Linux ile şifreli Wireless modeme şifresiz bağlanmak...

Hocamızın araştırmamızı istediği ödevimiz;

Linux ile şifre konulmuş bir Wireless modeme(xp) şifresini kırarak gireceğiz ve diğer kullanıcılar girdiğimizi anlamayacak ...:donatello:

arkadaşım bence baya bi sallamışsın hayırdır hackerler için bir okul var da sizden bu ödevimi istiyor :D zaten kilit yer bu konu az sonra :D

adem54

Doçent
Hocanızın evinin yakınında bir kablosuz ağ var galiba ve kendisi Linux kullanıyor o ağa beleş bağlanmak istiyor sizden yapılışını bulmanızı istemiş.

Akıllı öğretmen...

orcnd

Dekan
cuda ile brute-force yoluyla kırıldığını duymuştum fakat ilgili programa ulaşamadım
aircrack AirCrack'ın sitesine bakabilirsin.
biraz kuracalayınca bu siteye ulaştım iş görür gibi windows versiyonu için.
ubuntu linux versiyonu için
sudo apt-get install build-essential
yazmak yeterli konsola.
fakat 3. bir yol olarak kendi hazırladıkları bir linux sürümü var bu konuda onu sanal makine aracılığıyla kurup kullanabiliyormuşsunuz. Bu sayfadan kurulum ve dosyaya ulaşabilirsin

ertan2002

Asistan
ilginç bir hocaya sahipmişsin :) yasadışı işlem mi yapmak istiyor..
neyse yardımcı olacak bir kaç bilgi vereyim..
üç türlü şifreleme var, wep,wpa ve wpa2. wep şifreleme tekniği 10 dakikadan kısa süre içinde kırlıyor.Windows ortamında da yapabilrisin bunu

wpa ve wpa2 şifreleme kırmak için daha doğrusu çözmek için linux a ihtiyaç var. arkadaşların bahsettiği programlarla yapabilrisiniz bu işi. Olayın mantığı ise,belli bir seviyeye kadar paket toplamak sonrada o paketleri kullanarak şifreyi çözmek. Burdan anlaşılacağı gibi ne kadar çok paket toplarsanız bir ağda şifreyi çözme şansınız artar. Ama bu aylar sürebilir şifreleme türüne göre.. Yani hocanın makinesi baya bi hızlı ise ve zamanı varsa çözme işine girebilir. Bi de ek olarak video.google.com da wireless hack, wpa hack tarzı aramalar yapın.Bir çok tuttorial bulabilirsin

kolay gelsin cümleten

ertan2002

Asistan
ek olarak diğer kullanıclar dediğin sanırm internetin sahibidir. Maalesef böyle bir şansın yok bildiğim kadarıyla.Çünkü o modeme bağlandığın andan itibaren modemin sahibi sizin mac adresini görecektir.Ve istediği taktirde o mac adresine bloke koyabilir. yada şifreyi değiştirebilir ki bu iş yine paket toplamaya kadar gider. Mac adresinizi bloke ederse, işletim sistemini kandıran küçük programlar mevcut.Mac adresini değişmiş gibi gösterebilirsiniz. (mac ethernet kartındaki standart numaradır,değiştirelemez kesinlikle ancak işletim sistemini kandırabilirsiniz )

honline

Profesör
gelsin benim modemden girsin bakalım, üstelik wireless şifresinide ben söyleyeceğim
tabi Access Control bölümünden MAC Filtering bölümünü geçebilirse

eray045

Rektör
Onursal Üye
evet mac adresi izleme ve kopyalamayla kırılabiliyor..

sanada tavsiyem bence öğretmene gıcıksanız polisde şikayet edin :D

fthtsdmr

Profesör
çok şaçma. linux ile şifre koyma veya xp ile şifre koyma olayı zaten bi garip. modeme şifre koyuyorsunuz xp veya linuxe değil.