Linux Fanatiklerinin Karizması Çizildi

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
maalesef fanatikler biz değiliz windowsçular
windows ezer abi
win7 linux'u biçer
windows 7 varken linux kimmiş
en baba sistem tabiki windows
windows 7 varken diğerleri nal toplasın
diyenler genelde onlar(nadiren biz:D tabi linux için)

Şu Bill Gates'i gebertsem bu Windows biter mi?

Bak doğruyu söyle. Valla yapacağımdan değil. :D

Bu haberi de kesin Bill çıkarttırdı. Eşek sıpası. :)

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Üzerine bir çizik attım Linux Soruya gelince Tabikide Windows

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Jeaquares isimli üyemiz aşırı linux milliyetçiliğinden sınırsız redbull verilerek uçurulmuştur
(bkz: uçuşan üyeler) :D

annttiigs

Profesör
Reaksiyon puanı
24
bkz (Almanya yenildiği için biz de yenik sayıldık) :D
bkz (imam osurursa cemaat s*çar) :D

3318040477_b3429a1d59.jpg

Jeaquares isimli üyemiz aşırı linux milliyetçiliğinden sınırsız redbull verilerek uçurulmuştur
(bkz: uçuşan üyeler) :D

sözlük havası sezdim :p

RMS: Miguel de Icaza bir haindir
Ono, Pazar, 27 Eylül 2009 (21:02 TSI) (3426 okuma)
Geçtiğimiz günlerde yapılan, Özgür Yazılım Vakfı'nın düzenlediği Software Freedom Day'in yankıları sürüyor. Konu ise Özgür Yazılım Vakfı kurucusu ve hepimizin yakından tanıdığı Richard Stalman'ın; GNOME ve Mono projesi kurucusu, Miguel de Icaza'nın Microsoft'un açtığı yeni Open Source labına katılmış olmasını ağır bir dille eleştirmesi.

Miguel de Icaza'yı bir hain olarak tanımlayan Stallman, konuşmasına Icaza'nın Microsoft'un özgür yazılıma karşı savunması olduğunu ve bu yeni Open Source laboratuvarları hareketinin güven vermediğini vurguladı.
Linux ve Unix-benzeri işletim sistemleri için tamamen özgür bir masaüstü ortamı olan GNOME'un yaratıcısı, Microsoft'un .NET geliştirme platformunun Linux ve Unix-benzeri işletim sistemleri altında çalışmasını sağlayan Mono projesinin yaratıcısı, Midnight Commander dosya yöneticisi üzerinde çalışmış ve Gnumeric'in yaratıcısı olarak özgür yazılıma yaptığı katkılarla bilinen Icaza, bunun yanında daha önce de OOXML standartına karşı yürütülen kampanyayla aynı fikirde olmadığını belirterek, açık kaynak ve özgür yazılım toplulukları tarafından bir çok eleştirilere maruz kalmıştı.
Daha önce Mono projesini de bir çok kez eleştiren Stallman bu konuşmasında daha da ileri giderek, "C# legal sorunları nedeniyle temel programlarda kullanılmamalıdır. C# ile yazılmış herhangi bir yazılımı silmenizi öneriyorum." dedi.
Stallman'a blogunda cevap veren Icaza, "Tanrı tüm yaratıkları sever. Korkunç filden, minnacık karıncaya kadar. Ve bu Richard Stallman'ı da kapsamaktadır. Bence herşeyin mümkün olduğu bir dünya var ve eğer Richard açık kaynak/özgür yazılım havuzuna nasıl katkıda bulunacağımızı tartışmak istiyorsa kendinde mail adresim var." dedi.
Bunun ardından açık kaynak ve özgür yazılım taraftarları ikiye bölündü. Kimileri Stallman'ın sözlerine katılırken, kimileri Icaza'nın camiaya yaptığı katkıların gözardı edilmemesi gerektiğini savunuyor. Tartışmalarını bu bağlantıdan takip edebilirsiniz.

Adam görüldüğü üzere ya casus ya da yanlış kararlar veriyor

Daniel Robbins hakkında ise söylenecek pek birşey yok, Microsoft bunu parayla satın aldı daha sonra biraz çalıştırıp kovdu, sanırım hem adama hem Linux'e hakaret etmek için yaptı. Şu an yuvası Gentoo'ya geri döndü

ama bu haber yanlıştır. yanlıdır. siyaset gibi ya :)
hain'miş mış müş, kime ne abi adam istediği yerde çalışır. günümü dünyasında birisi size inanılmaz katkılar yaptıktan sonra benden bu kadar dediğinde arkasından atıp tutmazsınız. eyvallah, sağoalsın, yolun açık olsun der uğurlarsınız.

Öhüm, konuya yorumum windows kullanıyoruz, lazım olduğunda linux'a da unix'e de solaris'e de kod yazarız..
desteklediğimiz ürün de dünya çapında ve unix/linux üzerinde'dir.

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
O adam zerre kadar saygı duymuyorum ve kesinlikle bir minnet duymuyorum. Bence ne dediğini bilmeyen adamın teki.

