Lgs'den çok korkuyorum

Bu konuyu okuyanlar

vewn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Merhaba abilerim ablalarım ben 7.sınıfa geçtim ve lgs hakkında düşünmeye başladım.Aslında bunu 6.sınıfta düşünmeye başlamıştım Coronavirüs çıkmasaydı planlarım vardı 2 yıl boyunca kaymeğin kurslarına gitmeyi çeşitli kitaplar çözmeyi hatta yaz tatilinde bile çalışmayı düşünüyordum.Ama maalesef Coronavirüs yüzünden planlarım alt üst oldu kurslar kapalı okul kursları desen okulda açık değil online derslere girmeye başlayınca biraz lgsye olan korkum yükseldi çünkü online olunca sınıf ortamı gibi olmuyor, sürekli dersden atıyor bazılarının mikrofonları açık garip garip sesler geliyor anlıyacağınız okul açılmayınca ben beceremiyorum gibi ama bazı derslerim iyi fen, türkçe, İngilizcem iyi ama 8.sınıfa geçtiğimde virüs geçmesse? diye düşünüyorum.... korkum baya büyük tavsiyeleriniz nelerdir?

Ruyifo

Asistan
Reaksiyon puanı
82
Merhaba abilerim ablalarım ben 7.sınıfa geçtim ve lgs hakkında düşünmeye başladım.Aslında bunu 6.sınıfta düşünmeye başlamıştım Coronavirüs çıkmasaydı planlarım vardı 2 yıl boyunca kaymeğin kurslarına gitmeyi çeşitli kitaplar çözmeyi hatta yaz tatilinde bile çalışmayı düşünüyordum.Ama maalesef Coronavirüs yüzünden planlarım alt üst oldu kurslar kapalı okul kursları desen okulda açık değil online derslere girmeye başlayınca biraz lgsye olan korkum yükseldi çünkü online olunca sınıf ortamı gibi olmuyor, sürekli dersden atıyor bazılarının mikrofonları açık garip garip sesler geliyor anlıyacağınız okul açılmayınca ben beceremiyorum gibi ama bazı derslerim iyi fen, türkçe, İngilizcem iyi ama 8.sınıfa geçtiğimde virüs geçmesse? diye düşünüyorum.... korkum baya büyük tavsiyeleriniz nelerdir?
LGS'de 8. sınıf konuları var . Eğer çalışırsanız 8. Sınıfta korkunuz olmaz:)

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Hocam sizin korkunuz varsa sizinle birlikte sınava girecek yüzbinlerce öğrenci de var. Onlar farklı koşullarda mı hazırlanıyor? Bu bahaneniz olmasın lütfen.
Tek hedefiniz düzenli çalışmak olsun.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Çalışırsanız kolay.
Not: Deli gibi çalışıp kafanızı kitaptan kaldırmasanız bile sonuç beklediğiniz gibi olamayabiliyor.
Ha, seviyenin altında bir okula gitsen bile o okulun en iyisi olursun. Bu durumu bu kadar takma.
Kendim yaşadım, ondan biliyorum :(

vewn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Çalışırsanız kolay.
Not: Deli gibi çalışıp kafanızı kitaptan kaldırmasanız bile sonuç beklediğiniz gibi olamayabiliyor.
Ha, seviyenin altında bir okula gitsen bile o okulun en iyisi olursun. Bu durumu bu kadar takma.
Kendim yaşadım, ondan biliyorum :(
Teşekkür Ederim :)

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
Ben 8'deyim şahsen şimdiye kadar öyle (Tonguç'un tabiriyle ) KAZUK-ÜL AZİZ bir soru göremedim. Matematiği testle çözersin TÜRKÇE ezber istiyor fen geçen sene FEN DE iyiysen sıkıntı olmaz . İnkılap tarihi ise ATATÜRK kolay yani. :)
Tabi bunu burslulukta 451 puan almış ve kazanamamış biri olarak söylüyorum. :(

