Lgs'den çok korkuyorum

Bu konuyu okuyanlar

vewn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Şimdiden test çözmeye başla. 1
Dönem günlük 100 sorudan başla. 2. Dönemde 160-180'lere çıkarsın. 7. Sınıftan test çözmeye alışırsan 8. Sınıfın iyi geçer. Ben 7. Sınıfta test çözmedigim için şimdi günlük zar zor 150-200 soru çözüyorum. O yüzden erkenden alışmak çok işine yarar.
Önerebileceğiniz bir kaynak kitabı var mı? ben şimdilik Tonguç, M+ kullanıyorum

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
kaynak olarak biraz zor gelebilir ama okyanus yayınları öneririm (matematik için),türkçe için yanıt yayınları fen içinde yanıt inkılap için arı yayınlarının sosyalimo konu anlatımı,ingilizce için aklıma gelmiyor

vewn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
kaynak olarak biraz zor gelebilir ama okyanus yayınları öneririm (matematik için),türkçe için yanıt yayınları fen içinde yanıt inkılap için arı yayınlarının sosyalimo konu anlatımı,ingilizce için aklıma gelmiyor
İngilizcem baya iyiydir o yüzden kendimce İngilizce çalışabiliyorum

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751

Başka 7. Sınıf arkadaşlarımız varsa,

Türkçe fen ve matematik hiz Yayınları alsınlar. Ayrı olarak Türkçe gama Yayınları fenomen paragraf, matematik ve fen bilimleri için gama Yayınları fenomen, sosyal bilgiler için de arı Yayınları ve Çanta Yayınları
8. Sınıf kaynak Önerisi isteyen varsa tüm soru Bankalarımı bu konunun içine yazdım 8. Sınıf

xDalterx

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Şimdiden test çözmeye başla. 1
Dönem günlük 100 sorudan başla. 2. Dönemde 160-180'lere çıkarsın. 7. Sınıftan test çözmeye alışırsan 8. Sınıfın iyi geçer. Ben 7. Sınıfta test çözmedigim için şimdi günlük zar zor 150-200 soru çözüyorum. O yüzden erkenden alışmak çok işine yarar.
Şimdiden çalışmayı doğru bulmuyorum ben de geçen sene (2020) girdim sınava ve insan ister istemez artık çalışmaktan bıkıyor sıkılıyor. Ben 8.i sınıfa geçtiğimde kendime dedim ki “1. Dönem , 2. Dönem hiç fark etmez deli gibi çalışacağım.” ama evdeki hesap çarşıya uymadı ilk dönem daha bitmeden salmaya başlamıştım. Günde 150 soru çözdüğüm aşırı nadirdir. Ama hedefim yüksekti ve derslerimi derste güzelce dinlediğim için 2 lik dilime girebildim. Yani sana kısaca demek isterim ki 7. Sınıfta derslerini güzelce dinlesen , notlarını alsan yeterlidir. (Ben 7 de 1 ek kaynak dahi bitirmemiştim zaten test çözmeyi de sevmezdim) 8 e geçtiğinde dişini sıkarsan güzel bir okula gidemeyeceğinden şüphem yok :)

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
LGS dediğin nedir yeğen önemli olan üniversite.:)

vewn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
LGS dediğin nedir yeğen önemli olan üniversite.:)
o da önemli tabii :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdiden çalışmayı doğru bulmuyorum ben de geçen sene (2020) girdim sınava ve insan ister istemez artık çalışmaktan bıkıyor sıkılıyor. Ben 8.i sınıfa geçtiğimde kendime dedim ki “1. Dönem , 2. Dönem hiç fark etmez deli gibi çalışacağım.” ama evdeki hesap çarşıya uymadı ilk dönem daha bitmeden salmaya başlamıştım. Günde 150 soru çözdüğüm aşırı nadirdir. Ama hedefim yüksekti ve derslerimi derste güzelce dinlediğim için 2 lik dilime girebildim. Yani sana kısaca demek isterim ki 7. Sınıfta derslerini güzelce dinlesen , notlarını alsan yeterlidir. (Ben 7 de 1 ek kaynak dahi bitirmemiştim zaten test çözmeyi de sevmezdim) 8 e geçtiğinde dişini sıkarsan güzel bir okula gidemeyeceğinden şüphem yok :)
dostum sen yeni nesil matematik çözdün mü? ben yeni nesil matematik yapamıyorum o yüzden endişelerim biraz o yönde diğer derslerde sıkıntı yok ama

