Linux (Ubuntu) için En İyi Dowload Yöneticisi ?

sdelta

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
143
Ubuntu linux kullanıyorum artık forumdaki herkes biliyordur sanırım, baya soru sordum son zamanlarda linux ile ilgili :)

Bir türlü aradığım download managerı bulamadım, mutlaka bir sorunu çıktı her kullandığımın.

Windows' da internet download manager kullanıyorum. Buna benzer bir download yöneticisi arıyorum. Jdownloader kullanıyorum şu an linuxta fakat windowsdaki gibi değil. Performansı düşük ve çok geç download yapıyor.

Kget i beğendim fakat Ubuntu yani gnome tabanlı bir dağıtım kullandığım için üzerinde kde paketlerini kullanan bir program istemiyorum. Rapidshare premium hesabım var aynı zamanda premium hesabının bu programla birlikte çalışmasını istiyorum, idm ve jdownload bunu yapabiliyor.

Lütfen firefox ve eklentilerini önermeyin, örneğin adobe.com dan dosya çekiyorum 8gb boyutunda bunları yapamam firefox ile zaten deli gibi ram yiyor :) Sağlıklı olmaz. Önerilerinizi bekliyorum...

sdelta

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
143

Depo da gördüm en iyi o gibi geldi bana da ama pek önerildiğini görmedim forumlarda, tavsiye eder misin ?

Birde Prozilla diye birşey varmış o nasıl ki ?

Yukarıdaki 2 programıda beğenmedim rapid desteklemiyor zaten, başka önerisi olan ?

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
Gnome varsayılan olarak bir indirme yöneticisiyle gelmiyor mu?
freerapid diye bir program vardı yanlış hatırlamıyorsam

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Rapid kısmını bilmiyorum ama ben Gwget kullanıyorum her şey için ve ben öneririm.

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
Linux'u aktif olarak 3 yıldır kullandığımdan beri rapid kullanma oranımda büyük düşüş oldu.
Şu an ayda yılda bir ihtiyaç duyuyorum, onu da normal indiriyorum.

sdelta

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
143
Rapid kısmını bilmiyorum ama ben Gwget kullanıyorum her şey için ve ben öneririm.

Rapidshare desteği yok malesef.

---------- saat 00:40 eklendi ---------- önceki mesaj saat 00:39 eklenmişti ----------

Kde tabanlı gerçekten kurmak istemiyorum ama sonunda onu kurucam gibi gözüküyor.

Birde onu kurarken kde paketlerini indirecek sanırım, çok uzun sürer mi ?

SmiLey

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
55
Jdownloader olur mu?

JDownloader RapidShare ve diğer benzeri siteler üzerinden kesintisiz yükleme yapmaya yarayan bir araç. Bu araç sayesinde Rapid üzerinden indirdiğiniz her bölüm için modemi açıp kapamanıza gerek kalmayacak. İstediğiniz bağlantıları programa ekleyin ve sırasıyla JDownloader otomatik olarak yüklesin.

http://wiki.ubuntu-tr.org/index.php/Jdownloader

sdelta

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
143

Jdownloader kurulu zaten şu an ama konumda da yazdım Windows daki gibi stabil çalışmıyor, 400kb le download yaparken birden 50 lere düşüyor falan saçmalıyor. Kasıyor birde nedense java ile yazılmış diye sanırım. 2. dosyayı indirmeye geçerken 2dk bekletiyor geri sayıyor, onuda çözemedim. Kısacası jdownloader bende işe yaramıyor :)

arch ta kurarken 480 mb indiriyor

kde için

Vazgeçtim kget ten de o zaman :) 480mb lık birşey indirecekse ve sistemle bir çalışacaksa mutlaka sistemin performansını etkiler. En kötü ihtimalle wine kurup idm, flashget gibi bir program kuracağım heralde istemiyorum wine ile çalışan bi sistem ama başka çare yok gibi gözüküyor :) Linux yine beni yanılttı, düzgün bi indirme yöneticisi yapmamış kimse.

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
arkadaşım sen rambo'nun dediğine bakma
arch farklı ubuntu farklı
arch minimal bir sistem, artı bunun için sanırım x.org dahil değilken olan hali
artı rambo faktörü diye birşey duymadın mı :D
kget'i seç bağımlıkları zaten sana söyler kaç mb indirmen gerektiğini
ben opensuse kullandığım için bilmiyorum, ubuntu kullanan biri baksın kaç bağımlılık var kaç mb istiyor
kendin denemeden aldığın duyumlarla iş yapma

sdelta

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
143

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
yeryüzündeki en iyi download manager wget dir hem windowsda hem linuxda kullaniyorum wget e birsürü arayüz yazılmış gwget bunlardan birisi

sdelta

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
143
yeryüzündeki en iyi download manager wget dir hem windowsda hem linuxda kullaniyorum wget e birsürü arayüz yazılmış gwget bunlardan birisi

Rapidshare desteklemiyor, çoklu download özelliği yok aynı dosyaları parçalara bölüp indiremiyor.

sdelta

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
143
Tucan Manager hoşuma gitti tüm download sitelerine destek veriyor ama oda alpha sürümünde, kilitlenip duruyor dosyayı durdurup tekrar başlatınca falan.

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
Rapidshare desteklemiyor, çoklu download özelliği yok aynı dosyaları parçalara bölüp indiremiyor.

eminmisin rapid desteği olmadığına :D ve çoklu indirme yapmadığına wget in olmayan herhangi bir özelliği yok yeryüzünün en gelişmiş download manager i diyoruz

rapid : http://www.g-loaded.eu/2007/09/15/use-wget-or-curl-to-download-from-rapidshare-premium/

parçalayarak indirmek içinde argümanlar var fakat hiç ihtiyacım olmadı istersen araştırıp bulabilirsin wget de yok yok :)

sdelta

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
143
eminmisin rapid desteği olmadığına :D ve çoklu indirme yapmadığına wget in olmayan herhangi bir özelliği yok yeryüzünün en gelişmiş download manager i diyoruz

rapid : http://www.g-loaded.eu/2007/09/15/use-wget-or-curl-to-download-from-rapidshare-premium/

parçalayarak indirmek içinde argümanlar var fakat hiç ihtiyacım olmadı istersen araştırıp bulabilirsin wget de yok yok :)

Tamam o zaman arayüzlü bir şekilde nasıl kullanacağım söyle :) 70 partlık program ındırıyorum tek tek ekleme yapmayacağım heralde konsoldan ?

---------- saat 01:40 eklendi ---------- önceki mesaj saat 01:31 eklenmişti ----------

Neyse Jdownloader daki sorunumu hallettim, zerre kadar yavaş indirme olmuyor artık, vatana millete hayırlı olsun :D

ahsen2

Cezalı
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
multiget i tek geçerim.çindeki sitesinin download bölümünden,binary dosyasını alıp,herhangi bir yere buraya aç komutu ile açıp kullanabilirsiniz.depolarda varmı bakmadım belki depo dada vardır.bunun bir iyi özelliği de dosyayı on parçaya bölüp her birini ayrı ayrı indirip, sonunda birleştiriyor. dolayısı ile down işinizi hızlandırmış oluyor.

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Ben de wget kullanıyorum. 12 yıldır bir eksiğini, kusurunu, hatasını görmedim. Canavar canavar. :)