Linux ile şifreli Wireless modeme şifresiz bağlanmak...

Bu konuyu okuyanlar

yavuz_4106

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Hocamızın araştırmamızı istediği ödevimiz;

Linux ile şifre konulmuş bir Wireless modeme(xp) şifresini kırarak gireceğiz ve diğer kullanıcılar girdiğimizi anlamayacak ...:donatello:

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
arkadaşım bence baya bi sallamışsın hayırdır hackerler için bir okul var da sizden bu ödevimi istiyor :D zaten kilit yer bu konu az sonra :D

yavuz_4106

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Ben şimdi dersteyim hocamız söylediği gibi yazdım
(((lise-3)))AÇIK KAYNAK DERSİ

_taha

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
aircrackla girebilirsin ;)

adem54

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hocanızın evinin yakınında bir kablosuz ağ var galiba ve kendisi Linux kullanıyor o ağa beleş bağlanmak istiyor sizden yapılışını bulmanızı istemiş.

Akıllı öğretmen...

yavuz_4106

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
belkı bulamazsak cevabı söyleyebilir ancak umudum yok açıkçası...:D

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
cuda ile brute-force yoluyla kırıldığını duymuştum fakat ilgili programa ulaşamadım
aircrack AirCrack'ın sitesine bakabilirsin.
biraz kuracalayınca bu siteye ulaştım iş görür gibi windows versiyonu için.
ubuntu linux versiyonu için
sudo apt-get install build-essential
yazmak yeterli konsola.
fakat 3. bir yol olarak kendi hazırladıkları bir linux sürümü var bu konuda onu sanal makine aracılığıyla kurup kullanabiliyormuşsunuz. Bu sayfadan kurulum ve dosyaya ulaşabilirsin

yavuz_4106

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
çok teşekkür ederim

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
ilginç bir hocaya sahipmişsin :) yasadışı işlem mi yapmak istiyor..
neyse yardımcı olacak bir kaç bilgi vereyim..
üç türlü şifreleme var, wep,wpa ve wpa2. wep şifreleme tekniği 10 dakikadan kısa süre içinde kırlıyor.Windows ortamında da yapabilrisin bunu

wpa ve wpa2 şifreleme kırmak için daha doğrusu çözmek için linux a ihtiyaç var. arkadaşların bahsettiği programlarla yapabilrisiniz bu işi. Olayın mantığı ise,belli bir seviyeye kadar paket toplamak sonrada o paketleri kullanarak şifreyi çözmek. Burdan anlaşılacağı gibi ne kadar çok paket toplarsanız bir ağda şifreyi çözme şansınız artar. Ama bu aylar sürebilir şifreleme türüne göre.. Yani hocanın makinesi baya bi hızlı ise ve zamanı varsa çözme işine girebilir. Bi de ek olarak video.google.com da wireless hack, wpa hack tarzı aramalar yapın.Bir çok tuttorial bulabilirsin

kolay gelsin cümleten

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
ek olarak diğer kullanıclar dediğin sanırm internetin sahibidir. Maalesef böyle bir şansın yok bildiğim kadarıyla.Çünkü o modeme bağlandığın andan itibaren modemin sahibi sizin mac adresini görecektir.Ve istediği taktirde o mac adresine bloke koyabilir. yada şifreyi değiştirebilir ki bu iş yine paket toplamaya kadar gider. Mac adresinizi bloke ederse, işletim sistemini kandıran küçük programlar mevcut.Mac adresini değişmiş gibi gösterebilirsiniz. (mac ethernet kartındaki standart numaradır,değiştirelemez kesinlikle ancak işletim sistemini kandırabilirsiniz )

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
gelsin benim modemden girsin bakalım, üstelik wireless şifresinide ben söyleyeceğim
tabi Access Control bölümünden MAC Filtering bölümünü geçebilirse

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Hocanızın evinin yakınında bir kablosuz ağ var galiba ve kendisi Linux kullanıyor o ağa beleş bağlanmak istiyor sizden yapılışını bulmanızı istemiş.

Akıllı öğretmen...
adem54 e katılıyorum :D:D:D

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
evet mac adresi izleme ve kopyalamayla kırılabiliyor..

sanada tavsiyem bence öğretmene gıcıksanız polisde şikayet edin :D

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
çok şaçma. linux ile şifre koyma veya xp ile şifre koyma olayı zaten bi garip. modeme şifre koyuyorsunuz xp veya linuxe değil.

outcast

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hiçbir mac yazmazsan oraya hiçbir bilgisayara izin verilmeyecektir nasıl kırılacak
oraya hiçbir mac yazmazsan sende modeme giriş yapamazsın. sonuçta bir bilgisayara izin vermek zorundasın. ve buda senin bilgisayarın olacak. airodump ile senin mac adresini öğrenip kendi mac imide değitirdiğimde olay bitmiştir. ;)

BaRY

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
byte plus dergisinin 2006 yılı 12. sayısının 32.sayfasında var bul orada ayrıntılı olarak anlatılıyor.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
oraya hiçbir mac yazmazsan sende modeme giriş yapamazsın. sonuçta bir bilgisayara izin vermek zorundasın. ve buda senin bilgisayarın olacak. airodump ile senin mac adresini öğrenip kendi mac imide değitirdiğimde olay bitmiştir. ;)

ben kablo ile giriyorum ama varsayalım wireless özelliği ile girsem bağlı iken nasıl olacak bu diyelimki beni düşürdü ben fark etmeyecekmiyim

outcast

Asistan
Reaksiyon puanı
1
çok şaçma. linux ile şifre koyma veya xp ile şifre koyma olayı zaten bi garip. modeme şifre koyuyorsunuz xp veya linuxe değil.
kimse xp veya linuxe şifre koyuyorsunuz demiyorki burda. herkes bilior modeme şifre konduğunu ve konuyu açan arkadaş bunun nasıl kırılabileceini öğrenmek istiyor.

outcast

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben kablo ile giriyorum ama varsayalım wireless özelliği ile girsem bağlı iken nasıl olacak bu diyelimki beni düşürdü ben fark etmeyecekmiyim
ben sana sen anlamazsın gibi bir şey demedimki sadece mac adres korumasının en basit şekilde kırılabildiğini söyledi. elbetteki sen anlarsın sana ip adresi çakışması uyarısı çıkar. bu da demek oluyorki modeminin koruması kırılmış deilmi ??

RosenRood65

Doçent
Reaksiyon puanı
0
biz eskiden kitaplarımızı poşete koyar okula götürürdük şimdi ki gencler okula Lap top götürüyorlar.:)

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Hocanın bize Dediğine göre linux'tan Wireless Modeme Bağlantı yaparsan (Tabii Karşıdakinin sistemi Windows olacak) Hiç Bir şekilde ruhu bile duymuyormuş Kişinin(kurbanın) :D

nsgnc

Müdavim
Reaksiyon puanı
10

O zaman bildiğim bir yöntem kalmıyor. Kablosuzun bir anlamı da kalmıyor...

mac adresini 00:00:00:00:00:00:00 yaparsak belki girer. :D

Wireless modeme(xp)
Modeme şifre koyuluyor tartışması yukarıdaki yazımdan dolayı çıkmış olabilir mi?

mustifanci

Asistan
Reaksiyon puanı
3
byte plus dergisinin 2006 yılı 12. sayısının 32.sayfasında var bul orada ayrıntılı olarak anlatılıyor.
evet google byte özel hack sayısı diye arıtırsan sana hangi linux sürümüyle nasıl kırılacağını açık açk yazmışlar ama şifre wap koduyla kodlanmışsa o zmn işin zor işte:D