O şimdi kalkıp Windows kullanın, daha iyi dese dahi zerre kıymet vermez kimse sözüne.

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Yazılan tüm cevapları ve yorumları okurken kıkır kıkır güldüm ya. Bir kısım linux fanatikliği yada kullanıcısı, bir kısım linus taraftarı yada fanatiği, bir kısmı windows kullanıcısı yada fanatiği. Ama biri linus u savunuyor linux kullanıcısı yada fanatiği o beni bağlamaz diyor. Bu şekilde düşünceye +1. Birde windows kullanıcıları da linux fanatiklerine hücum ediyor yine saçma sapan bir konudan tartışma çıkıyor. Ama tartışmanın bir sonu olmadığı için karın ağrısına dönüyor. Bu tip tartışmaları en az sdn de buluyordum ama artık sdn editörleri de saçma sapan konular açmaya başladı. Umarım sdn editörleri biraz daha açacakları konulara özen gösterir. Sdn ninde sıradan abuk sabuk forumlara dönmesini hiç istemiyorum.
Saygılarımla...

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Doğru yolu bulmuş..:D

aakgun78

Asistan
Reaksiyon puanı
2
resim bence dalgasına çekilmiş. Bir gün herkes doğru yolu bulacak ve Linux kullanacak. Bekleyin ve görün !

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Linus sandaletler ve çorap bir arada haa ??? :D:D:D:D
linux fanatiklerini bilmem ama Linus karizmayı fena çizdirdi :D:D

Kroşe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
saçma sapan bi tartışma. isteyen istediğini kullanır. burdaki hiçbir kullanıcı savunduğu işletim sisteminin neden iyi olduğunu bence bilmiyor. bende bilmiyorum hangisi daha iyi. ama mesela linuxtaki 3d grafik özellikleri windows 7 nin 3d grafik özelliklerinin eline verir. ya da linuxtaki bi gnome sadeliği benim gözümde yok aeroymuş yok oymuş buymuş windowstaki hiç bir görselliğin önüne geçemez. ben xp kullanıyorum. ama oyunları kolay bi şekilde çalıştırabilseydi kesinlikle linux kullanırdım.

linus torvalds ise, şu an microsoft tarafından rakip görünen bir işletim sisteminin çekirdeğini yazarak zaten dünya çapında karizmanın kralını yapmıştır. fotoğrafta da karizmayı çizdirmemiş çok da güzel dalga geçmiş.

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Benim anlamadığım şey, microsoft ve çalışanları bu işletim sistemini sadece paranızı almak için geliştiriyor, Linux tarafında ise insanlar tamamen size ait olan ve görsel açıdan windowsa göre kat kat gelişmiş bir sistemi size bedavaya sunuyor(bir çok sürümünü), neden bu insanların yapmaya çalıştığı şey anlaşılmadan Linux yerin dibine sokuluyor.

Microsoft windows 7 pro : 386,13 TL
Microsoft windows server 2003: 1.300,12 TL
Microsoft Office Home: 236,98 TL
Microsoft Office Business Edition 2007 : 825,85 TL

Ubuntu Linux 32/64 bit: Bedava
Ubuntu Server: Bedava
Open Office : Bedava

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az

Eğer normal bir bilgisayar kullanıcı iseniz, acaip programlarla işiniz yoksa, ki o programlarında benzerleri linux'de de var, DirectX gerektiren pc oyunları ile'de uğraşmıyorsanız, linux kullanmamanız için hiç bir neden yok.

Şu güzelliğin nesi eksik allah aşkınıza, ilk resim kubuntu, ikinci pardus linux

Kubuntu

grntyakalaycgs8.png

Busss

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Cidden güzel ekran görüntüleri.Rekabet iyidir kullanıcıya yarar,üreticilerin daha iyi iş çıkartmasına yardımcı olur.Aynı rekabet işlemci piyasasında da kızışsa iyi olur.

moz

Doçent
Reaksiyon puanı
5
karizma çizdirme bu değil
adam dalgasına yapmış
kusura bakmayın da troy bey son zamanlarda haber değeri taşımamasına rağmen magazincilerin yaptığı gibi gereksiz işlere bulaşmak sdn'de yeni moda herhalde
neyse biz de bu seferlik bu modaya uyalım
karizma öyle değil böyle çizdirilir
steve ballmer

http://video.google.com/videoplay?docid=1274983729713522403

Boşverin linuxun karizmasını da ben buna yorum yazayım :p

Şunu anladımkı dehalıkla delilik arasında ince bir çizgi var Steve de bunu görüyorum ama delilik yanı bazen daha çok basıyor anladığım kadarı ile.
Yalnız şöyle demek te mümkün " atın iyisine Doru, Yiğidin iyisine Deli derler"

MrCakmak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Walla Linux eger burnundan "kil aldirmaya" baslayip biraz daha user friendly versionlar la karsimiza cikarsa, sonuna kadar linux...

Ama, o gun gelene kadar Bill Gates, Steve Ballmer bu ikilinin cocugu Windows a mahkumuz sanirim :)))))