Linux ekran görüntülerinizi paylaşın

Reaksiyon puanı
24
LXDE yükledim Arch'a mate/xfce/lxde arasında geçiş yapıp duruyorum bir kendime göre masaüstü bulamadım ama yine de en beğendiğim Mate diğerlerinden farklı bir yeri var benim için
bl9yQG.png
Sizi kıskanıyorum. Değişik değişik masaüstlerini kullanabiliyorsunuz. Biz "Kuralım da işimize bakalım" dediğimizden bir türlü deneyemiyoruz. =) Ama Gnome işimi görüyor, beğendim şahsen.

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Sizi kıskanıyorum. Değişik değişik masaüstlerini kullanabiliyorsunuz. Biz "Kuralım da işimize bakalım" dediğimizden bir türlü deneyemiyoruz. =) Ama Gnome işimi görüyor, beğendim şahsen.
Ne zoru var ki masaüstü yüklemenin pacman -S lxde tamamdır sizin dağıtım farklıysa paket adı değişebilir ama yapman gereken yine aynı paket yöneticisiyle yükleyip oturumu kapatıyorsun sonra o masaüstünde oturum açıyorsun o kadar

Reaksiyon puanı
24
Ne zoru var ki masaüstü yüklemenin pacman -S lxde tamamdır sizin dağıtım farklıysa paket adı değişebilir ama yapman gereken yine aynı paket yöneticisiyle yükleyip oturumu kapatıyorsun sonra o masaüstünde oturum açıyorsun o kadar

O kadar kolay olduğunun farkındayım. Ama pek meşgulüm ve uğraşıp durmaktan masaüstü deneyecek zamanım olmuyor. Olduğu zamanda yorgunluktan masaüstü kurasım falan gelmiyor.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Bir kere login managerdan yüklediğin masaüstünü seçersen zaten tekrar açtığında onu açıyor en azından lightdmde böyle Arch'ta başka login manager kullanmadım

Ben de bir şey sorayım o zaman, bir ara iki ekran kartlı laptoplarda linux sistemler pek iyi değildi. Şu anki durumu nedir acaba? Zahmetsiz bir şekilde hem intel hem de nvidia ekran kartını windows gibi sıkıntısız çalıştırıyor mu?

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Ben de bir şey sorayım o zaman, bir ara iki ekran kartlı laptoplarda linux sistemler pek iyi değildi. Şu anki durumu nedir acaba? Zahmetsiz bir şekilde hem intel hem de nvidia ekran kartını windows gibi sıkıntısız çalıştırıyor mu?

Hala sistemi kurar kurmaz çift ekran kartıyla çalışmıyor sebebi nvdianın optimusun kaynak kodlarını paylaşmaması. Ama bumblebee ile şu şekilde çift ekran kartını kullanabilirsiniz :)

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Sansarın dediği gibi bumblebee kullanabilirsin

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Anladım, bumblebee felan uğraşmak istemiyorum. Bir gün nvidia destek verirse geçerim o zaman.

Reaksiyon puanı
24
Bir kere login managerdan yüklediğin masaüstünü seçersen zaten tekrar açtığında onu açıyor en azından lightdmde böyle Arch'ta başka login manager kullanmadım

Yok hocam KDM'de de öyle GDM'de de öyle diğer adını bilmediklerimde de öyle. Ne demek istediğinizi biliyorum, yardımcı olmak istediğiniz için sağolun. :)

Anti-Code

Asistan
Reaksiyon puanı
2
2bnvk2.png

Linux mint cinnamon
fender wallpaper
guake terminal

sezmen

Asistan
Reaksiyon puanı
200
Netrunner 14.1
Biçim: qt-curve
Simge tema:Breeze Remix
Pencere dekorasyonu:Evolvere Light
Masaüstü Teması: Air
Renk teması: Evolvere Light
ZLRprZ.png

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=425956]mdemiral[/MENTION] conky güzelmiş .conkyrc dosyasını atar mısın?

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Gnome olduğunu sanmıyorum dockydir.Ama harika bir
tema.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
QAR86j.png