elmalisoda

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Tekrar merhaba arkadaşlar uzun zamandır foruma uğruyorum ancak içimden bir şeyler yazmak gelmiyor. Bakıyorum bakıyorum çıkıyorum. Arasıra linux bölümüne de uğruyorum. Özlem gideriyorum sessiz sedasız. Ancak ne foruma ne de linux bölümüne bir şeyler yazıyorum. Belki kendime göre nedenlerim var ama düşünüyorum da neden böyle oldu diye. Kendime göre cevaplar buluyorum kafamda ancak yine de olmuyor. Sanki beni Shiftdelete bağlayan şey sadece Linux imiş.

Şimdi yazı yazarken içimde bir pişmanlık dolaşıyor. Ellerim titriyor. Kendime kızamıyorum. Ben böyleyim. Doğamda var, alışkanlıklardan kolay vazgeçilemiyor. Ben de vazgeçemedim. Yine gittim teslim oldum. Ama kafam rahat. Huzur dersen var ama beynimin içinde bir köşesinde bir özlem saklı duruyor.

Duygularım tarif edilemez kadar berbat. Sanki eşini aldatmış ancak yeni sevgilisinde aradıklarını bulamamış karısına geri dönmüş bir adamın yaşadığı pişmanlık ve iki arada bir derede kalmışlığı var. Tamam bir taraf ağır basıyor ancak sevgilin tadı bir başka. Eşin verdiği huzur ise tarif edilemez. İşte bu düşünceler beni rahatsız ediyor. Yasak elmadan ısırık almış gibiyim. Tadı damağımda ancak yasak biliyorum.

Bu bir elveda. Siz değerli linuxa gönül vermiş arkadaşlara bir hoşçakal demeden sessizce gidişim. Belki kimse aramadı yokluğumu. Kimse neden gelmiyor demedi. Umurunuzda bile değilim belki de. Ancak siz benim için değerlisiniz. Linux bölümünde çok güzel zaman geçirdim. Ama bitti işte. Kimse neden diye sormasın. Yine sessizce dolaşırım buralarda ama yazamam.

Elveda demedim foruma. Sadece buradan ayrıyım. Bir set çektim aramıza. Forumun diğer bölümlerinde yine olacağım. Dileyen arkadaşlarla yazışabiliriz. Her şey için teşekkürler siz güzel insanlar. Beni mazur görün.

şaka mı bu? :) vay be nasıl bi duygu bu, adam aşk hikayesi anlatır gibi linuxla vedalaştı :) helal olsun :) bağlanamadık ki böyle bi aşkla hiç bir şeye.. ot geldik gidiyoruz.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
1280948593109274_large.jpg

Aynı ben.

serkan94

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
22
Arkadaşlar biri beni şu windows'tan kurtarsın bana Ubuntu'da yapabileceğim ilginç bir şey söyleyin :D

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
pazartesi opensuse11.3 yükledim sisteme sıfırdan temiz kurulum ve firefoxu 3.6.8'e güncelledim,güncellediğimden beri sistem donuyormu diyeyim ne diyeyim bilmiyorum...
ctrl-alt-f1le konsolada çıkamıyorum,hiç birşey tepki vermiyor,reseti basmak zorunda kalıyorum,
fikri olan?

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
Arkadaşlar biri beni şu windows'tan kurtarsın bana Ubuntu'da yapabileceğim ilginç bir şey söyleyin :D

üç göbek at :mrgreen:

@aperon

pazartesi opensuse11.3 yükledim sisteme sıfırdan temiz kurulum ve firefoxu 3.6.8'e güncelledim,güncellediğimden beri sistem donuyormu diyeyim ne diyeyim bilmiyorum...
ctrl-alt-f1le konsolada çıkamıyorum,hiç birşey tepki vermiyor,reseti basmak zorunda kalıyorum,
fikri olan?

Firefox 4.0 beta 2 yükle gayet kararlı ve güzel çalışıyor:thumbup:

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Firefox 4.0 beta 2 yükle gayet kararlı ve güzel çalışıyor:thumbup:

eklentiler flash java vs de sorunsuz çalışıyormu Rambo?
bugüne kadar sistemi11.1'de(11.2de sıfır) 2kez google earth denerken birkerede warzone oyunu açılırken kitlemiş biri olarak çok canım sıkıldı...
ubuntu panelde sağda ki IM bütünleşmesine tav oldum gb:)eylülde ubuntu denemeye başlayabilirim biraz

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
Bu Almanların sunucuları da kendileri gibi.
Hiç sekmeden 110kb ile iniyor 1mbit internet ile.
Hani normalde aralarda dolaşır bazen 96 falan olur bazen 112 olur.
Bunların sunucuları da kendileri gibi robot hep aynı :D

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Tekrar merhaba arkadaşlar uzun zamandır foruma uğruyorum ancak içimden bir şeyler yazmak gelmiyor. Bakıyorum bakıyorum çıkıyorum. Arasıra linux bölümüne de uğruyorum. Özlem gideriyorum sessiz sedasız. Ancak ne foruma ne de linux bölümüne bir şeyler yazıyorum. Belki kendime göre nedenlerim var ama düşünüyorum da neden böyle oldu diye. Kendime göre cevaplar buluyorum kafamda ancak yine de olmuyor. Sanki beni Shiftdelete bağlayan şey sadece Linux imiş.

