Yardım Meslek Lisesi Üniversite Sorunsalı!?

Bu konuyu okuyanlar

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Merhaba Ben Öncelikle Ufak Bir Serzeniş Yapmak İsterim Ben Büyük Bir Eğitim Sıkıntılıyım Arkadaşlar Öncelikle Matematik İle Hiç Aram Yoktur Çünkü 5.Sınıf - 7.Sınıf Yani Ortaokulda Toplam 2 Sene Matematik Eğitimi Almadan Temelsiz Bir Şekilde Liseye Geçtim. O Da Yetmiyormuş Gibi Meslek Lisesi Seçtirdiler Ailem.

Full Mesleki Eğitim Aldım Biyoloji Fizik Kimya Hiçbir Bilgim Yok Ve Şuanda 12.Sınıfım. Bu Sene TYT Ve AYT Beni Bekliyor Fakat Ne Matematik Temelim Var Ne Fizik Ne Biyoloji Ne Kimya Sadece Edebiyat Tarih Coğrafya Gibi Sözel Dersleri Yapabiliyorum.

Konumuza Gelicek Olursak. Arkadaşlar Ben Eşit Ağırlık %50 İndirimli Şekilde Hukuk Okumak İstiyorum Onun İçinde İstenilen Ortalama Sıralama 100.000-110.000 Arası Fakat Ben Bu Sıralamayı Nasıl Elde Ediceğim Hakkında Gram Fikrim Yok Yani Nasıl Çalışmalıyım Ne Yapmalıyım Ne Etmeliyim Neler Yapabilirim Bilgisi Olanlar Benimle Paylaşabilirmi Çünkü Koca Sene Bunun Hakkında Düşündüm Ve Kafayı Yemek Üzereyim. Staj Var Günüm Komple Stajda Geçiyor O Da Ayrı Bir Olay Tekrardan Fikirlerini Paylaşan Herkese Teşekkürler.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Açık liseye geçip dershaneye yazılıp düzgün çalışırsan yapabilirsin.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Açık liseye geçip dershaneye yazılıp düzgün çalışırsan yapabilirsin.
Bu Konuyu Aileme Açtım Onlar Dediler Koskoca 3 Sene Okumuşssun Bu Sene Okulu Bitir Mesleki Diplomanı Al Gerekirse Mezuna Kal Önümüzdeki Sene Tamamen Boş Kafa İle Çalışırsın Falan Dediler Bilmiyorum Bir De O Boyutu Var Şimdi Açığa Geçersem Meslek Diplomam Yanar Benim Boşa Burda Hayatımı Çöp Etmiş Olurum.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Bu Konuyu Aileme Açtım Onlar Dediler Koskoca 3 Sene Okumuşssun Bu Sene Okulu Bitir Mesleki Diplomanı Al Gerekirse Mezuna Kal Önümüzdeki Sene Tamamen Boş Kafa İle Çalışırsın Falan Dediler Bilmiyorum Bir De O Boyutu Var Şimdi Açığa Geçersem Meslek Diplomam Yanar Benim Boşa Burda Hayatımı Çöp Etmiş Olurum.
Ailenin dediğini yap

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Ailenin dediğini yap
Bunu İyi Anlamda Mı Diyorsunuz Yoksa Kötü Anlamdami Buraya Fikir Almak İcin Yazdim Hocam Sizinde Varsa Fikriniz Bu Durum Altinda Paylasin Benimle Rica Ederim.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Bunu İyi Anlamda Mı Diyorsunuz Yoksa Kötü Anlamdami Buraya Fikir Almak İcin Yazdim Hocam Sizinde Varsa Fikriniz Bu Durum Altinda Paylasin Benimle Rica Ederim.
Okulu bitir mezuna bırak ve çalış. Şuan yapabileceğin en iyi şey bu. Ben 360 puan aldım tyt den meslek lisesi mezunuyum. Mezuna bile bırakmadan aldım puanı. Olay sadece okulda bitmiyor anlayacağın. Kafasına bölümü koyan her türlü kazanır.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Bu yıl okulunu bitir aynı zamanda tyt matematik, problem, paragraf ve dil bilgisi çalış. En azından mezuna bırakacağın seneye kadar 60-70 net tytden çıkarabiliyor ol. Mezuna bırakacağın sene ise dershaneye yazıl ayt ve tytyi beraber götüreceklerdir. ayt derslerine tüm ilgini ver ve tytyi ise hafif tekrarlar eşliğinde unutma. Yapabileceğin en mantıklı iş bu bence. Elinde meslek lisesi diplomanın da kalması iyi bir şey.