LGS yi başaramam diye korkuyorum

Bu konuyu okuyanlar

_mirror_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,938
Dinlediklerimi Çok Çabuk Unutuyorum Kendimi Salak Gibi Hissediyorum Sorularıda çözemiyorum haliyle hızlı ve etkili tekrar yöntemi olan varmı
yoksa bu gidişle başaramayacağım galiba
Ben de 7 ye gidiyom senin düşündüğünü dusunuyorum

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
korkmayın.bende aynı korkuyu yaşadım 2. dönem dershaneye yazıldım +günlük 100 soru ve tekrar 404 aldım.ama lgs den çıkınca öyle bir ferahlıyorki insan. (2020 de girdim)

_mirror_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,938
korkmayın.bende aynı korkuyu yaşadım 2. dönem dershaneye yazıldım +günlük 100 soru ve tekrar 404 aldım.ama lgs den çıkınca öyle bir ferahlıyorki insan. (2020 de girdim)
Bende bu sene dershaneye yazıldım.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Yaparsın sen. Yapamazsan dünyanın sonu değil.

Kötü lise kötü meslek demek değil. Olmazsa lisede olur.

Kendine güven ve çalış, bitti.
Şunu da ekleyeyim ben deli gibi çalışmama, kendime güvenmeme rağmen berbat bir sonuç almıştım sınavdan. Eksiksiz yapsan da her zaman işler yolunda gitmiyor.

ARX

Asistan
Reaksiyon puanı
265
Bende çok korkuyordum ama keşke korkmasaydım çok stres yapıyor.12 soru boş bıraktım sorular kolaydı ama ya yanlış yaparsam diye düşündüm ve 30 dakika kala çıktım 427 aldım. Ama Ankara fen e gitmeie potansiyeli vardi keşke bırakmasaydım.

Ali Tuna Boran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dinlediklerimi Çok Çabuk Unutuyorum Kendimi Salak Gibi Hissediyorum Sorularıda çözemiyorum haliyle hızlı ve etkili tekrar yöntemi olan varmı
Hiç merak etme ben geçen sene girdim ter temiz girip çıkıyor hissetmeyeceksin bile

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307

Ayibogan01

Asistan
Reaksiyon puanı
201
Benim aile ille de fen lisesi diyor.
benimkiside fen lisesi
bende korkuyorum bende konulari anlamiyorum AMA sonra anlamadigim konuyu eba,youtube,konuanlatim kitaplari , ders kitaplari her birinden teker teker calisiyorum ve insan hemen ogreniyor ve sorulari cozemiyorum diye dert etme matematik ogretmenim soyle demisti " ister 50 yanlis ister 30 yanlis onemli olan yanlislarini ogrenmek " bende hep oyle yapiyorum yanli sorularima surekli bakiyorum , bir kagida not aliyorum ve calisiyorum bu arada oyle cok zeki biri degilim gunde 1 saat soru cozerim yeter

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
ben çok çalışırdım ama yinede korkardım allaha şükür 1.72 dilime girdim ama daha iyisini yapardım :(

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Fen liselerinin müfredat dışında bir artısı yok. Ben de tercihlerde ilin en kötü fen lisesi ve orta seviye bir anadolu lisesi arasında kalmıştım, anadoluyu seçtim. Hem daha köklü, merkezi ve ulaşımı kolay. Kafam rahat. Fen lisesine gitsem fen lisesindeyim diye havalara girecektim kesin.

_mirror_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,938
Fen liselerinin müfredat dışında bir artısı yok. Ben de tercihlerde ilin en kötü fen lisesi ve orta seviye bir anadolu lisesi arasında kalmıştım, anadoluyu seçtim. Hem daha köklü, merkezi ve ulaşımı kolay. Kafam rahat. Fen lisesine gitsem fen lisesindeyim diye havalara girecektim kesin.
Daha 7. Sınıfım dershaneye gidiyorum benle komşu çocuğu birlikte gidiyoruz daha yeni deneme yaptım komşu çocuğu geçti diye bi ton laf söyledi :(

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Aah ah.. stres yapmasam çok farklı yerlerdeydim şimdi.
Strese girmeyin ama umursamaz da olmayın. Ben çok umursayıp strese girmiştim. Elim ayağım titriyordu sınavda optiği işaretlerken..

Arrites

Asistan
Reaksiyon puanı
46
16 yaşındayım yani ben de senin girdiğin sınava girdim kazanamadım klişe olacak ama takma lise evet önemli ama bu bir son değil olmadi lisede iyi çalışırsın üniversiteyi iyi kazanırsın

Cortana

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Fen lisesine kaç kişi girebilecek ki?
O yüzden kendinizi boşuna kasmayın, germeyin. Çünkü olmayınca olmuyor.

Ben zamanında lise sınavına insan dışı bir çalışma yapmıştım ve fen lisesine girememiştim..

_mirror_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,938
Fen lisesine kaç kişi girebilecek ki?
O yüzden kendinizi boşuna kasmayın, germeyin. Çünkü olmayınca olmuyor.

Ben zamanında lise sınavına insan dışı bir çalışma yapmıştım ve fen lisesine girememiştim..
Aile o kadar baskı yapıyor ki artık stresten gerildim.

ARX

Asistan
Reaksiyon puanı
265
Okulun rehber hocasına danış.