LG G5 Kullanıcı Kulübü

nilgunakbas

Profesör
Reaksiyon puanı
95
G5 i s7 ile degişsem pişman olurmuyum sizce.önerilerinizi almak istedim

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
G5 i s7 ile degişsem pişman olurmuyum sizce.önerilerinizi almak istedim
Öncelikle bir bayana s7 modelini daha çok yakıştırıyorum. ( kişisel fikrim )
İkincisi hayır pişman olmazsınız.
Alışma evresinde pişman oluyormuş gibi olup 1 hafta sonra s7'yi benimsemiş olursunuz.

nilgunakbas

Profesör
Reaksiyon puanı
95
S7 edge kullandm 1hafta ekran kavisi ve ses dusuklugunden degstim bunu aldm.ama skıldim simdi.s7 nin de sesi bundan az die tereddüt ediyorum.bide quikmemo bunda tek tusla ,foto sildignde egerki vazgecersen hemen geri ala tiklayip silmemis oluyosun.bunlari ararmiyip diye cok tereddütteyim aslnda :(

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
S7 edge kullandm 1hafta ekran kavisi ve ses dusuklugunden degstim bunu aldm.ama skıldim simdi.s7 nin de sesi bundan az die tereddüt ediyorum.bide quikmemo bunda tek tusla ,foto sildignde egerki vazgecersen hemen geri ala tiklayip silmemis oluyosun.bunlari ararmiyip diye cok tereddütteyim aslnda :(
Bu özellikler sizin için hayati öneme sahip ise resimleriniz için google fotoğraflar uygulamasını kullanırsınız. Yedekleme kapalı olsa dahi resmi sildiğinizde çöp kutusuna gönderiyor. Yanlış hatırlamıyorsam 60 gün içinde geri kurtarma şansınız var.
Ekran kavisi s7 modelinde olmadığından sıkıntı yok.
S7 ses konusunda g5 kadar olmasa da htc 10 gibi duyulmayacak kadar da kötü değil.
Note 5 kullanıp sesini duymuyorum diyen yoktur. S7'de aynı durumda.

nilgunakbas

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Bu özellikler sizin için hayati öneme sahip ise resimleriniz için google fotoğraflar uygulamasını kullanırsınız. Yedekleme kapalı olsa dahi resmi sildiğinizde çöp kutusuna gönderiyor. Yanlış hatırlamıyorsam 60 gün içinde geri kurtarma şansınız var.
Ekran kavisi s7 modelinde olmadığından sıkıntı yok.
S7 ses konusunda g5 kadar olmasa da htc 10 gibi duyulmayacak kadar da kötü değil.
Note 5 kullanıp sesini duymuyorum diyen yoktur. S7'de aynı durumda.
1ay vaktm var sonra tlfnlara bandrol zammi gelecekmis 200tl.yani buna yakalanmadan almam lazm.

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
1ay vaktm var sonra tlfnlara bandrol zammi gelecekmis 200tl.yani buna yakalanmadan almam lazm.
Bence s7 modeline sahip bir tanıdık varsa rica edip uzun uzun deneyin, merak ettiklerinizi sorun ama telefondan anlayan bir tanıdık olsun ki ihtiyaçlarınıza cevap verebilsin.
İkinci seçenek olarak p9 demiştiniz. Aklınızda varsa diğer seçenekleride bulabileceğiniz teknoloji mağazalarında deneyimleyebilirsiniz ama ordaki çalışanların geneli ilgisiz oluyorlar. O nedenle sorularınız olursa istediğiniz cevapları bulamazsınız.
Deneyimleme sürecinden sonra isteklerinizi karşılayan ya da şöyle diyeyim içinize sinen modeli tercih edersiniz.
P9 kullanmadım yorum yapamam, s7'de kullanmadım ama deneyimledim. G5 modelini de 10 güne yakın kullandım. Kıyas yapıcak olursam s7 daha iyi tabiki ama insanın içine sinmedikten sonra en iyisi olsada olmuyor.

Mehmet4242

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Arkadaslar telefonlara gelecek zamla ilgili( vergi) bilgi verebilecek olan varmi? Nilgun hanim 200 lira demis ama standart mi bu

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Arkadaslar telefonlara gelecek zamla ilgili( vergi) bilgi verebilecek olan varmi? Nilgun hanim 200 lira demis ama standart mi bu
Standart değil. Standart olan bir yüzde vardır. Mesela %5 gibi. Her telefon kendi fiyatından ekstra %5 zamlı hesaplanır. %5 örnekti karıştırılmasın. İphone 6s için 280tl zam gelicek deniyor. Kaba bir hesaba göre g5 note 5 ve s7 gibi modellerde 200-250tl arası zamlanır.

