LG Optimus Black ICS 4.0.4 Çıktı

ismailbnet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xda'da tanıtılıan nemesis X adlı romu tavsiye ederim arkadaşlar. ICS v30C tabanlı bir rom. Ses kütüphaneleri falan da çok güzel. Ben ilk orjinal ics'i yüklediğimde launcher'inin kore versiyonu olan v30i ye göre baya bir yavaş olduunu farkettim.

Bu nemesis romda direk v30i deki launcher kullanılmış.

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1190

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar lg optimus black'imi bir kaç gün önce aldım siyah renk :) uygulamalar felan yükledim 2.3.6 versiyonunda şuan ve kötü gibi ya bu çok kullanınca ısınma olayı sizdede oluyor mu? birde bazen ağırlaşıyor , donuyor gibi ics ye yükseltsem bunlar düzelir mi?
[MENTION=321346]pegabjk[/MENTION] ile birlikte ics ye geçebilirseniz sorun yaşamazsınız

pegabjk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben geçtim ics'e cidden şuan için ob ile ulaşabilceğimiz en üst düzey sanırım :D Ben çok memnumum bi de bazı oyunları kaldırsaydı iyi olcaktı..batman, spiderman, asphalt 7, wild blood gibi oyunları kurdum ama açılmadı

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Arkadaşlar birisi detaylı kurulum linki gönderebilir mi?

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
benim de bugün ics geçmem lazım :) umarım üşenmeyip geçerim :D

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Öncellikle driverları indirmen gerekicek bilgisayara ondan sonra http://d-h.st/Zu7 ve http://d-h.st/zkU dosyaları indiriceksin bilgisayara daha önce hiç rom attın mı bilmiyorum bunları indirdikten sonra bana tekrar yaz istersen msn üzerinden de anlatabilirim
Sağol ancak kız arkadaşımın telefonuna rom atıcam telefon henüz yanımda değil o nedenle bugün yapamayacağım.. Önceden çok rom attım ancak Samsung'a Cm10 kurmuştum, LG için yapmadım.. Dediklerini indirip yedekliyorum yapacağım zaman tekrar danışırım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar rom'da hiçbir sıkıntı yok bu romla beraber lg optimus black'te bulunan radio'da aktif oluyo. 1 ayı aşkın süredir kullanıyorum büyük bir sıkıntı görmedim...yalnız arada hafıza kartında sıkıntı olmamasına rağmen hafıza kartı hasar görmüş olabilir diyo kapatıp açılınca düzeliyo.. (Bu problemi arada ver.20d'de yapıyodu) Bu programla beraber lgye ait Quickmemo geliyo ve yine lg özelliği olan ses komutu ile foto. çekmek gibi ekstra özellikler geliyo. Eski versiyonda bulunan kullanmadığımız ve silinemeyen bankalara ait programlar fln hepsi gidiyo. Ver.20d nin kamera menüsü ve özelliklerini daha çok seviyordum benim için tek eksi tarafı bu. ICS te optik netlemeyi kendisi yapıyo ama benim istedim şekilde değil. V20d de ARM32F103 gibi 100 bacaklı entegreleri bile şaşırtıcı netlikte çekerken şuanda zorlanıyorum. Allahtan sıkıntımı Cymera biraz hafifletti..Şupheniz olmasın ICS li optimus black'in tadına doyulmuyo..:)

Djfest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ne kadar tırssamda telefonu güncellemenin zamanı geldi bence( 1 hafta oldu :D) dediklerinize güvenerek daha hızlı olacağına inandığım için ics yi yüklemeye karar verdim ama pek bir şey bilmiyorum bana birisi sıfırdan her şeyi sırayla anlatabilir mi?

devereci08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncellikle driverları indirmen gerekicek bilgisayara ondan sonra http://d-h.st/Zu7 ve http://d-h.st/zkU dosyaları indiriceksin bilgisayara daha önce hiç rom attın mı bilmiyorum bunları indirdikten sonra bana tekrar yaz istersen msn üzerinden de anlatabilirim
LG optimus black için 4.0.4 ıcs ve v30b sürüm için linkleri ve yüklemenin nasıl yapılalacagını bilenlerden birileri bunu yeni konu başlığında açsa ve modaratörlrde bunu sabitlese forumdaşlar için daha faydalı olur sannediyorum.(bkz:Sony'ciler):blush:

Djfest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG optimus black için 4.0.4 ıcs ve v30b sürüm için linkleri ve yüklemenin nasıl yapılalacagını bilenlerden birileri bunu yeni konu başlığında açsa ve modaratörlrde bunu sabitlese forumdaşlar için daha faydalı olur sannediyorum.(bkz:Sony'ciler):blush:

Katılıyorum ayrıntılı şekilde anlatılırsa mükemmel olur ve herkes faydalanabilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Servisi aradığım da LG nin onlara şubat ayını tarih olarak söylediklerini belirttiler. Zaten şu anda LG SUPPORT TOOL programında desteklenen model kısmında LG OPTİMUS BLACK'in kaldırılmış olduğunu göreceksiniz arkadaşlar.

JazzLe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende de ıcs var fakat telefon arada nadiren kitleniyor yani ekran parmakları algılamıyor bu bana hep ekran kilidini açarken oluyor.Acaba rom dan dolayı mı yoksa telefonun kendisi ile ilgili bir sorun mu var.Ics yükledikden sonra böyle olmaya başladı.

benianla

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu yazıda bir çok forum sitesinde araştırıp bulabileceğiniz LG Optimus Black P970 Android Ice Cream Sandwich (ICS) güncellemesini sizinle paylaşacağım. İşlem süresi Sadece 15 dakika.

Bir HTC Wildfire S kullanıcısı olarak uygulama hafızasından fazlasıyla şikayetçi olduğum için telefon araştırmasını uzun bir süredir yapıyordum. Ne yar'dan ne ser'den vazgeçmem deyip ucuz ve benim isteklerimi yerine getirebilecek telefonlar bulmaya çalıştım. İkinci el olarak 7-8 marka tespit ettim vs. vs. derken yakın iş arkadaşımdan sıkı pazarlık sonucu LG Optimus Black P970'i almış oldum.

Aldığım akşamı telefonun Android sürümünü güncelleme çalışmalarına başladım. Telefonu aldığım zaman 2.3.4 Android sürümü yüklüydü.

LG'nin kendi uygulaması olan "LG Pc Suite"i indirip işe koyuldum. Fakat siz hiç uğraşmayın işe yaramıyor. :) Uzun araştırmalardan sonra forum.donanimhaber.com 'da bir üyenin yardımıyla LG Optimus Black'in Türkiye'ye güncelleme vermediğini öğrendim. Kendisinin Almanya için çıkarılan 4.0.4 İce Cream Sandvich (ICS) kullandığını söyledi. Rica ettim tarif etti ve şimdi başlıyoruz..

Öncelikle BURAYA TIKLAYARAK Almanya v30b sürümünü indirin. BURAYA TIKLAYARAK da Smart Flash Tool'u indirin. Smart Flash Tool'u indirdikten sonra "zip" ten çıkarıp Bilgisayarım/C sürücüsüne kopyalayın. Telefonu fabrika ayarlarına döndürün (SD Kart da işaretli olsun) Fabrika ayarlarına dönme işlemi bitince telefonu kapatın. Usb kablosunun ucunu telefona takın sonra ses açma tuşuna basılı tutarken usb'nin diğer ucunu Bilgisayara bağlayın telefon ekranında yazı çıkana kadar basılı tutmaya devam edin. Yazı çıkınca tuşu bırakın. Telefonu bir kenara koyun kabloların bağlantısını iyice kontrol edin. Temassızlık gibi durumlarda sıkıntı oluyor başıma geldi.
C sürücüsüne kopyaladığımız Smart Flash Tool'un içine girip smartflashtool.exe'yi çalıştırın. "Rom copy D/L" sekmesine geçin. v30b Rom'unun içindeki "cp ve ap" dosyalarını seçin. Multistart download mode'a tıklayıp Start deyin.

Yükleme yaklaşık 5-6 dakika sürecek. Yükleme bitince telefon kendiliğinden kapanıp açılacak. Kurulumu yapıp ana ekran gelince -Menü/Ayarlar/Yedekle ve Sıfırla (SD Kart yine işaretli olacak) Fabrika Ayarlarına geri dönün ve telefon açıldığında işlem bitmiştir.

