını yap 10 boş olsa bile mattan yanlış yapmaktan iyidir zaten bu virüs ortamıda var işin kolay olur bence bu sene lgs cok cok kolay olacak

umut4343

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
308
Şimdi sana şöyle diyeyim fen lisesi ve o düzeyde bir liseye gitmessen gerisini hepsi boş mesela ben maol den mezun oldum öylesine ise giremiyorum yeğenim var benim fen Lisesini tutturdu hemde 20 puan fazlayla girdi onun önü açık öyle düşün çok zor halimiz allah yardımcımız olsun

Reaksiyon puanı
1,338
Kardeşim çok fazla çalışman gerekiyor çünkü önceki LGS çok zormuş.
Hocam aynen özellikle matematik zorladı beni diğerleri kolay geldi. Asla emin old. Soruları değiştirme kardeşim ben gegistirmeseydim 420 filan alırdım 2 mat 1 Türkçe degistirdigim için 398 aldım sen sen ol bol bol deneme çöz
Sorarsan kaç y yaptın
Mat 7 d 9y :(
Türkçe 18 d 2 y
Fen 19 d 1y
İnk din full
İngilizce 8d2y
Biz örnek soruları çözdük ama benzer çıkmadı onlar örnek değil normal soruydu
Mesaj otomatik birleştirildi:

kanka ben hayatım boyunca hiç bi sınava adam akıllı çalışmadım kopyayla geçtim lgs de 2 tane hoca vardı sınıfta boş boş gezıyolardı ilk girdiginde 2 ceşit insan var 1. aşırı tedirgin kimden kopya cekecıgını bilemeyen bilmeyen 2. sınavda rahat olan tipler onlar akıllıdır eger fazla çalışmadıysan onlardan bakabilirsin ben girdigimde sorular çok şaşırtmacılı zamanını iyi kullanmalısın matematikle hayatta ugraşmaya degmez dogru oldugunu emin olduklarını yap 10 boş olsa bile mattan yanlış yapmaktan iyidir zaten bu virüs ortamıda var işin kolay olur bence bu sene lgs cok cok kolay olacak
Çok kolay olacak diye bir şey yok bizde de kolay olacak dediler mahvolduk

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Hocam ben bu yıl girdim Matematik dışında çok kolaydı. 441 puan %2,49 yaptım. Şu an İstanbul Kartal Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi'nde canlı dersteyim. :)
Önerilerim nelerdir? Önerim deliler gibi günlük 200, 400, 500 soru çözme. Rahat rahat düzenli olacak ve kolay olmayacak şekilde günlük 100 ve eğer istersen (100 soru bitirdikten sonra isteğin varsa) daha fazla soru çöz. Dersi derste dinle, ödevlerini ister evde ister okulda yap ama dersi derste dinlediğin için evde tekrar yapma ihtiyacın çok azalıyor. Gerek ders çalışmaya gerek oyun oynamaya çok zaman kalıyor. Ben tekrar için kitap-defter değil Tonguç Akademi videolarını kullandım. Bunun sebebi kaliteli olmaları değil geri z......ya anlatır gibi anlatıyorlar o yüzden aklında soru kalmıyor.
-----
Not: Üstte arkadaş kopya çekebilirsin demiş, yapma. Tek anlık bir hatan hayatına mâl olur. Ayrıca sınavda kopya çekmek yasal bir durum da değil diye biliyorum.
-----
Ayrıca üstte denildiği gibi güzel sanatların geleceği şu an için iyi değil. Anadolu/Fen lisesi okurken güzel sanatlar kursuna gidebilirsin.