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
2 sene önce aynı korkuyu yaşdaım 8.sınıftım ben dershaneye gitmeye başladım.Bana ders çalışma programı verdiler.Ben hergün o programa uydum ve 489 puan aldım.Önemli olan istekli çalışmak anlamak istiyen her yerde anlar.Lgsde dershaneye gitmeden iyi puan almak mümkün değil.Okul birincisi arkadaşım dershaneye gitmedi her sene karne ortalaması 99 du.Ama lgs den 350 aldı

Son düzenleme:

vewn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
2 sene önce aynı korkuyu yaşdım 8.sınıftım ben dershaneye gitmeye başladım.Bana ders çalışma programı verdiler.Ben hergün o programa uydum ve 489 puan aldım.Önemli olan istekli çalışmak anlamak istiyen her yerde anlar
çok istekliyim sosyal bilimler lisesi kazanmak istiyorum, dershane konusunu babama soracağım :) teşekkür ederim

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
daha birkaç ay önce kendileriyle tanıştım.o kadarda korkulacak bir şey değil merak etme ama sen benim gibi son 3 aya bırakma çalışmayı.benim notlar normaldede yüksekti ortalamam en düşük 87 geldi ama 8 de biraz boş verdim sonra son 3 ay dershaneye yazıldım+günde 100 civarı soru çözmeye başladım (bazen 80 e düşüyordu bazen 120 ye çıkıyordu sabit değildi) ve 6 7 8 konuları çıkıyor falan diyorlar ama o şu şekil belki sen fark etmemişsindir ama zaten hep geçen senelerin konularıylada uğraşmaktayız.en basitinden toplama çıkarma,denklemler ve ebob ekok örnek gösterilebilir.yani uzun sözün kısası korkma giriyorsun bitiyor ama inan bana çalışarak geçirdiğin bir senenin ardından lgs den çıktığındaki o ferahlamayı birdaha anca üni sınavında yaşarsın.bu arada %7 lik dilime girdim.

Reaksiyon puanı
109
Aynı sınıfa geçmişiz fakat çok kafaya takma kafayı yersin erkenden çalışmaya başlaman sana hiçbirşey kazandırmayacak lgs senesi elektroniği bırakıp dersine çalışsan yeter şahsen ne zaman 6-7 saat çalışsam başarısız oluyorum 1 saat çalışsam başarılı oluyorum amaç ders çalışmak değil,amaç bildiğine inanıyorsan bırakmak

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
ha bu arada online dersten anlamayan tek sen değilsin bu sebeple sen düşük alsan dahi diğerleride düşük alacağından senin %lik dilimin artacaktır.mesela ben 2018 lgs de 404 puan alsam aşırı iyi olurdu ama 2019 lgsde alsam o kadarda iyi olmazdı 2020 de aldım 2018 de alınan 404 puana denk olmasada 2019 a göre iyi bir puan.merak etme zaten çoğunluk kişi düşük puan alacağından bu sadece seni etkilemez önemli olan % lik dilimdir sen takma kafana dersleri yt deki hocalardanda tekrar et test çöz zaten devamı kendiğinden gelecektir

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
2 sene önce aynı korkuyu yaşdaım 8.sınıftım ben dershaneye gitmeye başladım.Bana ders çalışma programı verdiler.Ben hergün o programa uydum ve 489 puan aldım.Önemli olan istekli çalışmak anlamak istiyen her yerde anlar.Lgsde dershaneye gitmeden iyi puan almak mümkün değil.Okul birincisi arkadaşım dershaneye gitmedi her sene karne ortalaması 99 du.Ama lgs den 350 aldı
Şimdi evde kralsındır.
Beni az kalsın evden atıyorlardı. :D

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Teşekkür Ederim :)
Bu arada ekleyeyim, günde 240 sorunun altına düşmememe rağmen dilimim 3 küsürdü.
Vay be, özel değilse hangi okuldasınız ?

vewn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
daha birkaç ay önce kendileriyle tanıştım.o kadarda korkulacak bir şey değil merak etme ama sen benim gibi son 3 aya bırakma çalışmayı.benim notlar normaldede yüksekti ortalamam en düşük 87 geldi ama 8 de biraz boş verdim sonra son 3 ay dershaneye yazıldım+günde 100 civarı soru çözmeye başladım (bazen 80 e düşüyordu bazen 120 ye çıkıyordu sabit değildi) ve 6 7 8 konuları çıkıyor falan diyorlar ama o şu şekil belki sen fark etmemişsindir ama zaten hep geçen senelerin konularıylada uğraşmaktayız.en basitinden toplama çıkarma,denklemler ve ebob ekok örnek gösterilebilir.yani uzun sözün kısası korkma giriyorsun bitiyor ama inan bana çalışarak geçirdiğin bir senenin ardından lgs den çıktığındaki o ferahlamayı birdaha anca üni sınavında yaşarsın.bu arada %7 lik dilime girdim.
benim de ablam geçen sene lgsye girmişti hiç çalışmamıştı 1 aya falan bırakmıştı 307 puan almıştı ben daha yükseğini alacağım

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
benim de ablam geçen sene lgsye girmişti hiç çalışmamıştı 1 aya falan bırakmıştı 307 puan almıştı ben daha yükseğini alacağım
benim ablam 2019 da lgs ye girdi ortalaması 99 du tüm hocaları %100 fen lisesine girer dedi ama %18 lik dilime girdi.heyecan yapmış matematiği çözememiş (2 doğru 1 yanlış onun dışında nerdeyse ful) ama işin ilginç yanı sınavdan sonra kitapçığı verdiklerinde evde çözmeyi denedi çözdü.sonra ortalamayla bir liseye yerleşti geçen seneki ortalaması (2019-2020 e.ö.y) 88 di ve okulda 2. veya 3. oldu

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,843
Hiç korkmana gerek yok aslına bakarsan ben de çok korkmuştum o zamanlar ancak sınav önceliği okulca yaptığımız denemler sayesinde korkum geçti dilersen sen de kendine satın alıp uygulayabilirisin ?

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494

Ecomanya

Müdavim
Reaksiyon puanı
658
Çalışana kolay. Çalışmalısınız korkmanıza gerek yok.

vewn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
ha bu arada online dersten anlamayan tek sen değilsin bu sebeple sen düşük alsan dahi diğerleride düşük alacağından senin %lik dilimin artacaktır.mesela ben 2018 lgs de 404 puan alsam aşırı iyi olurdu ama 2019 lgsde alsam o kadarda iyi olmazdı 2020 de aldım 2018 de alınan 404 puana denk olmasada 2019 a göre iyi bir puan.merak etme zaten çoğunluk kişi düşük puan alacağından bu sadece seni etkilemez önemli olan % lik dilimdir sen takma kafana dersleri yt deki hocalardanda tekrar et test çöz zaten devamı kendiğinden gelecektir
online dersleri anlayabiliyorum işlediğimiz konuların özetini çıkarıp test çözüyorum şimdilik daha fazla test kitabı almayı düşünüyorum çok az test kitabım var yardımı için teşekkür ederim :)

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Madem 7. Sınıftasın bende 7 ye geçtim nasil oluyoda 20 yaşında oluyorsun?

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
doğum tarihimi 2008 yapacaktım ama site yaşınız küçük olduğu için hesap açamıyoruz dedi o yüzden 2000 yaptım
Bir Yönetici ile iletişime geç tarihi değiştirsinler
Bende korkuyorum ama çalışmak zorundayız.

Son düzenleme:

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Korkunun ecele faydası yoktur kardeşim. Korkularını yenip üzerine gidersen kazanmış olursun. Onun için korkmana gerek yok, alt tarafı bir sınav olarak düşün.

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Şimdiden test çözmeye başla. 1
Dönem günlük 100 sorudan başla. 2. Dönemde 160-180'lere çıkarsın. 7. Sınıftan test çözmeye alışırsan 8. Sınıfın iyi geçer. Ben 7. Sınıfta test çözmedigim için şimdi günlük zar zor 150-200 soru çözüyorum. O yüzden erkenden alışmak çok işine yarar.