Mehmet4242

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Standart değil. Standart olan bir yüzde vardır. Mesela %5 gibi. Her telefon kendi fiyatından ekstra %5 zamlı hesaplanır. %5 örnekti karıştırılmasın. İphone 6s için 280tl zam gelicek deniyor. Kaba bir hesaba göre g5 note 5 ve s7 gibi modellerde 200-250tl arası zamlanır.
Ne zaman gelecegi belli mi peki

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bir haber yapıyorlar başlık ayrı içerik ayrı olunca böyle olur işte. Ne kadar eleştirdik kulak asan yok. Ek vergi iPhone zam. böyle başlık mı olur?

Arkadaşlar her türlü telefona, tablete v.s. belirli bir vergi oranında zam gelecek. Sadece iPhone lara zam gelmeyecek. Haberi çarpıtmışlar.

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Bir haber yapıyorlar başlık ayrı içerik ayrı olunca böyle olur işte. Ne kadar eleştirdik kulak asan yok. Ek vergi iPhone zam. böyle başlık mı olur?

Arkadaşlar her türlü telefona, tablete v.s. belirli bir vergi oranında zam gelecek. Sadece iPhone lara zam gelmeyecek. Haberi çarpıtmışlar.
Başlıkta iphone olunca dikkat çekici oluyor. İçerik dediğin nedir ki içerik biz onu.

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Aynen öyle. Prim yapılmaya çalışıyor ve bunun sonucunda genel olarak kullanıcılara yanlış bilgi veriliyor.
Haberin içeriğini iyi bir şekilde okuyunca anlaşılıyor da genelde böyle bir alışkanlığımız olmadığı için haklısın. Fakat haberci için de önemli olan sunduğu haberden prim yapmak. Şimdi ciddi derecede ikilemde kalsam da okuyucu daha dikkatli okumalı, anlamalı diyorum. Sonuçta haberci işini yapıyor, hakkını veriyor. Bu konu başlı başına bir başlık açtırır aslında ama daha ciddi sorunlarımız var hiç girmeyelim @Lazzz [emoji2] [emoji2]

cartoonpier

Asistan
Reaksiyon puanı
81
Salı günü gelen güncelleme ile telefonlara VoLTE ve VoWi–fi özellikleri yüklendi. Dün gece itibariyle Turkcell hem VoLTE hem de VoWi–fi özelliklerini kullanıma sundu. Ses kalitesi hissedilir netlikte. Arama hızı 2 saniyeye inmiş durumda. Ara tuşuna basınca ortalama 2 saniye de telefon çalıyor. Görüntülü aramayı deneme fırsatım olmadı zira aynı şebekede olupta VoLTE'li cihazı olan tanıdığım yok. Diğer bir özellik ise şu an için sadece Turkcell de var sanırım. VoWi–fi. Cihaz şebekeye bağlı değilken herhangi bir Wi-fi ağına bağlı iseniz hem arayabiliyor hemde aranabiliyorsun. Uçak modunda test ettim. Çok net ve çok hızlı. Aynı hızla karşı taraf çalıyor ve gayet iyi. Umarım yakında şebekeler arası da devreye girer de 4G ve VoLTE, VoWi–fi den rahatlıkla faydalanırız.

ahadgktu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
arkadaşlar hacıdan telefon getirtcem lg g5 htc10 ve ıphone 6 16gb arasında kaldım üçüde aynı fiyat ne yapmalıyım hangisini almalıyım

usescrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba. LG G5 almayı planlıyorum hepsiburada üzerinden çift simli olan modelini. Ama internette bootloop sorunu olduğu söyleniyor. Ve diğer başka problemler. Aramızda bahsettiğim siteden alan var mı acaba? Ya da bu tür sorunlar yaşayan herhangi kimse?

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Arkadaşlar merhaba. LG G5 almayı planlıyorum hepsiburada üzerinden çift simli olan modelini. Ama internette bootloop sorunu olduğu söyleniyor. Ve diğer başka problemler. Aramızda bahsettiğim siteden alan var mı acaba? Ya da bu tür sorunlar yaşayan herhangi kimse?
O problemler g4 te vardi g5 icin duymadim daha yeni cihaz zaten.