Ice Cream Sandwich 4.0.4 hayırlı olsun. Yazması çok uzun geldi bana. Önce kağıda sonra bilgisayara yazmak baya zahmetli oldu. İşlemleri yaparken bu kadar uzun sürmemişti. :)

Ben şu an telefonu bu şekilde kullanıyorum ve inanılmaz derecede memnunum. Kesinlikle tavsiye ederim. 2.3.4 ten sonra sanki bam başka bir telefon oldu.

Ertesi gün satın aldığım arkadaşıma telefonu gösterdim içi acıdı. Zamanında niye yapmadın gibisinden serzenişte bulundu. :)

Soru ve görüşlerinizi "yorum" yaparak ulaştırabilirsiniz. Cevapsız kalmayacağından emin olabilirsiniz.

Saygı ve Teşekkür.

http://eomeroglu.blogspot.com/2013/01/lg-optimus-black-p970-android-ve-sistem.html

Bu yazıda bir çok forum sitesinde araştırıp bulabileceğiniz LG Optimus Black P970 Android Ice Cream Sandwich (ICS) güncellemesini sizinle paylaşacağım. İşlem süresi Sadece 15 dakika.

Bir HTC Wildfire S kullanıcısı olarak uygulama hafızasından fazlasıyla şikayetçi olduğum için telefon araştırmasını uzun bir süredir yapıyordum. Ne yar'dan ne ser'den vazgeçmem deyip ucuz ve benim isteklerimi yerine getirebilecek telefonlar bulmaya çalıştım. İkinci el olarak 7-8 marka tespit ettim vs. vs. derken yakın iş arkadaşımdan sıkı pazarlık sonucu LG Optimus Black P970'i almış oldum.

Aldığım akşamı telefonun Android sürümünü güncelleme çalışmalarına başladım. Telefonu aldığım zaman 2.3.4 Android sürümü yüklüydü.

LG'nin kendi uygulaması olan "LG Pc Suite"i indirip işe koyuldum. Fakat siz hiç uğraşmayın işe yaramıyor. :) Uzun araştırmalardan sonra forum.donanimhaber.com 'da bir üyenin yardımıyla LG Optimus Black'in Türkiye'ye güncelleme vermediğini öğrendim. Kendisinin Almanya için çıkarılan 4.0.4 İce Cream Sandvich (ICS) kullandığını söyledi. Rica ettim tarif etti ve şimdi başlıyoruz..

Öncelikle BURAYA TIKLAYARAK Almanya v30b sürümünü indirin. BURAYA TIKLAYARAK da Smart Flash Tool'u indirin. Smart Flash Tool'u indirdikten sonra "zip" ten çıkarıp Bilgisayarım/C sürücüsüne kopyalayın. Telefonu fabrika ayarlarına döndürün (SD Kart da işaretli olsun) Fabrika ayarlarına dönme işlemi bitince telefonu kapatın. Usb kablosunun ucunu telefona takın sonra ses açma tuşuna basılı tutarken usb'nin diğer ucunu Bilgisayara bağlayın telefon ekranında yazı çıkana kadar basılı tutmaya devam edin. Yazı çıkınca tuşu bırakın. Telefonu bir kenara koyun kabloların bağlantısını iyice kontrol edin. Temassızlık gibi durumlarda sıkıntı oluyor başıma geldi.
C sürücüsüne kopyaladığımız Smart Flash Tool'un içine girip smartflashtool.exe'yi çalıştırın. "Rom copy D/L" sekmesine geçin. v30b Rom'unun içindeki "cp ve ap" dosyalarını seçin. Multistart download mode'a tıklayıp Start deyin.

Yükleme yaklaşık 5-6 dakika sürecek. Yükleme bitince telefon kendiliğinden kapanıp açılacak. Kurulumu yapıp ana ekran gelince -Menü/Ayarlar/Yedekle ve Sıfırla (SD Kart yine işaretli olacak) Fabrika Ayarlarına geri dönün ve telefon açıldığında işlem bitmiştir.

