LG G5 mi? S7 mi? Note5 mi?

Bu konuyu okuyanlar

emirsacu

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Merhaba değerli arkadaşlar,
vermesi çok zor bir karar.
üç cihazda bir birinden güzel, bir birinden performanslı.
henüz almaya niyetim olmasada; çevremdekilere önermek adına sizin görüşlerinizi almak istiyorum.
sizler olsaydınız hangi cihazları seçerdiniz? ve nedenini belirtirseniz sevinirim.

MrVolkan

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Lg G5 cok güzel bi telefon ama webteknodan sağlamlık testi fln incele istersen pek sağlam bir ürün değil Note serisi istiyosan Note4 Al Note5 den daha iyi olduğu söyleniyor.Ama ben sana S7 Öneririm Gerçekten Kaliteli Dayanıklı Ve Yüksek Performanslı Bir Ürün.

emirsacu

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Şuğan note3 neo kullanıyorum.
s7 içersinde fazla gereksiz uygulama geliyor.
root yapmakta fazla istemem.
LG G5 Web Tekno testlerinde olumsuz geçti. :D
ama, tasarım falan harika olmuş gerçektende.

Reaksiyon puanı
14
S7 iyi telefon ama pahallı, paran varsa alırsın.G5 ise bence hüsranlık bugün aldım elime inceledim ve beni çeken bir şey olmadı.Note 5 gelirsek, kesinlikle al derim 20 gün sonra bende alıcam çok araştırdım ve note 5'in çok üstün bi telefon olduğuna karar veridim.

TheMetehan06

Asistan
Reaksiyon puanı
26
şahsen ben de bu 3 telefon arasında kalmıştım ve sonuç olarak haziran 25-26 gibi Note5 almayı düşünüyorum. Sana da tavsiye ederim. G5 çok da sağlam bir telefon değil. Modüler kapağı zamanla illa ki yalama yapacaktır o da can sıkar. Ayrıca Lg'ye 2700 vermek mi? Hiç bulaşma derim.

S7 gerçekten harika bir telefon. Cidden öve öve bitiremeyeceğin sayılı telefonlardan. Ama 2800 gibi bir fiyat -bence- telefona verilmemeli. Yani oyun mu oynamak istiyorsun? 1500'e oyun konsolu alırsın oynarsın. Benim düşüncem bu. Yolda mı oynamak istiyorsun? 2800'de versen 2000 de versen aynı oyun açılacak. Aradaki farkı da gözle ayırt edemiyorsun. Veya Ps4 ile Sony telefon alabilirsin onlarda telefondan konsolu yönetebiliyorsun diye duymuştum. Her neyse...

Bence Note5 buradaki en uygun seçenek. Maddi durumunuzu bilmiyorum ama çok iyi de olsa bir telefona 3000 civarı verilmesini doğru bulmuyorum. Sonuçta bu bir telefon. Yazık paraya. 1000 lira daha ucuza aldığımız cihaz da aynı işlevi yapabiliyorsa 3000 çıkarmayı doğru bulmuyorum açıkçası.

S7 ile Note5'i karşılaştırırsak; Aradaki fark S7'de kamera (gece çekimlerinde fark ortaya çıkıyor) batarya (bir miktar daha uzun süreli kullanım) ve oyun performansında (Daha güçlü işlemci) kendini belli ediyor. Öte yandan Note5'de daha büyük ekran, s-pen ayrıcalıkları var.

