LGS ye 5 Gun kaldi Ama ben Henuz Calismadim

Bu konuyu okuyanlar

Resko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
28
Başta bende kötü yorum yapmak istedim ama şunu merak ettim.Okuldaki durumun ne neye güvendin yani bu kadar çalışmayıp yattıysan ya çok tembelsin hiç aran yok okulla ya da çalışmadan sadece ders dinleyerek birşeyler öğrenenlerdensin.Açıkcası bizim zamanımızda sbs vardı 6. Sınıfta girmiştik ilk ne olduğunu bile anlamadım ama iyi geçmişti çünkü ilkokuldan beri bir birikim vardı dersi derste dinler yazılılara çalışırdım.Ama 8.sınıfta gördüm günümü daldım gittim bilgisayara oyuna boşverdim kopkolay sınavı yapabilceğimden kötü yaptım.Yani eğer derslerde bir şey anladıysan ve buna güvendiysen neden olmasın yaptığın doğru değil çok iyi bir sonuç bekleme ama bilemezsin bence git ve konuları oku en azından. Ha son 5 gün bişey olmaz değil üniversite sınavında son gün yolda baktığım sabah evde baktğım konulardan soru çıktı bazıları son adrenalinle daha iyi öğrenir.Yalnız bu hatayı lisede yaparsan dönüşü bu kadar kolay olmaz onu söyleyeyim. Üniversite sınavı ultra zor buna göre lisede düzgün tumalısın işi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya bu paylaşım yanlışlıkla oldu bu metni paylaştım yanlışlıkla ?

LGS mi ? YKS mi ?
Hangisi daha önemli yani kötü bi liseye düşersem çok çalışİrşad güzel bi üni ye gidebilirmiyim ?

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,242
Arkdslr lgs ye 5 gün kaldı ben henüz çalışmadım

5 günde çok çalışmam lazim hiç olmasa bi kaç bişey çalışim diyorum ne önerirsiniz
5 gün için
Dostum iyi lise iyi üniversite. Sen ilk raundu kaybettin......

Ben bunu başaran çok az kişi gördüm. Onlarda sınav zamanı çalışıp heyecanına yenik düşüp kötü yapan insanlar. Sen ne yazık ki hiç çalışmamışsın. Doğru konuşmak gerekirse yapamazsın

hocam bir de bu yıl önceki yıldan daha fazla öğrenci girecek. :( yani önceki yıl 300 ile alan lise bu yıl en az 330dan alır

Son düzenleme:

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267

Ya bu paylaşım yanlışlıkla oldu bu metni paylaştım yanlışlıkla ?

LGS mi ? YKS mi ?
Hangisi daha önemli yani kötü bi liseye düşersem çok çalışİrşad güzel bi üni ye gidebilirmiyim ?
LGS daha önemli LGS ye birkez girebileceksin ama YKS ye istediğin kadar girebilirsin yks de birden fazla şansın var

Mehdi Ocl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

5 günde çok çalışmam lazim hiç olmasa bi kaç bişey çalışim diyorum ne önerirsiniz
5 gün için
Bence çok eksik konun yoksa full denemeden git eğer çok konu eksiğin varsa kafan karışır en azından son günlerde yapamam falan diye moralini düşürme ne kadar net arttırabiliyorsan arttırmaya çalış.
Başkalarının nasıl çalıştığını düşünerek vakit kaybetme,
Boş boş videolar veya oyunlarla ilgini sıfıra çek,
Bence sakın motivasyon tarzı videolar izleme vakit kaybı,
Başkalarının senin hakkında ne düşündüğünü umursama!
Benim düşüncelerim bunlar tabi gerisi sana kalmış.

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
Bu arada meslek lisesinden tıp kazananlar var.
Arkadaşı cok yqnlis yonlendiriyorsunuz meslek lisesinde öğrenci ortamı kötü olduğundan bu çok dusuk bi ihtimal LGS yks den daha önemli

LGS'ye son 5 gün çalışmak nedir? Biz boşuna mı çalışıyoruz 7. sınıftan beri. Sizin gibileri anlamıyorum. Neyinize güveniyorsunuz çok merak ettim.
Ben bir gün de çok çalışarak 70 puan atladım knk :D 5 günde çok çalışırsa yapabilir

Resko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
28
Bu arada meslek lisesinden tıp kazananlar var.
Ben ne tembelim ne de çalışkan ortayim sınava hiç çalışmadım ama normal ders sınavlarına hocanın sorucagı konuları hızlıca bi göz atardım sınava girince de hepsi aşırı kolay gelmişti lgs içinde konulara hızlıca bi göz atsam serseri ortamı olmayan bi okula gidebilirmiyim ?

