Yardım Lgs Girip Girmemek

Bu konuyu okuyanlar

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Otur deneme çöz bir tane. Az çok öğren seviyeni. Sonra da lgsye gir.

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Birde bir Lgs öğrencisi için en önemli şey bence süreye karşılık testler ve bunu evde yapmazsan ya sınavda yada denemelerde karşına çıkacak büyük ihtimalle arkadaşta 2side yok.
Aynen öyle temeli yokken havaya tuğla koymaya çalışıyor fakat minecraft dünyasında değiliz ki.

merttt123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bence sen benim verdiğim linkten okulların puanlarına bak duruma göre kararını verirsin

Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim tavsiyem gir ne kadar alacaksın bir bakalım en azından 250 falan alırsın değilmi? O kadar kötü değilsindir herhalde
Önerilerin için teşekkürler bu son yıllarda başıma çok kötü şeyler geldi isteyerek ve keyfimden sınavlara katılmama gibi bir durumum olmadı seneye lisede çok çalışacağım polis olmak istiyorum inşallah hatamı telafi ederim genel olarak derslerim iyiydi ama 8 sınıfta nerdeyse okula hiç gitmediğim için kendime güvenmiyorum son 2 gün deneme filan çözücem videolara bakıcam önerin varsa alırım iyii kötü gine bir Anadolu lisesine gidebilirmiyim sence?

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Önerilerin için teşekkürler bu son yıllarda başıma çok kötü şeyler geldi isteyerek ve keyfimden sınavlara katılmama gibi bir durumum olmadı seneye lisede çok çalışacağım polis olmak istiyorum inşallah hatamı telafi ederim genel olarak derslerim iyiydi ama 8 sınıfta nerdeyse okula hiç gitmediğim için kendime güvenmiyorum son 2 gün deneme filan çözücem videolara bakıcam önerin varsa alırım iyii kötü gine bir Anadolu lisesine gidebilirmiyim sence?
Ortalaman iyi ise ve çevrendeki okullara denk gelip diğerlerine göre de öncelik kazanırsan girersin. Eğer derslere sınavlara keyfi girmemezlik yapmadıysan sorun yok. Baştaki yazdığından kendi isteğinle girmediğini anlamadığım için çok sert çıktım, pardon.

merttt123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ortalaman iyi ise ve çevrendeki okullara denk gelip diğerlerine göre de öncelik kazanırsan girersin. Eğer derslere sınavlara keyfi girmemezlik yapmadıysan sorun yok. Baştaki yazdığından kendi isteğinle girmediğini anlamadığım için çok sert çıktım, pardon.
Keyfimle alakası çok yok ama ginede yaptığım için çok pişmanım keşke hiç aksatmasaydım artık biraz şansa kaldı ama çalışacağım gine 2 gün önerilerin varmı dersler konusunda hangisine yoğunlaşayım Türkçe fen din de filan daha iyi olacağımı düşünüyorum matematik biraz Allaha emanet

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Keyfimle alakası çok yok ama ginede yaptığım için çok pişmanım keşke hiç aksatmasaydım artık biraz şansa kaldı ama çalışacağım gine 2 gün önerilerin varmı dersler konusunda hangisine yoğunlaşayım Türkçe fen din de filan daha iyi olacağımı düşünüyorum matematik biraz Allaha emanet
Diğer derslere de bak fakat matematikte kötüyüm diyorsan en çok ona çalış hem de puan sayısı diğerlerine göre daha fazla belki bilmiyorsundur. Ama zamanın çok az şuan konuyu okumak yerine dersine çalışsan bile imkansıza yakın çünkü temelim de zayıf dedin maalesefki. :(

merttt123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Diğer derslere de bak fakat matematikte kötüyüm diyorsan en çok ona çalış hem de puan sayısı diğerlerine göre daha fazla belki bilmiyorsundur. Ama zamanın çok az şuan konuyu okumak yerine dersine çalışsan bile imkansıza yakın çünkü temelim de zayıf dedin maalesefki.

Diğer derslere de bak fakat matematikte kötüyüm diyorsan en çok ona çalış hem de puan sayısı diğerlerine göre daha fazla belki bilmiyorsundur. Ama zamanın çok az şuan konuyu okumak yerine dersine çalışsan bile imkansıza yakın çünkü temelim de zayıf dedin maalesefki. :(
Sence hedefim kaç yapmak olsun buradaki liselere filan da baktımda kafam çok karışık küçükçekmece de yaşıyorum kaç yapsam ortalama fena değil ve çok kötü filan diyebiliriz girmesem daha mı iyi sence