OgulcanE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bence Lg g5. Fiyatı şuan için biraz pahalı belki ama Snapdragon 820 kullandığını arka kamerasının 135 derecelik bi açıyla çekim yapabildiğini unutmayalım. Özellikle lg g4 teki mikrofon sorununuda çözmüşler. Tasarım olarak rakiplerinin gerisinde olabilir ama zevk meselesi tabiki. Webtekno testlerine gelince Kerem Enginar'ın cebinden düşen s7'nin de ekranı patlamış testler de düşünce bir şey olmuyordu. Biraz şans işi benim g4 plastik kasa olmasına rağmen kaç kere düştü bir şey olmadı. Ama lg g5 beğenemedim o tasarıma o parayı vermemde diyebilirsin o zaman note 5 derim.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Merhaba değerli arkadaşlar,
vermesi çok zor bir karar.
üç cihazda bir birinden güzel, bir birinden performanslı.
henüz almaya niyetim olmasada; çevremdekilere önermek adına sizin görüşlerinizi almak istiyorum.
sizler olsaydınız hangi cihazları seçerdiniz? ve nedenini belirtirseniz sevinirim.
Büyük ekran ve kalem için note 5 modüler yapı için g5 tasarım ekran batarya suya dayanıklilik vs vs için ise s7

emirsacu

Asistan
Reaksiyon puanı
16
S7 biraz pahalıya kaçıyor dediğiniz gibi. LG G5'de biraz pahalı girdi piasaya. note5 bu seçeneklerden bencede en iyisi olduğunu düşünüyorum.

Baris Dag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sen telefonu sağa sola fırlatmayacaksın sonuçta. Temiz kullancaksın. G5 alırsan bir farklılık yaratibilrsin hiç kullanmadıysan. Aksesuarlarıda çok güzel. Note5 çok stabil. Şık tasarımı var. S7 alırsan edge al bence.

Linuxvswindows

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
S7 edge tabiki.s7edge 2800tl-lg g5 2500tl ama lg g5 aksesuarlariyla toplam 3600 tl ediyor ama samsung bu aksesuarlarin hepsini bi arada toplayip 2800 tl diyor hemde exynoss bence daha guclu bir islemci cunku adamlar telefon modeline ozel olarak uretti o islemciyi yani donma takilma buglar olmaz o yuzden samsung s7 edge.

Mehmet4242

Asistan
Reaksiyon puanı
20
şahsen ben de bu 3 telefon arasında kalmıştım ve sonuç olarak haziran 25-26 gibi Note5 almayı düşünüyorum. Sana da tavsiye ederim. G5 çok da sağlam bir telefon değil. Modüler kapağı zamanla illa ki yalama yapacaktır o da can sıkar. Ayrıca Lg'ye 2700 vermek mi? Hiç bulaşma derim.

S7 gerçekten harika bir telefon. Cidden öve öve bitiremeyeceğin sayılı telefonlardan. Ama 2800 gibi bir fiyat -bence- telefona verilmemeli. Yani oyun mu oynamak istiyorsun? 1500'e oyun konsolu alırsın oynarsın. Benim düşüncem bu. Yolda mı oynamak istiyorsun? 2800'de versen 2000 de versen aynı oyun açılacak. Aradaki farkı da gözle ayırt edemiyorsun. Veya Ps4 ile Sony telefon alabilirsin onlarda telefondan konsolu yönetebiliyorsun diye duymuştum. Her neyse...

Bence Note5 buradaki en uygun seçenek. Maddi durumunuzu bilmiyorum ama çok iyi de olsa bir telefona 3000 civarı verilmesini doğru bulmuyorum. Sonuçta bu bir telefon. Yazık paraya. 1000 lira daha ucuza aldığımız cihaz da aynı işlevi yapabiliyorsa 3000 çıkarmayı doğru bulmuyorum açıkçası.

S7 ile Note5'i karşılaştırırsak; Aradaki fark S7'de kamera (gece çekimlerinde fark ortaya çıkıyor) batarya (bir miktar daha uzun süreli kullanım) ve oyun performansında (Daha güçlü işlemci) kendini belli ediyor. Öte yandan Note5'de daha büyük ekran, s-pen ayrıcalıkları var.
Fiyatlar konusunda size katiloyorum. Bir telefona 3000 vermek cok fazla. Ama iste rahati teknolojiyi seven bir milletiz. Herneyse.
Note 5 de 2300 lora az degil e simdi vatanda g5 2600 lira benim tercihim tartismasiz g5 olur. Ama o benim tercihim.
2300 yerine bu mantikla gm5vplus al o da 1000 yl o da isini gorur. Yaani bu mantikla 1000 liraliklara kadar dusulur:)