Ice Cream Sandwich 4.0.4 hayırlı olsun. Yazması çok uzun geldi bana. Önce kağıda sonra bilgisayara yazmak baya zahmetli oldu. İşlemleri yaparken bu kadar uzun sürmemişti. :)

Ben şu an telefonu bu şekilde kullanıyorum ve inanılmaz derecede memnunum. Kesinlikle tavsiye ederim. 2.3.4 ten sonra sanki bam başka bir telefon oldu.

Ertesi gün satın aldığım arkadaşıma telefonu gösterdim içi acıdı. Zamanında niye yapmadın gibisinden serzenişte bulundu. :)

Soru ve görüşlerinizi "yorum" yaparak ulaştırabilirsiniz. Cevapsız kalmayacağından emin olabilirsiniz.

Saygı ve Teşekkür.

http://eomeroglu.blogspot.com/2013/01/lg-optimus-black-p970-android-ve-sistem.html

Saygı ve Teşekkür.

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
bu ics de uygulamaları sd karta yükleme yolu var mı arkadaşlar?

pegabjk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu ics de uygulamaları sd karta yükleme yolu var mı arkadaşlar?

app 2 SD diye bi program var marketten onu indirerek sd karta taşınabilir olan uygulamarı taşıyabilirsin ama her uygulama sd karta taşınmaz haberin olsun

benianla

Doçent
Reaksiyon puanı
0
LG PC Suite ile güncelledim. Çok daha güzel olmuş. Ama bu polaris office çalışmadı. Bunun yerine başka bir program mı geldi acaba?Çok faydalıydı. Sd karta girip ordan direk kurulum yapıyordum. Şimdi bunu nasıl hallederiz? Polaris office ücretsiz bir uygulama mı?Ne yapmam lazım yardımlarınızı bekliyorum....

pegabjk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG PC Suite ile güncelledim. Çok daha güzel olmuş. Ama bu polaris office çalışmadı. Bunun yerine başka bir program mı geldi acaba?Çok faydalıydı. Sd karta girip ordan direk kurulum yapıyordum. Şimdi bunu nasıl hallederiz? Polaris office ücretsiz bir uygulama mı?Ne yapmam lazım yardımlarınızı bekliyorum....

Uygulama yöneticisi olması lazım v30a'da ordan polaris office'i güncellemen gerekiyor.
Ben kendime v30b yükledim(fransa romu) o sorun yoktu ve radyo var ayrıca izlesene vb. saçma sapan uygulamalarda olmuyo v30b'de. Kuzenimin telefonuna v30a kurdum(türkiye için resmi olan rom) onda fm radyo yok. Polaris office sorununu güncelleştirerek hallettim bir de izlesene vb uygulamalar hâlâ var.

v30a ile v30b arasındaki farklar bunlar ha birde v30a garantili (resmi) v30b garantisiz :)

acaba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG PC Suite yükleyemiyorum ben, doğal olarakta güncelleyemiyorum telefonu. Ne yapmalıyım? Yardıma ihtiyacım var. :)

MFBYazilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
LG PC Suite yükleyemiyorum ben, doğal olarakta güncelleyemiyorum telefonu. Ne yapmalıyım? Yardıma ihtiyacım var. :)

Neden yükleyemiyorsunuz ? Yükleyebileceğiniz ve interneti olan bir bilgisayara takarak güncelleme yapabilirsiniz. :)

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74

O zaman SFT programı ile güncelleme yapabilirsiniz orjinal flash dosyalarını indirerek ..

[video=youtube;IeFQEdu8JDQ]http://www.youtube.com/watch?v=IeFQEdu8JDQ[/video]

acaba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Özür dilerim Pc sutie değil driverlardan support tool'u indiremiyorum. İnse bile yüklerken bir yerde donup kalıyor, tamamlanmıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ap ve cp file dosyalarının hangisinin hangisine oldugunu nerden bılıcem yardımcı olabilirmisiniz ?

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
ap ve cp file dosyalarının hangisinin hangisine oldugunu nerden bılıcem yardımcı olabilirmisiniz ?

bu konuyu hortlattıgnız ıcın tebrik edıyorum

4.0.4 yukleme olayına gelınce arkadaşlar hıc bosuna kendınız ugrasmayın olmuyor yuklenmıyor bende cok ugrastım dırek gonderdım servıse yukleyıp gonderdıler ...... bence cok kasıyorsanız gonderın servıse rahat edın :D :D :D