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203

Sence hedefim kaç yapmak olsun buradaki liselere filan da baktımda kafam çok karışık küçükçekmece de yaşıyorum kaç yapsam ortalama fena değil ve çok kötü filan diyebiliriz girmesem daha mı iyi sence
Bence gir istediğin bir yere yerleşemezsen adrese dayalı tercih yaparsın. Adrese dayalı kısmını düzeltemezsin çünkü sınavların bitmiş olması lazım o yüzden bence sınava gir ve şansını dene. Bu arada ailen bir şey demiyor mu?
( Uyumam lazım anca yarın sabah görürüm mesajları. )

merttt123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bence gir istediğin bir yere yerleşemezsen adrese dayalı tercih yaparsın. Adrese dayalı kısmını düzeltemezsin çünkü sınavların bitmiş olması lazım o yüzden bence sınava gir ve şansını dene. Bu arada ailen bir şey demiyor mu?
( Uyumam lazım anca yarın sabah görürüm mesajları. )
Şuana kadar 4 sınav oldu 4 ünede girrmedim başka sınav hiç olmadı bende tam anlamadım diğer sınavlarını olacağım büyük ihtimalle ama adrese dayalı sisteminde 6-7-8 sınıflara bakılıyormuş

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938

Robert Grenee

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
971

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Kardeş sana tavsiyem matematigin çok kötüye fen ve türkçeye asıl

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Şu anda bir genel deneme bul onu sanki lgs sınavındaymış gibi çöz sonra puanı falan hesapla bir bak ne aldın. Birde bu meslek çok iyi değil yani geleceğin mesleklerinden biri değil hemde maaşı az mesela matematik iyiyse mühendis sözel daha iyiyse avukat eğer iki tarafta iyiyse ve biraz kafa çalışıyorsa tıp oku doktor falan ol üçündede acayip para var bu meslekler hertürlü yaşayacak

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Şuana kadar 4 sınav oldu 4 ünede girrmedim başka sınav hiç olmadı bende tam anlamadım diğer sınavlarını olacağım büyük ihtimalle ama adrese dayalı sisteminde 6-7-8 sınıflara bakılıyormuş
Girmediğin için ortalaman çok düşecek sanırım. O yüzden sınava gir olmazsa adrese dayalı bir okula git ve ayrıca yukarıdaki arkadaşların dediğine de bak.

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Girmediğin için ortalaman çok düşecek sanırım. O yüzden sınava gir olmazsa adrese dayalı bir okula git ve ayrıca yukarıdaki arkadaşların dediğine de bak.
88 di 2. Dönem yıl sonu 92 fln olur

Doğukan KAÇAR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar ben 8 sınıfım virüs yüzünden filan başka sebeplerle bu sene doğru düzgün hiç okula gidemedim hiç birşey bilmiyorum 6-7 sınıfta derslerim fena değildi ve bildiğiniz gibi lgs 3 gün sonra sınava girmelimiyim girmemelimiyim lütfen yardım edebilecekler birşeyler desin.
meb bir şey yapmasan bile tüm soruları boş bıraksan 100 puan veriyor diye biliyorum bence şansını denemelisin

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,478
Uzaktan eğitimden hiç birşey anlamıyoruz* işin zor :(

merttt123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Denemelerde Türkçede iyii yapıyorum ama matematik te konuları hiç bilmediğim için yapamıyorum sizce lgsde matı full boş mu bıraksam?

merttt123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Emin oldugun soruları işaretle gerisini boş bırak
İnkılap ta Türkçede filan iyi net yapıyorum ama matematiği bu sene okula doğru düzgün gidemediğim ve canlı dersleri takip edemediğim için yapamıyorum neyse inşallah fena olmayan bir liseye gidebilirim 2 sene önce hayallerim çok başkaydı :(

Robert Grenee

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
971
İnkılap ta Türkçede filan iyi net yapıyorum ama matematiği bu sene okula doğru düzgün gidemediğim ve canlı dersleri takip edemediğim için yapamıyorum neyse inşallah fena olmayan bir liseye gidebilirim 2 sene önce hayallerim çok başkaydı :(
dün 3 gün kalmıştı bugün 2 günün kaldı, boş boş forumda gezinip böyle sorular sormaktansa azcık çalışsan mesela?

merttt123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
dün 3 gün kalmıştı bugün 2 günün kaldı, boş boş forumda gezinip böyle sorular sormaktansa azcık çalışsan mesela?
Ben şuan çalışıyorum zaten foruma bir mesaj gelince belki bana yardımcı olur diye bakıp çalışmaya devam ediyorum

dramaqueen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Eğer notların iyiyse ve kendinden eminsen gir bence. Eksik olduğun konuları eğer kullanıyorsan Tonguç'un youtube videolarından izleyebilirsin. Ayrıca LGS zamanında öğrencilerin ne yapacağını anlatıyorlar.

Son düzenleme: