LGS ye 5 Gun kaldi Ama ben Henuz Calismadim

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
Son 5 gün çalışaacaksan, matematik öğretmeni olarak konuşayım, matematik hiç çalışma. Bol bol Türkçe ve sözel dersler çöz.

Son düzenleme:

Resko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
28
Son 5 gün çalışaacaksan, matematik öğretmeni olarak konuşayım, matematik hiç çalışma. Bol bol Türkçe paragraf, Tarih ve Coğrafya çöz.
İyi de neden mat çalıştım mat im kötü zaten de

ARCANDY

Profesör
Reaksiyon puanı
2,749
5 günde bütün konuları öğrenemezsin, geçmiş olsun.

Resko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
28
Sözelin iyise sayısala bak.Sözel genel olarak basit çıkar.Sayısaldan matematiğin iyi değilse fene odaklan 1 soru 1 sorudur diyip fen tekrarı yap
Ben sözel olayını çözemedim ya cidden ?

Mfci

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Ben sözel olayını çözemedim ya cidden ?
LGS'de sözel bölümünü kolay sorarlar.Çocuklar çıkınca bütün sınav zordu deyip hükümete yüklenmesinler diye.Ve sözel ilk bitireceğiniz bölüm olacağından dolayı daha kolay sorarlar.Orada stresinizi atarsınız.Sınav asıl sözel bittiğinde 40 dakikalık molanın ardından başlar.O da sayısal bölümüdür.

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
QUOTE="SelimAkoguz, post: 5265840, member: 628502"]
Ben hiç çalışmadan 370 puan alan birisiyim 370 almaktan bıktım bir gun çalıştım ve 440 puan almaya başladım bilmeden konuşmayın gerçekten hevesi varsa 5 günde 300 puan bile atlayabilir
Hangi sınavdan
[/QUOTE]
Bende LGS'ye gireceğim. Yaptığım denemelerde 60-70 puan'a yakın artışlar oldu

Ahmetkızıloğlan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
25
Geçmiş olsun hocam... Bari netleriniz ne durumda onu söyleyin. Belki 2-3 net eşşek gibi çalışarak artırırsınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben LGS de sene başında 30 netim vardı. sonlara doğru 75-80 lere çıktım

Resko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
28
Geçmiş olsun hocam... Bari netleriniz ne durumda onu söyleyin. Belki 2-3 net eşşek gibi çalışarak artırırsınız.

Ben herşeyi okul sayesinde mi kazandım da eşek gibi çalışayım ha ?
Hatta ister inanın ister inanmayın
Ben İngilizceyi küçüklüğümden beri oynadığım mw3 oyunundan öğrendim yalan söylüyorsam şerefsizim

Ahmetkızıloğlan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
25
Ben herşeyi okul sayesinde mi kazandım da eşek gibi çalışayım ha ?
Hatta ister inanın ister inanmayın
Ben İngilizceyi küçüklüğümden beri oynadığım mw3 oyunundan öğrendim yalan söylüyorsam şerefsizim
Siz bilirsiniz...

Çooooooook Çooooooook teşekkürler baya bi moral verdiniz gerçekten çok sağolun haklisiniz

Arkadaşlar ben ne çok iyi bir lise nede kötü bir lise istemiyorum ben orta dereceli bi liseye gitsem o yeter bana kötü liseye gidersem eğer ortama ayak uydurarak çok çalışıp güzel bi üni ye gidebilirim belki
Okul ortalaman kaç?

Kardeşim bence test kitaplarını unut örnek sorulara çalış.

Son düzenleme:

Mfci

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Tam olarak neyi tartışıyorsunuz ?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,121
Yeri geliyor vizeye veya finale bile 5 gün çalışmak yetmiyor. LGS'ye 5 gün kala çalışma daha iyi. 2 ay olur 3 ay olur anlarım da, 5 gün çok az bir zaman.

Mfci

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Eğer arkadaşın okul ortalaması 80 in üzerindeyse belki bir anadolu lisesi kazanabilirsiniz.
Bakın siz ortlamaya göre liseye giremezsiniz.Nice arkadaşlarımı tanıyorum bırak 8.sınıf ortalamasını adamın ortaokul ortalaması 100 ama sınavda heyecanlanıyor burnu kanıyor (strese bağlı) adapte olamıyor.
Çalışmışlığın dışında sınavın olacağı zamanda kişinin ruh hali çok önemli.

Ahmetkızıloğlan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
25
Bakın siz ortlamaya göre liseye giremezsiniz.Nice arkadaşlarımı tanıyorum bırak 8.sınıf ortalamasını adamın ortaokul ortalaması 100 ama sınavda heyecanlanıyor burnu kanıyor (strese bağlı) adapte olamıyor.
Tamam. Haklısınız sanırım

Ersen Yılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
48
Hocam kişiyi öne veya geriye atan da o.Bir arkadaşım var okulda bi deneme olacaktık o zaman bile ağlamıştı.

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
İyi b*k yedin

Lgs gibi önemli bir sınavda nasıl çalışmadın bunca yıl boyunca üniversite sınavı gibi buna tekrar girmeyeceksin tek kez gireceksin Tonguç akademi'den videoları izleyip birkaç deneme çözersen belki 100 puan 150 puan kadar artabilirsin ama çok çalışman lazım
sakin ağzımızı bozmayalım arkadaş yardım istemiş ne hakla kötülüyosunuz ?

goktug05.06

Doçent
Reaksiyon puanı
121
Arkdslr lgs ye 5 gün kaldı ben henüz çalışmadım

5 günde çok çalışmam lazim hiç olmasa bi kaç bişey çalışim diyorum ne önerirsiniz
5 gün için

çalışsaydın kardeş ben hergün 250soru + denemeyi boşunamı çözdüm?

Mfci

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Bazı kişiler senin moralini bozacak yorumlar yapmış ama sen kafana takma.Evet bu zamana kadar bırakman büyük bir hataydı.Şimdi çok çalışman senin bildiğin şeyleri de unutturacaktır.Rahat ol günde 3 saatin üzerine çıkma başarabilirim diye gir bu sınav zorsa sadece bana değil herkese zor diye bakmalısın.
Biz sanaldan senin ruhsal yapını bilemeyiz belki ailenden akrabandan birisi corona oldu ve bu seni etkilediğinden dolayı çalışamadın.Ama artık geriye değil ileriye bak.Bu forumu 5 günlüğüne bir daha açmayacak şekilde kapat.Derslerine yoğunlaş.Ama burada önemli nokta kendini zorlama.Sınav gününden 1 gün önce ders saatini azalt.Rahatla gerilme.Bundan sonrası daha basit olacak.Gece yatma gibi bir alışkanlığın varsa bunu yapma.İyi bir duş aldıktan sonra uyuyabilirsin.Benim önerim gece 11 de uyuman olacaktır.Çok geç saatlerde uyuma ve o gün yarın olacaklar hakkında çok da bişey düşünerek zihnini yorma.Sınav zamanında rahat ol istersen amuda kalkarak çöz istersen bacak bacak üstüne at.Ama ne olursa olsun hayatında yapacağın olayların sonuçlarını da unutma.
Sana başarılar dilerim umarım beklentinin üzerinde bir sonuç alırsın.

İyi Forumlar..
Bakın 2 gün önce de aynı şeye değindim.Gelip de buraya 5 gün kala ders mi çalışılır biz boşuna mı çalıştık gibi yorumlar yapmayın.Bu Forumun diğer forumlardan farkını gösterelim.O da biliyor mal değil yani. 5 günde LGS'de derece yapamayacağını.Biz burada taktik veriyoruz.Birbirimizi kırmadan yardımcı olalım lütfen.

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,742
Ben hiç çalışmadan 312 puan alıp çıkmıştım kardeşim. Takma kafaya rahat ol. Matematiğine güvenmiyorsan en sona bırak onu. Kendine göre bi strateji belirlersin sen

Benim kardeşim de girecek anca oyun oynuyor ohh

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
çalışcaksın daha ne yapalım

Ersen Yılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
48
Ben hiç çalışmadan 312 puan alıp çıkmıştım kardeşim. Takma kafaya rahat ol. Matematiğine güvenmiyorsan en sona bırak onu. Kendine göre bi strateji belirlersin sen

Benim kardeşim de girecek anca oyun oynuyor ohh
En mantıklısı.Keşke beni de zorlamasalar da çalışmasam 3-4 gün kaldı kardeşine söyle 2 kitap açsın.

goktug05.06

Doçent
Reaksiyon puanı
121
Hocam hedef nedir?
ANKARA / BEYPAZARI / Hatice-Cemil Ercan Fen Lisesi inşallah ya da hakan gülşen mesleki tekniki anadolu

reis aynı benim durumum

benefe

Profesör
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,671
Arkdslr lgs ye 5 gün kaldı ben henüz çalışmadım

5 günde çok çalışmam lazim hiç olmasa bi kaç bişey çalışim diyorum ne önerirsiniz
5 gün için
Şimdiiiii Diğer olumsuz yorumları bırak ve bu yorumu sonuna kadar oku !!!!
•İlk Olarak Stres Yapma Stres Yaparsan Eşek gibi çalışsanda Hiç Bir şey olmaz şimdi ciddiye almazsa bunu sınavdam sonra gelir keşke dersin
• Daha Sonra hiç bir şey bilmiyorsan ve desteğe ihtiyacın varsa illaki bildiğin youtube ders kanalları vardır hiç yoksada forumda önerilen birine girip bakabilirsin oraya girip sakince çok zor olmayan konuları çalış daha sonra örnek sorulara bak
• Uykunu Mutlaka İyi Almalısın Yoksa çalıştığın hiç bir şey kafana girmez herhangi bir motivasyon konusunda annen veya baban konuşabileceğin biri varsa onla konuş yoksa ders aralarında bana yaz senle istediğin kadar konuşurum
• Kendine mutlaka ders çalışma programı yap her derse eşit çalış ama mesela matematik cidden çok kötüyse onun üstünde çok çalışmak sana 5 günde hiç bir şey sağlamaz. Hepsine yeterince çalış
• Bunu söylemek hoş değil ama beklentilerini yüksek tutma 420 450 puanlarda gözün olmasın ama bu zamana kadar birazda olsa çalılştıysan sana yeticek puanlar alırsın kendinin ne alabileceğini düşünüyorsan onun üstüne çıkmak için çalış
• Gelelim en önemli yere bütün oyun pc vs hepsini bırak sadece dersine işe yarayacak teknolojik şeyleri kullan
• Sınava girerken kim ne derse desin hiç birini takma ve sadece kendi yüksek motivasyonunla gir kendini mutlu tut öyle gir
Eksik bişey yazdıysam Lütfen diğer arkadaşlar eklesin

Şimdiiiii Diğer olumsuz yorumları bırak ve bu yorumu sonuna kadar oku !!!!
•İlk Olarak Stres Yapma Stres Yaparsan Eşek gibi çalışsanda Hiç Bir şey olmaz şimdi ciddiye almazsa bunu sınavdam sonra gelir keşke dersin
• Daha Sonra hiç bir şey bilmiyorsan ve desteğe ihtiyacın varsa illaki bildiğin youtube ders kanalları vardır hiç yoksada forumda önerilen birine girip bakabilirsin oraya girip sakince çok zor olmayan konuları çalış daha sonra örnek sorulara bak
• Uykunu Mutlaka İyi Almalısın Yoksa çalıştığın hiç bir şey kafana girmez herhangi bir motivasyon konusunda annen veya baban konuşabileceğin biri varsa onla konuş yoksa ders aralarında bana yaz senle istediğin kadar konuşurum
• Kendine mutlaka ders çalışma programı yap her derse eşit çalış ama mesela matematik cidden çok kötüyse onun üstünde çok çalışmak sana 5 günde hiç bir şey sağlamaz. Hepsine yeterince çalış
• Bunu söylemek hoş değil ama beklentilerini yüksek tutma 420 450 puanlarda gözün olmasın ama bu zamana kadar birazda olsa çalılştıysan sana yeticek puanlar alırsın kendinin ne alabileceğini düşünüyorsan onun üstüne çıkmak için çalış
• Gelelim en önemli yere bütün oyun pc vs hepsini bırak sadece dersine işe yarayacak teknolojik şeyleri kullan
• Sınava girerken kim ne derse desin hiç birini takma ve sadece kendi yüksek motivasyonunla gir kendini mutlu tut öyle gir
Eksik bişey yazdıysam Lütfen diğer arkadaşlar eklesin
Bide eklemek istiyorum sayısalın kötüyse sözele ağırlık var çünkü sözel puanını sayısaldan daha kolay artırırsın 5 gün kaldığı için sayısalda çalışcam diyorsam fene daha ağırlık verebilirsin