LGS yi başaramam diye korkuyorum

Bu konuyu okuyanlar

¹ ChamPoinT ¹

Profesör
Reaksiyon puanı
589
Şöyle düşün.
Eğer Çalışkansan. Yani obp iyise rahat ol.
Yani rahat ol derken stres yapma.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Daha 7. Sınıfım dershaneye gidiyorum benle komşu çocuğu birlikte gidiyoruz daha yeni deneme yaptım komşu çocuğu geçti diye bi ton laf söyledi :(
Ben kim bilir kaç komşu çocuğunu, kaç arkadaş çocuğunu, kaç sınıf arkadaşımı geçtim denemelerde. Bursluluk sınavlarında ülkenin tanınmış özel okullarının birinden %90 burs almıştım, sınava girip daha iyisini yaparım demiştim.
Sonuç ne oldu ? mükemmel...
Denemeler adı üstünde "deneme".
Bu kadar kafaya takmayın ama umursamaz da olmayın.

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Aah ah.. stres yapmasam çok farklı yerlerdeydim şimdi.
Strese girmeyin ama umursamaz da olmayın. Ben çok umursayıp strese girmiştim. Elim ayağım titriyordu sınavda optiği işaretlerken..
bana denemede oluyor lgs de kalp krizi geçiririm artık

daily.Chavo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,494
Haftanın 7 günü dershane günlük +300 soru 484 almıştım büyük ihtimal yanlış hatırlamıyorsam

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Fen lisesine kaç kişi girebilecek ki?
O yüzden kendinizi boşuna kasmayın, germeyin. Çünkü olmayınca olmuyor.

Ben zamanında lise sınavına insan dışı bir çalışma yapmıştım ve fen lisesine girememiştim..
Hey Cortana Cevap Ver Bana Hangi Lisedesin Kanka

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Bir ekleme yapayım.

Sonuç gerçekten beklediğiniz gibi olmayabiliyor.

Sınavdan 3 gün önce yaptığım denemede "x" yanlışım çıktı diye ağlamıştım.

Sınavdan sonra baktım "3x" yanlış yapmışım.

Neyse sınavı tamamlamıştım ya, ona şükür. O zamanlar burnum günde 2 3 kez kanıyordu. Sınavda öyle bir talihsizlik yaşasam şimdiki beğenmediğim okulu da rüyamda görürdüm. :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Stresi nasıl yeniyosunuz ya
Bu konuda tavsiye veremiyorum.
Ben de yenemedim.

Cortana

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Sınavdan önce çok fazla denemeye girmiştim, deneyimim vardı.
Haliyle sınava girdiğimde bu duruma alışıktım. Denemeleri öğretmenlerin verdiği fotokopi testler gibi düşün, stresini azaltır.

daily.Chavo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,494
Ailen baskı yapmassa bir süre sonra alışıyorsun o sınava alışmak için gece 3 gibi yatığım zamanları biliyorum.O kadar çalıştım şehrin en iyi fen lisesindeyim.Ama üniversiteden sonra iş bulamam diye korkum var

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Allah'ın izni ile başarırsın, olumsuz düşünme. :) Hiç olmadı bir sürü alternatif var, mesela ben açık lisede okuyorum ve çok da memnunum Allah'a şükür. :)

Cortana

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Dünyanın sonu değil, fakat senin sonun.

(şaka)

Kazanamazsan da dert etme çünkü Galatasaray, BAL, İEL gibi okullara giremedikten sonra tüm okullar aynı.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Benden sana tavsiyeler:
Çalışma: Anlamadığın konular olacak. Benim de bir sürü vardı. Hocalara tenefüste sordum. Sonra evde gelip en kolay test kitabından çözerek iyice anladım. Kitaptan oku diyemeyeceğim kitap boş bence inkılap dışında. Test kitaplarında konu anlatımlarını okuyabilirsin, ben hiç video izlemedim.
Stres: Bunu bilmiyorum. Ben de stres yaptığım için kazanabileceğim yerleri kazanamadım.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Çok çalışsan da bazen yapamıyorsun. Dersleri sallayıp benden çok çok daha iyi liseleri kazanan arkadaşlarım vardı. Biraz kafa da önemli yani, kapasitesi var her insanın çok da zorlayıp duman attırma :)

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,612
Ben okul denemelerinde hep eleme yöntemni uygulardım mantıksız gelenin üstünü çiz en mantıklıyı işaretlerdim hep hiç çalışmadan okul denemesinde 400 falan alırdım hiçde çalışmazdım
bence öncemli olan ezber değil dersin mantığını anlamak

GhosT57

Profesör
Reaksiyon puanı
4,911
10.sınıfım

Son düzenleme:

Coach85

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dinlediklerimi Çok Çabuk Unutuyorum Kendimi Salak Gibi Hissediyorum Sorularıda çözemiyorum haliyle hızlı ve etkili tekrar yöntemi olan varmı
yoksa bu gidişle başaramayacağım galiba
not alarak çalışabilirsin sayısal konuları daha çok yazarak çalış. Sana uyan metotlarla çalışmalısın. istersen yardımcı olabilirim.

Reaksiyon puanı
268
Dinlediklerimi Çok Çabuk Unutuyorum Kendimi Salak Gibi Hissediyorum Sorularıda çözemiyorum haliyle hızlı ve etkili tekrar yöntemi olan varmı
Yine sen kardeşim sen bırak okulu mokulu
Sende olmuyo git lgs kağıdına zöyle
İşaet olarak
Abe diye kodla

unknownboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
kardeşim sana diğeceğim tek şey okuduğunu anlayabiliyormusun? eğer anlayamıyorsan (kitap okumayı sevmiyorsan)unut bu işi

fakat ben kitap okumayı seviyorum boş zamanlarımdada kitap okurum diyorsan eğer sınav sana basit olcak, şöyle anlatayım soruların %95 okuduğunu anlama sen eğer bilgi eksiğin yoksa (zaten din, türkçederslerde hep metin okuduğunu anlama var bilgi yok dencek kadar az) %5 i ise matematik fen gibi eliyici sorular onun dışında hocaların ve senin 10 larca sorunun aynısı(evirip çevirip aynı soruyu tekrar yazmış derler hocalar) benim sana önerim sadece kitap oku ben sadece kitap okumadığım için ve çok pc ye baktığım için(dikkat dağınııklığı) yüzünden kaybettim BUKADARDI OKUDUĞUN İÇİN RİCA EDERİM.d İYİ GÜNLER

Miraç71

Asistan
Reaksiyon puanı
222
Korkmana gerek yok, stresten de uzak dur.