Linux ekran görüntülerinizi paylaşın

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
105b1v5.png

Yıl 2011, Finix tam ergen işte o sıralar, anime falan filan takılıyor. Arch kuruyor falanca. Neymiş? Finix Eronis'in 6 yıl ötesinde imiş.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Biraz masaüstlerine bakınayım dedim. GNOME çok kasınca, çökünce, CS:GO'da mouse lag'ı yapınca KDE'yi biraz kurcalayım dedim. Bakalım bu nasıl olacak :)

Screenshot_20170923_123905.png

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Geçen yıl Pisi Linux KDE yüklemiştim. Ve nedense uzun süre kullanmadım.
@Forumun Ağası Finix Hocam önerebileceğiniz KDE masaüstü ortamını kullanan dağıtım var mı?

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Geçen yıl Pisi Linux KDE yüklemiştim. Ve nedense uzun süre kullanmadım.
@Forumun Ağası Finix Hocam önerebileceğiniz KDE masaüstü ortamını kullanan dağıtım var mı?
Şemcük, KDE'de makbul olan hep biraz geriden gelmektir. Yani her yeni çıkan sürüme "Aaa müthiş" diye atlayacaksak gidecek yolumuz vardır bunu bilesiniz. O yüzden paketi güncel tutmayan dağıtımlar bir nebze öndedir. Debian Testing kullanıyorum işte, paketler buna rağmen hala güncel değil. :D Ama yine de bu denli bir stabilite de sırf paketleri eski tutmakla olmaz O yüzden birinci olarak Debiş Testing'i birinci olarak öneriyorum. Bunun dışında:

KaOS - Kullanmadım ama övgüsünü duydum.
OpenSuSE Leap - Son sürüm politikasından sonra epey adam oldu.
Mageia - Kullanmadım, ama çok kaliteli bir geliştirici ekibi vardır.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Şemcük, KDE'de makbul olan hep biraz geriden gelmektir. Yani her yeni çıkan sürüme "Aaa müthiş" diye atlayacaksak gidecek yolumuz vardır bunu bilesiniz. O yüzden paketi güncel tutmayan dağıtımlar bir nebze öndedir. Debian Testing kullanıyorum işte, paketler buna rağmen hala güncel değil. :D Ama yine de bu denli bir stabilite de sırf paketleri eski tutmakla olmaz O yüzden birinci olarak Debiş Testing'i birinci olarak öneriyorum. Bunun dışında:

KaOS - Kullanmadım ama övgüsünü duydum.
OpenSuSE Leap - Son sürüm politikasından sonra epey adam oldu.
Mageia - Kullanmadım, ama çok kaliteli bir geliştirici ekibi vardır.
Cevabınız için teşekkür ederim. KaOS'a bakıyorum. :)

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Her masaüstü ortamını yavaştan deniyorum, en çok göze batan Mate oldu ilginçtir ki :)
Xfce'nin hafifliği + KDE'nin görselleri ve efektleri karışımı bir şey :)

Screenshot at 2017-09-23 16-12-28.png

--- Gönderi Güncellendi ---
Şemcük, KDE'de makbul olan hep biraz geriden gelmektir. Yani her yeni çıkan sürüme "Aaa müthiş" diye atlayacaksak gidecek yolumuz vardır bunu bilesiniz.
Arch KDE şu zamana kadar kullandığım en iyi KDE Plasma oldu :D Bence daha çok bağımsız, ana dağıtımlara yapışık kalacaksın.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Her masaüstü ortamını yavaştan deniyorum, en çok göze batan Mate oldu ilginçtir ki :)

Ekli dosyayı görüntüle 27954

Arch KDE şu zamana kadar kullandığım en iyi KDE Plasma oldu :D Bence daha çok bağımsız, ana dağıtımlara yapışık kalacaksın.
Mate kullanacaksanız Linux Mint Mate'i öneririm. Ayrıca resimdeki Ram kullanımı bence bir Mate'e göre fazla. :)

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Cevabınız için teşekkür ederim. KaOS'a bakıyorum. :)
Hadi kolay gele o zaman.

Ekli dosyayı görüntüle 27954

Mate severim aslında. Hatta epey uzun süre kullandım ve panelleri hep ikiye bölerim alışkanlıktan. Lakin KDE varken :D

Ayriyetten, Mageia Opensuse daha anadır canandir Archtan :D

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Mate severim aslında. Hatta epey uzun süre kullandım ve panelleri hep ikiye bölerim alışkanlıktan. Lakin KDE varken :D
KDE'nin bende kaybettiği yer açılış süresi ve ağırlığı oldu. Bana kararlı ve hafif bir masaüstü lazım. Açılış hızını yükseltmek için SSD almam söz konusu değil ve gerek de yok. Mate/Xfce/Lxde bunu bana eski bilgisayarlarda bile sağlıyorlar niye boşa para vereyim ?
Bu aramın Lubuntu Spin'ine hastayım :D Belki bir ara deneyebilirim.
Bu adamı seviyorum :D

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
KDE'nin bende kaybettiği yer açılış süresi ve ağırlığı oldu. Bana kararlı ve hafif bir masaüstü lazım. Açılış hızını yükseltmek için SSD almam söz konusu değil ve gerek de yok. Mate/Xfce/Lxde bunu bana eski bilgisayarlarda bile sağlıyorlar niye boşa para vereyim ?
Bu aramın Lubuntu Spin'ine hastayım :D Belki bir ara deneyebilirim.
Bu adamı seviyorum :D
Telefondayim videoları izlemiyorum ve mesajı kirpmak zor geliyor. Lakin KDE ilk açılışta normalden daha yavaş, normal açılışta da üç aşağı beş yukarı diğer desktoplar gibi. Fark ettin mi? :D

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Yok abi, ne zaman farklı masaüstlerini denersem deneyim yine kürkçü dükkanıma dönüyorum :D XFCE <3
Screenshot_2017-09-25_09-55-40.png

Son düzenleme:

Son mesajlar