Mehdi Ocl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşı cok yqnlis yonlendiriyorsunuz meslek lisesinde öğrenci ortamı kötü olduğundan bu çok dusuk bi ihtimal LGS yks den daha önemli

Ben bir gün de çok çalışarak 70 puan atladım knk :D 5 günde çok çalışırsa yapabilir
:D nasıl 70 puan atladın ya yüksek bir rakam çünkü

mustafaozan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15

5 gün için
İngilizlerin güzel bi lafı var kardeşim: "No Pain No Gain" . Yani acı yoksa kazançta yok. Kendini sıksaydın biraz.

Mehdi Ocl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ben ne tembelim ne de çalışkan ortayim sınava hiç çalışmadım ama normal ders sınavlarına hocanın sorucagı konuları hızlıca bi göz atardım sınava girince de hepsi aşırı kolay gelmişti lgs içinde konulara hızlıca bi göz atsam serseri ortamı olmayan bi okula gidebilirmiyim ?
lgs yle okul sınavları bir değil ki kardeşim.
sen hala göz atmaktan bahsediyorsun bence şu son günlerde en üst düzeyde bir tempoyla çalışmalısın bence,
Bu arada lgs yorumlama istiyor ama eğer okul notların çok iyi ise yerelden girmeyi dene,lgs de istemediğin bir not alırsan yerel bir okula gidebiliyorsun diye biliyorum

Ben hiç çalışmadan 370 puan alan birisiyim 370 almaktan bıktım bir gun çalıştım ve 440 puan almaya başladım bilmeden konuşmayın gerçekten hevesi varsa 5 günde 300 puan bile atlayabilir
Çok haklı bi yorum adamın moralini boşa düşürmeyin

5 gün için
Bu arada eski lgs ve örnek sorulara bakmayı unutma hiç vakit kaybetmeden çalış

5 günde tüm sene yetişmez
zaten ilk dönem var sadece sanırım

Son düzenleme:

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,242
ortaokulda hocalar kolay sınav yapar o notlara bakarak aldanma. Çoğu eğitimhaneden 3-5 pdf indirip içlerinden soru seçip karma bir sınav kağıdı oluşturur.

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,606
yeni konu açmak istemiyorum şuan sadece bir soru soracağım

LGS de 5-6-7-8 . sınıfta işlenenlerin hepsimi çıkacak yoksa sadece 8. sınıf konularımı

Mfci

Asistan
Reaksiyon puanı
130

LGS de 5-6-7-8 . sınıfta işlenenlerin hepsimi çıkacak yoksa sadece 8. sınıf konularımı
Sadece 8.sınıfın ilk dönemi çıkacak diye biliyorum ben.

MrGrфn

Profesör
Reaksiyon puanı
1,290

8. sınıfın ilk dönem müfredatı çıkacak.

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,242
Hocam mantık muhakeme soruları ile aranız iyiyse ve yorumlama yeteneğiniz fazla ise belki nitelikli bir liseye gidersiniz. Ama okulun yaptığı denemeler hariç kendiniz deneme çözmediyseniz,her dersten en az 1 test kitabı bitirmediyseniz üzgünüm ama hiçbir şey yapamazsınız

Son düzenleme:

Timurid

Profesör
Reaksiyon puanı
835

5 gün için
şimdi ders çalışma yat kalk cs go oyna 4 gün botunca 1 gün kala da camiye git diyanete adını selası okuncaklara yaz tabutunu ayarla paranı çarçur et lgs de full salla tamam artık rahat bir şekilde göçebilirsiniz

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,606
şimdi ders çalışma yat kalk cs go oyna 4 gün botunca 1 gün kala da camiye git diyanete adını selası okuncaklara yaz tabutunu ayarla paranı çarçur et lgs de full salla tamam artık rahat bir şekilde göçebilirsiniz
ve cenaza ye bizide davet etmeyi unutmasın

Resko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
28
Arkdslr benim derse pek hevesim yok dürüst olmak gerekirse yani ders dışındaki konulara hızlıca odaklanıp ayak uydurabiliyorum çözebiliyorum fakat konu derse gelince jeton sonradan düşüyor öyle dim ben size
öğrenmekte biraz zorluk çekiyorum gibime geliyor acaba çok fazla pc oynadığım içinmi ?