Son düzenleme:

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938

Ben hız yayınları M+ ari akıllı defter(sosyal ve matematik) more&more 7 başarı var(sosyal bilgiler)

Tudem(fen) yeni nesil soruları olan işleyen zeka(tüm dersler) konu işleyen zeka üçlü kuvvet türkçe seti (Daha fazla var ama adlarını unuttum)

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Merhaba abilerim ablalarım ben 7.sınıfa geçtim ve lgs hakkında düşünmeye başladım.Aslında bunu 6.sınıfta düşünmeye başlamıştım Coronavirüs çıkmasaydı planlarım vardı 2 yıl boyunca kaymeğin kurslarına gitmeyi çeşitli kitaplar çözmeyi hatta yaz tatilinde bile çalışmayı düşünüyordum.Ama maalesef Coronavirüs yüzünden planlarım alt üst oldu kurslar kapalı okul kursları desen okulda açık değil online derslere girmeye başlayınca biraz lgsye olan korkum yükseldi çünkü online olunca sınıf ortamı gibi olmuyor, sürekli dersden atıyor bazılarının mikrofonları açık garip garip sesler geliyor anlıyacağınız okul açılmayınca ben beceremiyorum gibi ama bazı derslerim iyi fen, türkçe, İngilizcem iyi ama 8.sınıfa geçtiğimde virüs geçmesse? diye düşünüyorum.... korkum baya büyük tavsiyeleriniz nelerdir?
Sana önerim maddi durumun yeterli ise konu anlatım ve testli kitap al kendine şimdilik. Günde yavaş yavaş 20-30 soru bile olsa çalış özellikle paragraf çalış. Bir disiplin oturt 8. Sınıfta ise bu soru sayını yükseltmen gerekiyor. Ben 2004 lüyüm ilk lgsye girdim. Güven bana korkulacak hiçbir şey yok. Korkup stres yaparak zaman geçirirsen boşa kendini yorarsın. 7. Sınıfta kendini kasmana gerek yok disiplinini oturt yeter 8 de üstüne koyar ve iyi bir yer kazanırsın İnşAllah.

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,310
Merhaba abilerim ablalarım ben 7.sınıfa geçtim ve lgs hakkında düşünmeye başladım.Aslında bunu 6.sınıfta düşünmeye başlamıştım Coronavirüs çıkmasaydı planlarım vardı 2 yıl boyunca kaymeğin kurslarına gitmeyi çeşitli kitaplar çözmeyi hatta yaz tatilinde bile çalışmayı düşünüyordum.Ama maalesef Coronavirüs yüzünden planlarım alt üst oldu kurslar kapalı okul kursları desen okulda açık değil online derslere girmeye başlayınca biraz lgsye olan korkum yükseldi çünkü online olunca sınıf ortamı gibi olmuyor, sürekli dersden atıyor bazılarının mikrofonları açık garip garip sesler geliyor anlıyacağınız okul açılmayınca ben beceremiyorum gibi ama bazı derslerim iyi fen, türkçe, İngilizcem iyi ama 8.sınıfa geçtiğimde virüs geçmesse? diye düşünüyorum.... korkum baya büyük tavsiyeleriniz nelerdir?
Çalışana zor yok bende bu sene girmiştim :) Başlarda 100 soru ile sonlara doğru günde 500 soru ile kapattım yüzde 1 e girdim

Reaksiyon puanı
6,381
LGS'de 8. sınıf konuları oluyor. En çok yoğunlaşacağınız ve ders çalışacağınız sınıf 8. sınıf olacak.

Ben de 8. sınıfım ve şahsen özellikle de 7. sınıfı çok gereksiz buluyorum. Şimdi temel orada atılıyor falan demeyin, baktığınız zaman 7. sınıfta ekstra öğrenilen veya işlenmezse olmaz bir konu yok. 8. sınıfta tekrar işleniyor veya önceki sınıflarda işlenmiş oluyor.