Şimdi yazı yazarken içimde bir pişmanlık dolaşıyor. Ellerim titriyor. Kendime kızamıyorum. Ben böyleyim. Doğamda var, alışkanlıklardan kolay vazgeçilemiyor. Ben de vazgeçemedim. Yine gittim teslim oldum. Ama kafam rahat. Huzur dersen var ama beynimin içinde bir köşesinde bir özlem saklı duruyor.

Duygularım tarif edilemez kadar berbat. Sanki eşini aldatmış ancak yeni sevgilisinde aradıklarını bulamamış karısına geri dönmüş bir adamın yaşadığı pişmanlık ve iki arada bir derede kalmışlığı var. Tamam bir taraf ağır basıyor ancak sevgilin tadı bir başka. Eşin verdiği huzur ise tarif edilemez. İşte bu düşünceler beni rahatsız ediyor. Yasak elmadan ısırık almış gibiyim. Tadı damağımda ancak yasak biliyorum.

Bu bir elveda. Siz değerli linuxa gönül vermiş arkadaşlara bir hoşçakal demeden sessizce gidişim. Belki kimse aramadı yokluğumu. Kimse neden gelmiyor demedi. Umurunuzda bile değilim belki de. Ancak siz benim için değerlisiniz. Linux bölümünde çok güzel zaman geçirdim. Ama bitti işte. Kimse neden diye sormasın. Yine sessizce dolaşırım buralarda ama yazamam.

Elveda demedim foruma. Sadece buradan ayrıyım. Bir set çektim aramıza. Forumun diğer bölümlerinde yine olacağım. Dileyen arkadaşlarla yazışabiliriz. Her şey için teşekkürler siz güzel insanlar. Beni mazur görün.

Bir veda da benden gelsin. Bana da sormayın sebep. Blog'umda açıklamaya çalıştım biraz, dilim döndüğünce; yapamadım ama.

Kişilerin önemli olmayışı içimi rahat tutuyor. Linux bölümüne ve kafemize iyi bakın, olur mu? Windows'çuların buraya gelip bizlere laf sokmaya çalışmalarını bile özleyeceğim.

Aptal aptal veda edemem ben öyle. Kendinize çok iyi bakın.

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
Ne kadar ilginç
Benim de yarın gidecek ve bir daha istesem de buraya dönemeyecek olmam :(
Tabi buradakilerle ilgisi yok, benimki çok farklı :D
Hayatın kurallarından biridir zaten herşey üst üste gelmek zorundadır.

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
gidenlerin yolu açık olsun...
gelenler de hoş gelmişler...

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Ne kadar ilginç
Benim de yarın gidecek ve bir daha istesem de buraya dönemeyecek olmam :(
Tabi buradakilerle ilgisi yok, benimki çok farklı :D
Hayatın kurallarından biridir zaten herşey üst üste gelmek zorundadır.

sabahtan bana da git buradan buralar bize kalsın diyordun. :D ne adamsın real, senin ipinle kuyuya inan yandı vallaha :D

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
hahaha
ya sorma onu gaza getirmek için dedim :D
aslında gizlice arka kapıdan kaçacaktım ama herkes söyleyince ben de gaza geldim :D
yalnız ben merve'yi örnek verirken onun da gitmesi manidar :D
birileri bakarak kararmış ama hangimiz :D

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
hahaha
ya sorma onu gaza getirmek için dedim :D
aslında gizlice arka kapıdan kaçacaktım ama herkes söyleyince ben de gaza geldim :D
yalnız ben merve'yi örnek verirken onun da gitmesi manidar :D
birileri bakarak kararmış ama hangimiz :D

hacı hadi onu boşver de sen nereye gidiyon? :D

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
Gitmem gerektiği için gidiyorum Faruk.
Bazı şeyleri artık düzene sokmak için.
Bu yalanı sonlandırıp gerçek bir hayata başlamak için.
Büyük bir güce sahip olup onu iyi yönde kullanabilmek için.
Hoşçakal :)

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10

anakin skywalkerda benzerlerini söylemişti bi zamanlar:)
sonra...

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Başarılar dileriz, yolun açık olsun :clover:

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235

gitmeden bir de real name'ini öğrenseydik :p, see you in another life brother...

---------- saat 09:17 eklendi ---------- önceki mesaj saat 08:38 eklenmişti ----------

Fedora 13+ KDE 4 :thumbup1:

Hocam fedora ne durumda? Kısmet olupta bir göz atamadım. :( FedoraTR Forum

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Hocam fedora ne durumda? Kısmet olupta bir göz atamadım. :( FedoraTR Forum

Br haftadır birçok dağıtımı deniyorum (ubuntu, kubuntu, unity, pclinuxos, puppy, pardus, yoper vs.) 10 aydır bilgisayar başından uzak kalınca aç kurtlar gibi saldırdım. :D

Fedora 13'e KDE 4 ü yükleyince GNOME kullanan dağıtımlardan daha performanslı ve stabil çalıştığını müşahede ettim.Ayrıca başımın belası olan ALC 880 chipsetli ses kartını da ubuntu ve pardusta olduğu gibi saatlerce boğuşmak zorunda kalmadan 5 dakikada hallettim.

Bir tek paket yükleyicisi hoşuma gitmiyor.Synaptic kadar rahat değil.Ama o kadar kusur kadı kızında da olur.:D