Mfci

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Arkdslr benim derse pek hevesim yok dürüst olmak gerekirse yani ders dışındaki konulara hızlıca odaklanıp ayak uydurabiliyorum çözebiliyorum fakat konu derse gelince jeton sonradan düşüyor öyle dim ben size
öğrenmekte biraz zorluk çekiyorum gibime geliyor acaba çok fazla pc oynadığım içinmi ?
Bende senin gibi isteksiz olduğum dönemler oldu.Ama gerçekten öğrendiğin bilgiler hayatında yarayabiliyor.
Mesela liseye geçince coğrafya dersinde hava hareketlerini göreceksin.
Yani benim ilgimi çekerdi havaya bakınca öğrendiğim bilgiler aklıma gelirdi.
Sende en azından hayatında işine yarayabilecek bilgiler öğrenirsen hem zevkli olur hem de genel kültürün artar.

Resko

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
28
Bende senin gibi isteksiz olduğum dönemler oldu.Ama gerçekten öğrendiğin bilgiler hayatında yarayabiliyor.
Mesela liseye geçince coğrafya dersinde hava hareketlerini göreceksin.
Yani benim ilgimi çekerdi havaya bakınca öğrendiğim bilgiler aklıma gelirdi.
Sende en azından hayatında işine yarayabilecek bilgiler öğrenirsen hem zevkli olur hem de genel kültürün artar.
Benim kafadansınız yemin ederim ki

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222

5 gün için
Youtube da ders ders özet videolar var onları bi sil süpür

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
Konu eksiğim vardı onları çalıştım onları öğrendiğim içinde puan atladım :D

Zaten konu eksiğin varsa onları öğrenip puan atlamak çok kolay ama konu eksiğin yoksa işte orası zor konu eksiğin olmadığı için yukselmen zor oluyor benim şuan konu eksiğim yok ama hayla yukselemedim o puandan :D

lgs yle okul sınavları bir değil ki kardeşim.
sen hala göz atmaktan bahsediyorsun bence şu son günlerde en üst düzeyde bir tempoyla çalışmalısın bence,
Bu arada lgs yorumlama istiyor ama eğer okul notların çok iyi ise yerelden girmeyi dene,lgs de istemediğin bir not alırsan yerel bir okula gidebiliyorsun diye biliyorum

Çok haklı bi yorum adamın moralini boşa düşürmeyin

Bu arada eski lgs ve örnek sorulara bakmayı unutma hiç vakit kaybetmeden çalış

zaten ilk dönem var sadece sanırım
Birde şöyle bir örnek vereyim mesala sen 200 puan alıyorsan 350 kere yaklasman çok kolay ama 450 puan alıyorsan 500 puan alman çok zor birşey düşükten yükselmek kolay ama yüksekten yükselmek zor

Ersen Yılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
48
350 yeterli bir puan değil ki, en az 400 falan olması lazım
Dostum iyi lise iyi üniversite. Sen ilk raundu kaybettin......

Hocam artık 430-440 zor yetiyor.

Ben bunu başaran çok az kişi gördüm. Onlarda sınav zamanı çalışıp heyecanına yenik düşüp kötü yapan insanlar. Sen ne yazık ki hiç çalışmamışsın. Doğru konuşmak gerekirse yapamazsın

hocam bir de bu yıl önceki yıldan daha fazla öğrenci girecek. :( yani önceki yıl 300 ile alan lise bu yıl en az 330dan alır
Dostum haklısın fazla kişi var ama corona yüzünden okullar kapanınca çoğu kişi saldı dersleri bu da bir avantaj.

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
QUOTE="SelimAkoguz, post: 5265840, member: 628502"]
Ben hiç çalışmadan 370 puan alan birisiyim 370 almaktan bıktım bir gun çalıştım ve 440 puan almaya başladım bilmeden konuşmayın gerçekten hevesi varsa 5 günde 300 puan bile atlayabilir
[/QUOTE]
Hangi sınavdan