Kısacası 7. sınıftan bu kadar korkmayın. Ben de 8. sınıfım ama çok da korkmuyorum, ve merak etmeyin gün boyunca başınızı kaldıramayacaksınız veya hocaların dediği gibi bilgisayar veya televizyon gibi aletlere 1 dakika bakmak inanılmaz gerilemenize yol açmayacak. Gereğinden biraz fazla çalışın yeterli. Günde her dersten 100 soru çözmenize gerek kalmayacak.

İsterseniz son aylarda günde 600-700 soru çözersiniz ama sürekli size günde tek yapmanız gereken şeyin ders çalışmak olduğunu söyleyen insanlardan, ben olsam sürekli ders çalışırım, kafamı kaldırmam diyen hocalardan, 5 dakikalık aralarda veya küçük boşluklarda bile "Test çözsenize" diyen insanlardan uzak durun.

Son düzenleme:

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Korkuyorsun diye sınava çalışmayacak değilsin. Hayatını bir standarda sok. Bu yaşta bu dediğim zor olsa da her gün ders dinle, her gün tekrar dinle, aklından geçir, sıkıldığında 5 10 dakika mola ver.

Sınava girip başarılı olasıya kadar en fazla 1 yıl kendini herşeyden soyutla. Zaten pandemi var. 1 yıl senin hayatın için çok önemli. O 1 yıl sayesinde istediğin bir yere gidersin bunu unutma. Kazanacağını bilerek düzenli şekilde çalışmaya devam et. Düşünsene sadece 1 yılda bu şekilde istediğini elde edecek hayatını kurtaracaksın?

Forum morum çık git zaman öldürme.

xDalterx

Asistan
Reaksiyon puanı
104
o da önemli tabii :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

dostum sen yeni nesil matematik çözdün mü? ben yeni nesil matematik yapamıyorum o yüzden endişelerim biraz o yönde diğer derslerde sıkıntı yok ama
Zaten temel için kitabım yoktu. Bütün kitaplarım yeni nesildi. Yeni nesil soruları yapabilmek için gerçekten de çok bol soru çözmelisinki ki MANTIĞINI anlayabilesin. İlk başlarda hep soru ÇÖZÜMLERİNİ ezberlemiştim ben de sonra denemelerimizde daha farklı soru tipleri karşımıza çıkınca da doğal olarak afallamıştım ve mantıklarını anlamaya, ezberlemeye başlamıştım. Zaten mantığını ezberledikten sonra ilk iki cümlede hangi tip soru olduğunu, nasıl çözüleceğini anlıyorsun :)

vewn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Zaten temel için kitabım yoktu. Bütün kitaplarım yeni nesildi. Yeni nesil soruları yapabilmek için gerçekten de çok bol soru çözmelisinki ki MANTIĞINI anlayabilesin. İlk başlarda hep soru ÇÖZÜMLERİNİ ezberlemiştim ben de sonra denemelerimizde daha farklı soru tipleri karşımıza çıkınca da doğal olarak afallamıştım ve mantıklarını anlamaya, ezberlemeye başlamıştım. Zaten mantığını ezberledikten sonra ilk iki cümlede hangi tip soru olduğunu, nasıl çözüleceğini anlıyorsun :)
bende zaten temel orta yeni nesil sorular olmak üzere kitap alacaktım

Miraç71

Asistan
Reaksiyon puanı
222
Korkulacak bir şey yok, dersine çalış ve hedefine odaklan.

vewn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Kitaplarım birkaç hafta önce geldi elbette takıldığım 10dk düşündüğüm sorular bile oluyor ama sonunda doğru yapıyorum (bazen yapamadıklarımda oluyor :D) benim kitabım full yeni nesil değil ama en fazla 6 yanlış ya da 4 yanlış çıkabiliyor bazı sorularda dikkatli bakmıyorum galiba :D ama bu yanlışları da kapatacağım (mantık ezberlemek kısmında biraz kafam takıldı hangi tip soru derken biraz daha açıklayabilir misiniz?)

Reaksiyon puanı
1,338
Hocam ben bu sene girdim ben son ay salak gibi gidip mebin 5000 soruluk bütün örnek sorularını çözdüm ama bir tane benzer çıktı ya çıkmadı bence bol bol deneme çözün.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
Lgs den değil, yks den kork. Lisenin üniverste sınavında çok etkisi olmuyor, son yıla hiçbirşey bilmeden girip ilk 5k ya girebilirsin doğru çalışmayla.